Na Słońcu nastąpił koronalny wyrzut masy częściowo skierowany w Ziemię

Kategorie: 

Źródło: NASA - SDO

Wczoraj, 9 listopada 2012 o godzinie 15:24 czasu uniwersalnego doszło do powstania erupcji w pobliżu plamy 1608. W jej wyniku powstały dwie chmury plazmy i jedna z nich dotrze do Ziemi 12 listopada 2012.

 

Wszelkie zjawiska zachodzące teraz w okolicy dość aktywnych ostatnio plam 1608 i 1611 będą w stanie zagrażać Ziemi przez kilka najbliższych dni aż wyjdą z widocznej z naszej planety tarczy słonecznej. Według NOAA w ciągu najbliższych 48 godzin istnieje 10% szans na powstanie rozbłysku o wielkości przekraczającej klasę M.

Aktualne plamy słoneczne - źródło NASA/EUVI/AIA

Warto zaznaczyć, że predykcję impaktu jednego z koronalnych wyrzutów masy wedle, której 12 listopada możemy się spodziewać burzy magnetycznej oparto o nowy model komputerowy opracowany w celu udoskonalenia przewidywania pogody kosmicznej. Model został opracowany przez Goddard Space Flight Center. Kliknięcie w poniższą ilustrację uruchomi w nowym oknie symulację przedstawiającą przewidywalny wpływ na nasza planetę.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika noc44

23.32...11:11 ???   

23.32...11:11 ???
   9.11.12=...53 dzień ...DOOD KÓŃCA ...rokuQ:
System mierzenia czasu u Majów był bardzo skomplikowany. Cykl, czyli kalendarz rytualny, obejmował 260 dni, rolniczy – 365 dni, natomiast Wielki Cykl – 1 872 000 dni. Posługiwanie się tymi kalendarzami było skomplikowane, a jednocześnie w kulturze tej przywiązywano niewyobrażalną dla współczesnego człowieka wagę do cyfr, liczb i dat.
 
NiĆĆĆ waMMM ?
   Musi wiedzieLI...!!!
 Mistrz...(Bóg,Wielki Duch ,Kosmiczny Rozum itp.) ma eONy czaSU...
na doprecyzoWYwanie...???
   WYzzzzzzzzzzzzzzzWAnie:?
 
 
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/asteroida-ktora-zagraza-ziemi-moze-zostac-zestrzelona-bronia-nuklearna
ndz., 2012-07-22 17:54
28 osób poleca to.
TO...zDUmniewAJ:ON Ce...KODatY i nie tylko !
   ROOZwikłaĆ 123 ?
 22.7.2002 a +10...mówi wam coŚWIęcej?
  Moje 7x7 lecie i NIEBIESKA GWIAZDA w WylaTOTOwie !
     28 osób poleca TO:...TO...moja liczba ur.5 x powtórzona ...a TO...przypadkiem jest KOD PASA PLANETOID...!
 Prawo Titus-Body...: dla 5 planety (P.P) daje 2.8...
   Gdy w 2003 r zjawiam się pierwszy raz w WylaTOTOwie: 11.7 !!!
    na polu r.Małysza ur.1977 r...powstaje na 77 r.ur.mrgo ojca... ZNAKodujący: 28 ...!
 Tyle i lat miał ci on...gdy mnie...płodziŁŁ...byŁŁ !!!
  A ON...???Własnie wtedy:
     25.6.2003 r...
 i TO>..??? STA%łosie...we MGLE !!!
    o.PIO(siC-amień: 4.4.1928 r ur.!!!)...nie mówiŁŁ...czasem o...???
KAMIENIU WE MGLE...???
   OOo...J...coWWWie...moi nf.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Obok owego CUD znakuQ:
 TRÓJKA...kółeczek ...z WWW BITY MMMinf.aX...środKAMI!eŃŃŃ...???
      godz.17.54...???
 4175...TO:YOTA-ki miała nRej. gdy po 3 m.użyWania PF 126...(KOH 5067)przesiadłem się do niej !
    REśzTE....rozzKODujcie se sami...:
Rosjanie nie zważając na zapewnienia NASA wciąż przygotowują się do poradzenia sobie z ewentualnym zagrożeniem, jakie może nieść za sobą asteroida Apophis. Rosyjskie państwowe centrum rakietowe przedstawiło wniosek, aby opracować specjalne pociski z głowicami nuklearnymi, które można użyć w celu neutralizacji asteroidy.
Eksperci szacują, że ryzyko zderzenia występuje szczególnie dnia 13 kwietnia 2029. Obiekt nosi nazwę rejestrową 2004 MN4 i według danych ma średnicę około 400 metrów. Asteroida prawdopodobnie jest za mała, aby zniszczyć cywilizację, ale wystarczająco duża, aby unicestwić nawet duży kraj. O ile oczywiście spadnie na jego terytorium.
Jak się okazuje ryzyko upadku jest szczególnie duże właśnie na terenie Rosji. Równie prawdopodobny jest upadek na Pacyfiku. W każdym przypadku upadku na oceanie spowoduje to tsunami, które rozleje się po wszystkich brzegach, od Azji po obie Ameryki. Gdyby doszło do impaktu wyzwoliłoby to energię równą 1700 megaton.
ocena
5 (9 głosów

8207 odsłony
CZAS: 00.00: 11.11.12...!!!
 
KOD: D1ui1Q...ŁAUuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ?
 
 
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika szaman

Żyjemy w bardzo ciekawym dla

Żyjemy w bardzo ciekawym dla fizyków i klimatologów okresie. Jeśli dojdzie do kolejnego minimum Maundera wreszcie przekonamy się kto ma rację, czy  ci , którzy twierdzą,  że będzie to miało niewielki wpływ na globalną temperaturę, czy ci którzy wróżą małą epokę lodowcową. W każdym razie mrozy w styczniu w ubiegłym roku pokazały już co może czekać Europę.
 

Portret użytkownika spokojny

Ludzie ogarnijcie sie

Ludzie ogarnijcie sie wiekszosc z was tak bredzi ze robi z siebie posmiewisko a ten crusaders to juz calkowita masakra. To jeden z tych co lazi po forach i wypisuje brednie. Chcecie to poczytajcie jakies artykuly specjalistyczne to sie dowiecie co i jak a nie wypisujcie na forach idiotyzmy.

Portret użytkownika Ja

mam pytanie, czy u was są

mam pytanie, czy u was są wahania napięcia sieciowego??? Bo ja od niedawna obserwuje właśnie takie anomalie których wcześnej nie było, raz nawet napięcie tak spadło że powyłączało wszystkie urządzenia a żarówki poprostu przygasły ale całkowiecie nie zgasły, dziwne, może to jakieś przepiecia i zadziałały urządzenia odprowadzają nadmiar ładunku elektrycznego do ziemi...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Gabriel

Były opady śniegu i zrywało

Były opady śniegu i zrywało wiele linii energetycznych ( trąbili na okrągło o tym w tv). Takie zwarcia doziemne, przełączenia zakłócają zasilania pobliskie.
Podczas przymrozków wyłażą każde słabsze połączenia elektryczne na dodatek zwiększają się pobory energii.
Nie dziw się za bardzo, przyczyny mogą być bardzo prozaczne i przyziemne, żarówki przygasają, a elektronika wywala każde zaniki napięcia. To jest bardzo prawdopodobne.

Portret użytkownika lucas003

A ja ostatnio widziałem

A ja ostatnio widziałem bildbord ,duży w okolicach warszawy
Klamka zapadła -
a na bilbordzie słońce które ma ogromne rozbłyski.
Ktoś wie co sie wydarzy , albo sieje postrach wyimaginowany
tylko takie 2 opcje widze
 

Strony

Skomentuj