Słońce wciąż pozostaje zaskakująco spokojne. Czy czeka nas wzrost jego aktywności?

Kategorie: 

NASA /SDO

Od dłuższego czasu, na naszej dziennej gwieździe, obserwujemy słabą aktywność co przekonuje nas, że nadal trwa minimum słoneczne. 

W ciągu ostatnich tygodni wciąż obserwujemy tylko bardzo słabe rozbłyski klasy B, do tego rejony które potencjalnie są aktywne bardzo szybko tracaą swój potencjał i nie są w stanie wygenerować silniejszych flar. 

 

Astrofizycy zadają sobie pytanie, ile jeszcze potrwa minimum słoneczne. Panuje przekonanie, że nasza gwiazda wreszcie zacznie generować silne zjawiska solarne. Odpowiedź na pytanie kiedy, jest trudna.

 

W ciągu najbliższych miesięcy, astrofizycy spodziewają się, że minimum zacznie się kończyć i powinien nastąpić powolny wzrost aktywności naszej gwiazdy. Niestety jest to zupełnie nieprzewidywalne i w tym roku możemy nie ujrzeć nawet rozbłysku klasy M, ale nie można też wykluczyć takiego epizodu aktywności jak ten z września ubiegłego roku, gdy doszło do najsilniejszych rozbłysków klasy X w tym cyklu slonecznym. 

 

 

Źródło:

http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/slonce-wciaz-spokojne-kiedy-czeka-nas-wzrost-aktywnosci

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika hyh

a co ma tanczyc walca po

a co ma tanczyc walca po niebie  nie wiem czego wymagaja od naszego Sloneczka ... tak cieplutko przy nim...mnie to wystarczy i jeszcze widze tych glupoli na ulicach ... to mi juz totalnie wystarcza a Wam?

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika tonydml

Samo się nie obudzi jak

Samo się nie obudzi jak ludzie będą spali, albo obudzi się w taki sposób, że wszyscy ze stołków pospadają, bez wyjątku bo, ponieważ, gdyż nie będzie w tym 'budzeniu' żadnej ideii. Ludzie są generatorem tych ideii, ich myśli, działania.

Portret użytkownika Zenek ;)

Błędne pytanie, właściwym

Błędne pytanie, właściwym jest

KIEDY SŁOŃCE ZGAŚNIE tj zostanie do końca WYŁĄCZONE

bo właśnie jest WYGASZANE.... gdyż albowiem

zamiast KULTU SŁONECZNEGO BOGA (tj Chrystusa)

wybraliście jako judzkość CZCZENIE WŁOCHATEGO KARALUCHOWATEGO ROGATEGO PEDAŁA jezusa / maschiachem czy satyrem panem zwanego....

w ezo nazywanego KŁAMLIWYM beliarem

więc po co wam Słońce.... jak wystarczy wam do szczęścia tylko DUŻA CIEMNA WILGOTNA jezuskowa DZIURA.... dziura na miarę waszych potrzeb czy marzeń. .....

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Zenek nie produkuj się bo 90%

Zenek nie produkuj się bo 90% tych katopopłuczyn nie rozumie że ktoś ich wyje..ł i do religii prawdziwej czyli wiary w Słonecznego Krista dołączył im w gratisie całowanie parcha joszłe w dupe, a mogło by być tak pięknie bez tej pustynnej kanibalistycznej menażerii, nawet święta religii prawdziwej udało się ich Dziadom ocalić, a oni cały czas nie kumają co po co i dlaczego

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Zenek ;)

Obiecałem Próbować to Próbuje

Obiecałem Próbować to Próbuje... Wink

a co do drugiego to SZCZYTEM ODWAGI jest się samoprzyznanie iż się DAWAŁO komuś RU.H.Ć niestety wielu woli iść w zaparte nawet kolejnymi "czynami".. poza tym wielu katoli czerpie z tego frajdę że ma zawsze, co rano, przetkany.... "gaźnik".....

Portret użytkownika Exart

Pomyliłeś portale, ale to

Pomyliłeś portale, ale to może i dobrze: kiedy koronacja Sławka na cezara wszystkich Słowian? Swoją drogą mając piękne słowiańskie imię zmienić na hinduskie i spod niego propagować słowiańskie idee - czy tak nie zachowuje się z lubością dekonspirowany przez niego w każdym wokół - agent?
Ale i bez tego dobry z niego agent, Gandalf tekturą koronowany. Do pełni kreacji cesarskich szat brakuje jeszcze mu tylko jednego. Już niedługo odzieją go w ten kaftanik.

Skomentuj