Słonie trzymane w niewoli otrzymają medyczną marihuanę w celu zmniejszenia stresu

Kategorie: 

Źródło: https://www.facebook.com/watch/?v=927868217691471&extid=95n6pVS1XCvdCMcg

Przedstawiciele warszawskiego zoo powiedzieli, że będą podawać słoniom medyczną marihuanę, aby sprawdzić, czy poziom stresu słoni ulegnie zmniejszeniu.

 

Konopie medyczne są używane na całym świecie w leczeniu psów i koni, ale do niedawna nie było żadnych inicjatyw, aby leczyć nią słonie.

 

Eksperci z warszawskiego zoo zaaplikują słoniom afrykańskim wysoce skoncentrowany płynny kannabidiol. Słonie będą zażywać narkotyku przez trąbę. Według weterynarzy z zoo kanabidiol wywoła euforię u słoni i nie będzie miał negatywnego wpływu na wątrobę oraz nerki zwierząt.

 

Przedstawiciele ZOO stawiają swoją inicjatywę jako próbę znalezienia naturalnej alternatywy dla istniejących metod radzenia sobie ze stresem, zwłaszcza związanym z przyjmowaniem leków.

 

Eksperyment, w którym słonie przyjmą medyczną marihuanę, potrwa co najmniej dwa lata. Lekarze weterynarii będą regularnie sprawdzać poziom stresu zwierząt, mierząc ich poziom hormonów i analizując ich zachowanie. Jeśli projekt się opłaci, to medyczna marihuana trafi nie tylko do słoni, ale także do innych zwierząt żyjących w niewoli.

 

 

Konopie dla słoni z Warszawskiego ZOO - dr Agnieszka Czujkowska

We współpracy z dobrekonopie.pl rozpoczynamy projekt, podczas którego sprawdzimy wpływ olejków CBD z konopi siewnych na nastrój naszych zwierząt. Na początek programem objęliśmy  słonicę Fredzię ze Słoniarnia i Nosorożce Warszawskiego ZOO, która po niedawnej śmierci Erny - szefowej słoniowego stada - była nieco zestresowana i ma niewielkie problemy z ustaleniem swojej pozycji w stadzie.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Nexus.7

Maryśka...

Nie ma nie było i nie będzie medycznej marihuany. Jest po prostu marihuana. Naćpają słoniki i zrobią z nich narkusy. Powinni się jebnąć w te puste łby i wypuścić te zwierzaczki na wolność. Koniec.

Pozdrawiam'

Posłuszeństwo zabija więcej osób niż rewolucja...

Skomentuj