Słonie w Wietnamie są zagrożone przez przesąd mieszkańców

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Pasja do pierścionków i bransoletek zawierających włosy z ogona słonia może zaszkodzić już i tak niewielkiej populacji wietnamskich słoni (od początku lat dziewięćdziesiątych zmniejszyła się ona z 2 tys. do zaledwie stu sztuk). Zwierzęta mogą zostać zabite lub zranione przez utratę ogona.

 

W górzystej wietnamskiej wiosce trzy kobiety handlują włosami pozyskanymi od wysuszonego słonia, które według lokalnych wierzeń, przynoszą szczęście. Tymczasem słoń potrzebuje ogona, aby opędzać się od owadów i utrzymywać czystość, donosi AFP.

„Ogon jest ważną częścią higieny ciała. Wyrywanie sierści lub odcięcie dolnej części ogona dyskredytuje słonia” – powiedziała Dionne Slugter, która jest odpowiedzialna za humanitarne traktowanie zwierząt w Animals Asia.

Według AFP nielegalny handel częściami dzikich zwierząt przyniósł Wietnamowi złą sławę. Rogi nosorożca, łuskowce, zęby tygrysie i niedźwiedzia żółć sprzedawane są jako produkty niezbędne w „tradycyjnej medycynie", stawiając dzikie zwierzęta na krawędzi zniszczenia. Słonie są mordowane w sąsiedniej Birmie, aby zaspokoić popyt w Wietnamie. W Chinach kłusownicy polują na zwierzęta, szukając leków na wypryski i trądzik.

 

Kłusownictwo jest jedną z głównych przyczyn wymierania gatunków. Przypomnijmy, że białe nosorożce przestały istnieć na wolności w 2008 roku, będąc eksterminowanymi z powodu pozyskiwania rogów.

 

W Rosji ofiarami kłusownictwa i nielegalnego „eksportu" stają się rzadkie i zagrożone gatunki, w tym tygrysy i lamparty. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez Ministra Zasobów Naturalnych Siergieja Donskoja, wielkość światowego rynku nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami sięga 19 miliardów dolarów rocznie, a w Rosji przekracza 10 miliardów rubli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika &

Człowiek cywilizowany czy

Człowiek cywilizowany czy niecywilizowany, to samo gówno, ten sam pasożyt, a nie jak SM tylko pisze, że cywilizowany to samo zło. Są po prostu ludzie dobzi i źli bez względu na ucywilizowanie. Tam samo nie ma złych narodów, są tylko złe "większości".

Skomentuj