Słynny cyrk zamienił żywe zwierzęta na hologramy

Kategorie: 

Źródło: Circus Roncalli

Działający od 1976 roku Cyrk Roncalli postanowił iść z duchem czasu i zamienił żywe zwierzęta na hologramy. Niemiecki cyrk zdecydował stworzyć spektakularny pokaz multimedialny, który jest również sprzeciwem wobec okrucieństw dokonywanych na zwierzętach.

Program cyrku nadal obejmuje pokazy zwierząt, a także akrobatów, magików oraz różnego rodzaju sztuczki. Zwierzęta nie są jednak prawdziwe. Twórcy postanowili użyć trójwymiarowych hologramów, które wypełniają arenę o szerokości 32 metrów i głębokości 5 metrów, która zapewnia panoramiczny widok wszystkim gościom.

Cyrk Roncalli połączył siły z firmą Bluebox, która zainstalowała 11 projektorów laserowych ZU850 na arenie, zapewniając niezwykle realistyczne wizualizacje. Cała koncepcja rezygnacji ze zwierząt pochodzi od Bernharda Paula, założyciela i dyrektora słynnego niemieckiego cyrku.

Ten odważny ruch jest prawdziwym kamieniem milowym w walce o prawa zwierząt. Od dawna aktywiści starają się o polepszenie warunków życia zwierząt w niewoli. Działacze wielokrotnie oskarżali cyrki o nieludzką tresurę i okrucieństwo. Rezygnacja z żywych zwierząt w jednym z najbardziej rozpoznawalnych cyrków może być początkiem pożytecznego trendu.

Według Bernharda Paula goście cyrku są zachwyceni zmianą, a wielu odwiedzających osobiście pogratulowało mu pomysłu. W ciągu roku nowe widowisko przyciągnęło ponad 600 tys. widzów, a liczba zainteresowanych nowatorskim pomysłem wciąż rośnie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika DreeDzikk

Ludzie przychodzą tam

Ludzie przychodzą tam zobaczyć głównie ten hologram. Poprostu. Równie dobrze mogliby wyświetla tam latającego potwora spagetii.

PS. Post ten nie miał na celu urazić niczyich poglądów religijnych.

Skomentuj