Słup pyłu z wulkanu Tavurvur sięga już 18 km

Kategorie: 

Źródło: twitter

Trwająca od kilku dni erupcja wulkanu Tavurvur nie traci impetu. Miejscową ludność ewakuowano, a mieszkańcom pobliskiego miasta Rabaul nakazano aby nie wychodzili z domów i oczekiwali na komunikaty władz. Pył wulkaniczny penetruje już ziemską stratosferę.

 

Pióropusz pyłu i gazów wulkanicznych sięga już 18 kilometrów ponad kraterem, co czyni tą erupcję jedną z największych w całym 2014 roku. Ciągle dochodzi też do eksplozji, które miotają skały i kamienie spadające w obrębie wielu kilometrów od krateru.

Źródło: twitter

Najbardziej zainteresowana rozwojem sytuacji poza Papuą Nową Gwineą jest Australia, która korzystała z korytarzy powietrznych nad obszarem pełnym niebezpiecznego dla lotnictwa pyłu wulkanicznego. Już teraz erupcja wprowadziła spore zamieszanie, a samoloty latają okrężną drogą. Dodatkowo wystosowano ostrzeżenie dla turystów, którzy znajdują się na Papui Nowej Gwinei.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Skomentuj