Słowiański list z Polski z poparciem dla prezydenta Putina

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wczoraj większość mediów polskojęzycznych nie posiadała się z oburzenia na kilkunastu sygnatariuszy listu z wyrazami wsparcia dla prezydenta Rosji, Władimira Putina. Wśród osób, które podpisały ten panslawistyczny manifest są nawet profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

List otwarty do Narodu Rosyjskiego i Władz Federacji Rosyjskiej, podpisało kilkanaście osób wśród nich byli m.in. prof. UJ Anna Raźny, Zygmunt Wrzodak i prof. Jan Szarliński - informuje „Gazeta Wyborcza. W dokumencie można przeczytać między innymi, że tysiące Polaków solidaryzuje się z władzami Federacji Rosyjskiej w sprawie działań podejmowanych na Ukrainie.

„Tylko wielka Chrześcijańska Rosja może zatrzymać marsz »szatana Zachodu« na słowiańskie ziemie”.

W liście zawarto również krytykę taktyki osaczania Rosji, która objawia się ciągłym przesuwaniem granic NATO. W podobny sposób Amerykanie postępują z Iranem, który jest dosłownie otoczony bazami US Army.

Budowa tarczy antyrakietowej i zwiększanie obecności sojuszu w krajach bałtyckich i Polsce jest w Moskwie odbierana jako bezpośrednie zagrożenie dla Rosji. Autorzy manifestu do Putina zwracają też uwagę na potężną antyrosyjską propagandę jaka panuje w Polsce.

"Świadoma część narodu polskiego, nieulegająca kłamstwom i manipulacjom politycznym i medialnym, widzi w tych działaniach dalsze zagrożenia dla wszystkich Słowian" - podsumowują sygnatariusze

Autorzy listu apelują o nieustępliwość Rosji wobec państw Zachodu, w tym Polski. Pada też klasycznie panslawistyczny postulat stworzenia "Światowej Rady Słowian", która miałaby podjąć się obrony "wspólnoty słowiańszczyzny" przed próbami jej zniszczenia.

"Mamy dyktat neokonserwatystów amerykańskich oraz spadkobierców ludobójczej organizacji UPA, których celem jest włączenie w swoją strefę wpływów Ukrainy bez względu na koszty i straty samej Ukrainy."

Oczywiście większość mediów klasyfikuje ten list jako kuriozum i objaw agentury wpływu rosyjskiego. Pojawia się jednak pytanie, co tak na prawdę jest w tym oburzające? Wszystko to, co wyraża list jest prawdą, a Władimir Putin rzeczywiście broni Słowiańszczyzny przed naporem "barbarzyńców z zachodu".

Wszystko to, za co krytykowany jest Putin, to próby ratowania jakoś sytuacji, która powstała po tym, gdy Unia Europejska nie zgodziła się z decyzją prezydenta Janukowycza o nie podpisywaniu umowy stowarzyszeniowej. Przypomnijmy, że to dopiero potem pojawił się "spontaniczny protest" podsycany między innymi przez polskich polityków krzyczących w Kijowie banderowskie hasła.

 

Rezultatem jest to wszystko co dzieje się obecnie na wschodzie i na południu Ukrainy. Polski list jest po prostu wyrazem sprzeciwu wobec wmanewrowywania Polski w potencjalnie niebezpieczną sytuację i należy go odczytywać raczej jako głos rozsądku niż oburzające kuriozum.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika salamati

To co pisze JuMa to swieta

To co pisze JuMa to swieta prawda zapomnieliscie o stonce na ziemniakach.Jankesi walneli stonke z samolotow ta wyladowala na polu i mowi hellow mery loo a ta obca idzi ty w pizdu ja idu na kartoszku.No i jankesi przyslali nam w prezencie AZOTOX zeby zwalczyc to gowno czyli NAS.   W Polsce obchodzono 1050-lat panstwa POLSKIEGO ale radocha. Tylko nasze wladze nie wiedza ze jest to 1050-lecie zniewolenia SLOWIANSZCZYZNY przez kosciol katolicki.

Portret użytkownika abc

Biedna ta Polska. Wygląda na

Biedna ta Polska. Wygląda na to, że tutaj każdy posadzony na jakimś stanowisku/urzędzie to musi mieć d.ę nagwintowaną gwintem rosyjskim albo amerykańskim i musi wykazywać ponadprzeciętną ochotę do lizania komuś jaj.

Portret użytkownika hdjjse

Nie jesteś obywatelem

Nie jesteś obywatelem supermocarstwa żebyś myślał jak obywatel supermocarstwa. Najlepiej podskakiwać wszystkim wkoło a później czcić waleczne podziemia czy rocznice zniszczenia stolicy... W 39 tez mielismy honor a wszystko skończyło sie na jednym tygodniu. Choć raz nie wepchajmy sie pierwsi do wojny jak kretyni, bo znowu wyjdziemy na wielce zdradzonych

Portret użytkownika Obawa

Wszedłem i już tam nic nie ma

Wszedłem i już tam nic nie ma BŁĄD, Czyli jak zwykle, jakieś "wyższe siły" zadecydowały za nas. Ten świat faktycznie schodzi na psy, jeszcze obrzydliwsze niż ci decydenci, co to niby wiedzą lepiej od nas, co jest dobre a co złe

Portret użytkownika Slowianka

Witam, My Slowianie musimy

Witam,
My Slowianie musimy sie jednoczyc. Byc dumni z naszej przepieknej slowianskiej kultury ktora ma setki tysiecy lat. Ciemne sily ktore chca calkowicie objac rzady na naszej Planecie Ziemi chca zniszczyc slowianska rase. Musimy wspierac i modlic sie za Rosie i kochanego prezydenta Putina. Tylko Rosja moze teraz pomoc nam Slowianom Polakom.
  Slowianka

Portret użytkownika qwerty

To się geopolityczne tuzy

To się geopolityczne tuzy rozpisały Biggrin

Chłopaki, tak się składa, że zarówno z zachodem jak i wschodem darliśmy koty od dawien dawna. Zarówno Moskwa jak i Bruksela (Berlin) chcą sobie podorządkować jak najwięcej terytoriów - co jest zresztą normalne, bo każde imperium tak robiło, robi i robić będzie. A my powinniśmy powrócić do wizji Marszałka P. - "między-morza" - sojuszu państw bałtyckich od skandynawii (jak się da), przez europę środkową po bałkany (jak się da). 

Dlaczego nie powinniśmy tworzyć takiego tworu z Rosją? Bo nas zwasalizują i to mocniej niźli robi to teraz UE. A tak, tworząc taką własną unię (nawet będąc w UE, która wbrew pozorom nie musi wcale upaść, tak jak nie upadła skorumpowana i zadłużona po uszy republika Rzymska, która zamiast upaść przekształciła się w Cesarstwo) zabezpieczymy się przez Rosją i zdobędziemy wpływ na politykę UE porównywalny z wielką trójką - GB, Niemcami i Francją.
 
Oczywiście, aby stworzyć taki sojusz, musimy postawć ten kraj na nogi. Reformy gospodarcze, polityczne, wojskowe... Jest tego dużo i nie ma sensu wymieniać całej litanii. Zresztą, po co uprzedzać wroga? Wink A czy się da coś takiego zrobić? Da się, oczywiście. Przykłady z historii? Filip Macedoński zrobił ze swojego kraju silne państwo, które potem położyło (z małą pomocą jego syn) na łopatki Persję, Jakubini we Francji po ścięcu królów zorganizowali taką armię, która bez większego problemu tłukła się z całą Europą (no dobra, Bonaparte im troszkę pomógł, ale nie zrobiłby tego bez wieli innych ludzi i pomysłów, które wtedy wcielili w życie), mimo że Francja była zadłużona jak diabli. W końcu Adolf - ten też nieźle postawił gospodarkę Niemiec na nogi przez parę lat (tylko m nie zarzucajcie, że na Adolfa się powołuję. To był psychopata, ale miał parę dobrych pomysłów. A uczymy się od każdego, jak mawia mędrzec Smile )

Ktoś napisał wcześniej, że nie musimy szuać obcych pleców, możemy stworzyć własne. Za Jaggielonów byliśmy potęgą, która była na róni z Cesarstwem Narodu Niemieckiego i z Moskwą a czasem nawet przewyższała je siłą. A historia czasem się lubi powtórzyć...

Portret użytkownika JuMa

Kochani! Wylaliście dużo

Kochani! Wylaliście dużo żółci z siebie i proszę zostawcie ją swemu organizmowi a napewno dobrze spożytkuje.
Proszę też, zostawcie historię, której nie zmienicie, nikogo nie wskrzeszycie(choć to jest bolesne). W tedy żyli ludzie tacy jacy żyli. Czy można ich porównać do nas? Myślę, że nie. Bo nasza świadomość tego co nas otacza i tego co już wiemy, czego doświadczamy jest nieporównywalna do ówczesnych żyjących (nie ujmując im niczego). Zatem, żyjmy tu i teraz, twórzmy naszą teraźniejszość i naszą przyszłość tak, aby ci co po nas przyjdą dobrze nas wspominali!
NIE dajmy się zmanipulować przez nasz rząd!
NIE wierzmy telewizji, radiu, prasie brukkowej(celowy błąd) a wybaczcie pozostali...
NIE idźmy na żadne wybory(po za samorządowymi) przez jakiś czas(moim zdaniem)...
Zawiązujmy społeczności o podobnych poglądach a w tym pamiętajmy o zdrowej żywności i takiej szukajmy,               twórzmy swoje ogrody najlepiej pod folią...
Jestem ZA! Unią Słowiańską, ale z bardzo dobrymi stosunkami z innymi państwami...
Wyprosiłbym żydostwo z kraju i podziękowałbym amerykanom za wątpliwą "opiekę", choć można się spodziewać reperkusji w postaci : smug chemicznych(już cały czas na nas sypią), działania HARP(modyfikacje pogodowe), czyli Fukuszima i tsunami ,wcześniej Islandia, która chciała się wyłamać z systemu, tsunami w Indonezji... trudno to sobie wyobrazić, ale niestety technicznie jest to już możliwe!
Jeżeli będziemy razem działać, to napewno damy radę. Proszę nie dzielmy się na głupie partie. Bądźmy RAZEM! Choć to może nie parlamentarne, ale coś w tym jest: " Nie oglądaj się za siebie(za dupą), bo głowę stracisz". Życzcie innym jak najlepiej, to i dobre do Was wróci! Pozdrawiam! JuMa
 
 

Strony

Skomentuj