Słońce zachowuje średnią aktywność

Kategorie: 

Plamy 1195 i 1196 (21.04.2011) - źródło: SDO

Na Słońcu w ostatnich godzinach doszło do jednego rozbłysku M1.8. Rozszerza się grupa plam oznaczona symbolem 1195. W tej chwili ten region plam ma obszar około czterech wielkości Ziemi.

 

Często dochodzi tam do rozbłysków klasy C. Wspomniany rozbłysk klasy M 1.8 miał miejsce dzisiaj rano, 21.04.2011 dokładnie o 04: 45 czasu uniwersalnego. Bardzo możliwa jest kolejna aktywność z tego obszaru gwiazdy.

 

Aktywność słoneczna oczekiwana jest na średnim poziomie. W dniu dzisiejszym plama 1195 generuje najwięcej aktywności gwiazdy. Jest szansa na pojawienie się kolejnych rozbłysków klasy C oraz klasy M.

 

Formuje się nowa grupa plam oznaczana, jako 1198. Powstaje na południowej części tarczy, ale wkrótce przemieści się na zachodnią część gwiazdy. Nie ma dużej szansy na wzmożoną aktywność z tego regionu.

 

Aktualizacja: O godzinie 15:53 czasu uniwersalnego doszło do kolejnego rozbłysku klasy M tym razem M 1.2 i ponownie opowiezialna za to jest grupa plam 1195

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj