Słynny kaszmirski strumień zniknął w zapadlisku

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Strumień pełen pstrągów kaszmirskich zniknął w zapadlisku, wywołując strach w regionie Kokernag w południowym Kaszmirze. Słynny strumień Brengi w dystrykcie Kokernag w hrabstwie Anantnag od dwóch dni spływa do zapadliska, pozostawiając resztę koryta suchą.

 

Brengi Creek jest jednym z najsłynniejszych potoków dla osób łowiących pstrągi i przyciąga wędkarzy swoimi licznymi odmianami pstrąga potokowego. Dwa dni temu w strumieniu uformował się ogromny lej krasowy, do którego spływa cała woda ze strumienia.

 

W rezultacie w dolnym biegu potoku zabrakło wody, co doprowadziło do śmierci dużej liczby pstrągów. Władze zakazały poruszania się w okolicy, aby powstrzymać ludzi przed zbliżaniem się do zapadliska, ponieważ dziesiątki mieszkańców zaczęło odwiedzać to miejsce, aby zobaczyć to niepokojące widowisko.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj