Słowacja wprowadza stan wyjątkowy, to samo robią Czesi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że koronawirusowe szaleństwo jest dalekie od zakończenia. Co więcej widać wyraźne wzmożenie. Dzisiaj ogłoszono, że z powodu wzrastającej ilości zakażeń wykrywanych testami RT PCR, zapowiedziano wprowadzenie od jutra stanu wyjątkowego na sąsiedniej Słowacji. Podobny pomysł mają Czesi, którzy dotychczas bardzo liberalnie podchodzili do wirusowych restrykcji.

 

Rząd Słowacji podjął w środę decyzję o wprowadzeniu od 1 października stanu wyjątkowego, z powodu wzrostu liczby zakażeń SARS-CoV-2. Ma on obowiązywać przez następne 45 dni. Zgodnie z prawem stan wyjątkowy może trwać najdłużej 90 dni.

 

Zwykle rządy ogłaszają stan wyjątkowy, jeżeli istnieje bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, środowiska naturalnego lub mienia. Widocznie analitycy z Czech i ze Słowacji uznali, że sytuacja z koronawirusem kwalifikuje się do zastosowania tak radykalnego rozwiązania. Mogą na to wskazywać dostępne modele matematyczne wskazujące na rozwój epidemii.

W najbliższych dniach również w Czechach zostanie wprowadzony stan wyjątkowy. Zacznie on obowiązywać od 5 października i potrwa minimum przez dwa tygodnie. Czeski minister zdrowia Roman Prymula zapowiadając ten krok oświadczył, że ma nadzieję dzięki temu na szybkie ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Wcześniej premier Czech - Andrzej Babic - przepraszał obywateli w orędziu, że nieco zbagatelizowano zagrożenie ze strony COVID-19. Oznacza to, że Czechy - kraj, który dotychczas bardzo rozsądnie podchodził do kwestii koronawirusa - doszlusowuje do pozostałych krajów z restrykcjami.

 

W przypadku obu tych krajów rządzący mają nadzieje, że stan wyjątkowy i towarzyszące mu dodatkowe regulacje, mogą umożliwić skuteczne zarządzanie systemem służby zdrowia, szczególnie szpitalami w czasie kryzysu, ale według zapowedzi ma nie dojść do drastycznych ograniczeń praw obywatelskich.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Wszystko to są działania

Wszystko to są działania mające lokalnie wzmocnić i ustabilizować wprowadzanie NWO , poprostu jak gdzieś ktoś odstaje od "wzorca" to mu się przykręca "śrubę" i kropka.

Morawiecki przecież powiedział głośno : "Na naszych oczach wykuwa się Nowy Porządek Świata.." - jest dorosły to co kłamałby ?? Już nawet w telewizji o tym mówią ,że nijakiej pandemi ni ma :https://www.youtube.com/watch?v=0G-PIcVmhkg

Portret użytkownika kolo21

Zawsze mnie zastanawiało

Zawsze mnie zastanawiało dlaczego ktoś ciężko chory na np AIDS czy nie wydolnośc nerek. Po tym jak trafił do szpitala umierał na zapalenie płuc. Teraz wiem że ten wirus był od zawsze, a atakuję i dobija bardzo ciężko chorych. Na Wiki nawet o tym było ale zostało już usunięte. To tak jak by lekarze nagle odkryli że można mieć sraczke z przeżarcia. 

kolo21

Portret użytkownika NoProblemJest

Oczywiście że powinien być

Oczywiście że powinien być wprowadzony Stan Wyjątkowy. Powinien być wprowadzony nawet Stan Wojenny. A dlaczego... Otóż dlatego że służby oszalały. Do najprostszego wypadku jedzie kilka wozów strażackich, radiowozy, karetki i helikopter. Nadmiar ten jest podyktowany tylko wyłudzaniem pieniędzy. Zlatują się jak sępy. Pacjent i tak się nie liczy. Bo zanim go ktoś zbada to musi czekać wiele godzin na wynik testu na kowida. Powinien być Stan Wojenny, powinien być powołany sztab kryzysowy i wszystkie szumowiny od małych do dużych wszystkie powinny być aresztowane. 

Jak by się zgłosił do szpitala pacjent z dżumą to najpierw zostałby przetestowany na kowida a jak by niedaj boże kowida nie miał to by został odesłany z powrotem pomiędzy ludzi. 

Dzisiaj miałem przypadek w rodzinie udaru mózgu. Pacjent nie został przyjęty do szpitala przez wiele godzin bo musiał czekać na wynik oszukanego srajtestu. Jest sparaliżowany. Brawo dla naszej służby zdrowia!

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

I to się wpisuje w założenie,

I to się wpisuje w założenie, że jesteśmy hodowlą.

Teraz to już trudno w cokolwiek wierzyć z przeróżnych przepowiedni-zapowiedzi.

Powiem Ci, że lekko zwątpiłem we wszelkie nauki w takiej, a nie innej formie nam przedstawiane w tej "grze". A to z powodu tego filmiku podsumowującego fakty, które mamy przed oczami, a które niewłaściwie interpretujemy. :

https://www.youtube.com/watch?v=PckXDjkgDQ0&feature=youtu.be

Wygląda na to, że celem gry jest wyselekcjonowanie przez "Architekta" osobników z odpowiednim rozumowaniem i swego rodzaju wiernością, czy lojalnością postaciom boskim typu Jezus. Podobno był Gnostykiem, czyli miał wiedzę. I co jakiś czas mamy chyba te żniwa, o których nadmienił Drako. Selekcja ziaren od plew. Plewy do spalenia. Tragicznie i dramatycznie może to wyglądać z naszeg-ludzi punktu widzenia.

Jeżeli faktycznie jest tak, jak w filmie, którego link Ci zapodałem, to calusieńką wiedzę o ludzkości należy gruntownie zweryfikować. Jakie lądowanie na Księżycu, jak to odwrócony hologram Grande Ziemia, a my to malutki kraterek pod kopułą, taką jak przedstawiają w niektórych filmach s-f-plaster miodu. "Strażnicy Galaktyki", "Kapitan Marvel"... Wiem, że to śmieszne, ale w każdym filmie z tej serii coś zawsze ujawniają, tylko widz tak naprawdę nie wie na co patrzy i co z tego jest prawdą, a co fikcją. No jak nasi nadzorcy chcą, żebyśmy się jakoś rozwijali, to jakieś ochłapy chociaż muszą podrzucuć do rozkminy.

Nie wiem chwilowo w co mam wierzyć, bo sensacja goni sensację. A zwodzicieli od groma. Chyba poczekam na więcej elementów układanki, bo teraz można łatwo się wygłupić.

Pozdrawiam.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jo! Drakonie.

Jo! Drakonie.

Przyznam, że wstrząsnęło to mną do głębi. Dwa dni się oswajałem. Zwłaszcza, że nigdy nie byłem żadnym płaskoziemcem. Ale tyle w każdej nauce jest prawdy ile jest w niej matematyki. A tu gość jeden i drugi zapodaje info, któremu matematycznie nie sposób zaprzeczyć.

Toż to szok ! Jakby Pawlak powiedział. I ja stałem i patrzyłem na zbieżność promieni przebijających przez chmurkę i nic nie podejrzewałem. Tak było do jakieś 7 lat temu. Ale żeby Grande Terra i my w kraterku jak w terrarium?

Spokojnie, już ochłonąłem. No teraz dopiero zaczyna się zabawa w odkrywców !

Pozdrówka standardowa.

Strony