Słowacja wprowadziła sanitarną dyskryminację dla niezaszczepionych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W wielu krajach świata miały miejsce protesty przeciwko segregacji sanitarnej. Od kilku dni podobna akcja odbywała się na Słowacji, gdzie rząd rozważał przyjęcie przepisów, które miałyby ograniczyć swobody niezaszczepionym na COVID-19. Tamtejsza władza ostatecznie zatwierdziła poprawkę do ustawy o zdrowiu publicznym.

 

Przyjęte w niedzielę zmiany zakładają, że jeśli sytuacja epidemiczna na Słowacji pogorszy się, to nastąpi podział obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych. Z jakiegoś powodu mówi się tutaj o "przywilejach" dla zaszczepionych, podczas gdy tak naprawdę mamy do czynienia z ograniczaniem praw osób niezaszczepionych.

 

W skrócie - nowe przepisy zakładają, że wstęp na imprezy masowe, do obiektów sportowych, restauracji i centrów handlowych będzie zarezerwowany tylko dla zaszczepionych, ozdrowieńców i osób z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Władza chciała również zabronić niezaszczepionym wstępu do sklepów, ale ostatecznie zrezygnowano z tego szalonego pomysłu.

Dzięki nowym przepisom Słowacja będzie mogła ogłosić "stan sanitarny" i ograniczyć swobody znacznej części obywateli. W taki właśnie sposób, wzorem Francji, rząd Słowacji chce "zachęcić" do szczepień i utrzymuje, że robi to dla dobra społeczeństwa, ponieważ w ten sposób można uniknąć kolejnego lockdownu.

 

Jak pisaliśmy wcześniej, protesty przeciwko segregacji sanitarnej odbyły się ostatnio w wielu krajach: w Australii, Anglii, Francji, Japonii, Holandii, Finlandii, na Ukrainie, Słowacji i we Włoszech. Ludzie mają dość covidowej paranoi i chcą wrócić do normalnego życia, jednak rządy pozostają głusi na wezwania obywateli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Groot

Słowacja wprowadziła

Słowacja wprowadziła sanitarną dyskryminację dla niezaszczepionych

Nie Słowacja, tylko rząd słowacki i niczego, by nie wprowadził, gdyby ludzie się na to nie zgodzili. Władza jest w rękach ludzi, a nie rządu, ale ludzie o tym nie wiedzą.

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika r

Chyba zartujesz. Masz wladze

Chyba zartujesz. Masz wladze bo masz wybory raz na 4 lata, gdzie jeszcze kondydaci wybierani sa przez odpowiednie sluzby. Sprobuj zalozyc partie i wystartowac w wyborach. A nie czekaj, musisz zebrac iles tam tysiecy podpisow, a pomagdalenkowi maja w rekach wszystkie media. Zostaja Ci youtuby i facebooki, ktore cie zablokuja jak bedziesz niewygodny. Nie dojdziesz w subskrycji do liczby, ktora by Cie uprawniala do zalozenia znaczacej partii. A jak bedziesz za duzo fikal, to skonczysz jak Lepper.

Strony

Skomentuj