Na Słońcu pojawiła się ogromna plama w formie serca

Kategorie: 

Źródło: NASA

W koronie słonecznej pojawiło się nowe piętno zwane AR 2529. Po odkryciu wciąż rośnie i obecnie jest około trzy razy większe od Ziemi. 

 

Wraz ze zmianą rozmiaru plamki powstał zabawny kształt, przypominający serce otoczone ramką. Niesamowite zdjęcie, jako pierwszy, opublikował astronom Ahmad Karzamanom z Malezji.

Pomimo pojawienia się plamy, eksperci uważają, że nie są spodziewane silne rozbłyski słoneczne oraz będące ich konsekwencją burze magnetyczne. Cykl słoneczny jest obecnie bardzo ograniczony pod względem aktywności. Można nawet powiedzieć, że zbliża się do minimum, co oznacza zmniejszenie liczby nowych plam, a tym samym emisji plazmy. Cykl słoneczny powinien trwać około jedenaście lat.

 
 
 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika bar

wow, do wizji katastroficznej

wow, do wizji katastroficznej chciałbym dodać, za autorem "
plama w formie serca"
nie jest to forma serca, a jedynie przypominać może formę PRZECIĘTEGO SERCA - o bogowie co to będzie --- chyba a raczej napewno jutro wstanie dzień i po nim będzie noc. Bójcie się innowiercy bo ciemność Was pochłonie od 19.34 do 5.53. hahahaha

Strony

Skomentuj