Służby ratownicze wydobyły z morza tylko kilka ciał, prawdopodobnie znaleziono wrak samolotu

Kategorie: 

Źródło: Twitter
Okazuje się, że ratownicy z Indonezji wcale nie wydobyli ponad 40 ciał z Morza Jawajskiego, wbrew poprzednim informacjom. Co więcej, na dnie morza udało się zlokalizować duży obiekt, który najprawdopodobniej jest wrakiem poszukiwanego samolotu Airbus A320-200.

 

W środę rano czasu lokalnego wznowiono poszukiwania. Indonezyjska marynarka wojenna wydobyła dziś z wody cztery ciała. Wśród nich jest kobieta w przebraniu stewardessy oraz mężczyzna, który miał na sobie kamizelkę ratunkową. Poprzednie informacje, jakoby udało się wydobyć ponad 40 ciał, okazały się nieprawdziwe. Akcja poszukiwawczo-ratunkowa trwa mimo bardzo złych warunków pogodowych, opadów deszczu, silnych wiatrów i słabej widoczności.

 

Za pomocą sonaru udało się również odnaleźć duży, tajemniczy obiekt, który znajduje się około 30-50 metrów pod wodą. Według ratowników najprawdopodobniej mamy do czynienia z poszukiwanym samolotem. Na miejsce wysłano nurków, jednak prezydent Indonezji powiedział, że najważniejszym zadaniem jest obecnie wydobycie wszystkich ciał z wody.
 

 

 

Na podstawie:

http://rt.com/news/218887-airasia-plane-body-found/

http://www.bbc.com/news/world-asia-30639206

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 85r

Chiński bloger z góry

Chiński bloger z góry ostrzegał przed katastrofą samolotu Air Asia
 
Nieznany chiński bloger dwa tygodnie przed katastrofą samolotu Air Asia, wykonującego lot QZ8501, wezwał do rezygnacji z usług malezyjskich linii lotniczych z powodu niebezpieczeństwa lotów. Jednocześnie powołał się on na pewien spisek przeciwko tym liniom lotniczym tego kraju, z którymi rzekomo mają związek USA - podaje radio Sputnik, powołując się na The International Business Times.

Niebawem ten wpis został rozpowszechniony na serwisach społecznościowych. Początkowo na autora komunikatu posypała się krytyka, lecz teraz użytkownicy portali społecznościowych uważają, że blogerem może być przedstawiciel służb bezpieczeństwa Chin lub haker, który otrzymał dostęp do poufnych informacji i chciał uratować ludzi, nie ujawniając swojej tożsamości ani danych o przyszłej katastrofie - pisze Sputnik.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_31/Chinski-bloger-z-gory-ostrzegal-przed-katastrofa-samolotu-Air-Asia-4052/

 

Portret użytkownika inka

ciała pewnie znaleźli - moze

ciała pewnie znaleźli - moze z tego poprzedniego samolotu?  albo miały slady czegos czego miec nie powinny... to tak jak z info o naukowcach na konferencje o AIDS co ich rzekomo ponad stu leciało MH370 a potem po dementi raptem tylko 6... cos smierdzi i nie sa to tylko zwłoki...

Skomentuj