Słowacja nie przyzna islamowi statusu religii

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Jonathan Gill/CC BY-NC 2.0

Władze Słowacji przyjęły nową ustawę, która pozwala przeciwstawić się islamizacji. Zgodnie z nowymi przepisami, Słowacja jeszcze przez wiele lat nie uzna islamu jako jednej z oficjalnych religii ze względu na zbyt małą liczbę wyznawców.

 

Projekt ustawy, zgłoszony przez nacjonalistyczną Słowacką Partię Narodową, zdobył większość głosów w parlamencie. Od teraz, jakakolwiek religia musi mieć co najmniej 50 tysięcy wyznawców, tj. o 30 tysięcy więcej niż dotychczas, aby uznać ją za oficjalną religię w tym państwie.

 

Ostatni spis ludności wskazuje, że wśród 5,4 miliona mieszkańców, około 2 tysiące to muzułmanie. Wyznawców islamu jest zbyt mało, dlatego muzułmańskie organizacje nie mogą liczyć na dotacje ze strony państwa. Zabrania się również prowadzenia islamskich szkół. Andrej Danko, lider Słowackiej Partii Narodowej powiedział, że należy zrobić wszystko aby "na naszej ziemi nigdy w przyszłości nie powstał żaden meczet".

 

Pod koniec maja 2016 roku, premier Robert Fico dał do zrozumienia, że Słowacja nie będzie przyjmowała uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Dodał, że muzułmańscy migranci zmieniają oblicze każdego kraju, do którego przybywają i oczywiście w tej kwestii ma absolutną rację - wystarczy przyjrzeć się obecnej sytuacji w całej Europie Zachodniej.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika black.serpent

Napalm na radykalne ścierwa,

Napalm na radykalne ścierwa, spalić śNięty qurwian, zdetonować im ten czarny, skamieniały ekskrement, przy którym codziennie marszczą freda a miejsce polać świńskimi flakami. Na koniec wprowadzić ogólnoświatowy zakaz wyznawania tego rakotwórczego syfu pod groźbą kary śmierci i problem z głowy.

ave

\ m /

 

Portret użytkownika Eva11

no tak - upadek tradycji

no tak - upadek tradycji narodowych darowali ...system

szczepienia ,chemioterapie,chemtrials, fluor ,niewolnictwo , zrzucanie bomb atomowych ,proby nuklearne ,zatruta zywnosc, gmo i to nie koniec listy -darowali ...

ale fukochimy to juz nie daruja ....

a niby to czemu ?

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika N1KT

Tu o żadną islamizajcę nie

Tu o żadną islamizajcę nie chodzi, bo do niczego takiego nigdy tu nie dojdzie bo nie ma na to już czasu - to jest sztucznie generowany konflikt o wielkim zasięgu... Bo Fukushima. Można zauważyć też że bambusy jak się napataczały do Anglii czy Francji to nie robiły tego w jednym czasie i takimi falami jak robią to teraz - a czegóż to tak im teraz śpieszno że ryzykują nawet w przeładowanych jakiś pontonach i łupinkach przez morze ? Oni są zmanipulowani do cna a u nas kłamstwo na ich temat sięgnęło absurdalnego bezczelnego zenitu... Bo F........a.
Niewolno mieszać ras i religii bo będzie 1000x gorzej niż w Meksyku i na upaplinie..
https://www.youtube.com/watch?v=FvGsMgcmgYo

Strony

Skomentuj