Kategorie:
Aktywność słoneczna 21 grudnia 2012 zgodnie z przewidywaniami astrofizyków pozostaje na niewielkich poziomach. Zaobserwowano kilka rozbłysków klasy B i C. Najaktywniejsza obecnie grupa plam to 1635.
Trzeba przyznać, że trzy plamy ustawione centralnie i to w szyku trójkąta to intrygujący dodatek dla 21 grudnia 2012. Wracając jednak do realiów, NOAA przewiduje następujące zjawiska. Na wystąpienie rozbłysku klasy X jest obecnie 1 procent szans. Rozbłysk średniej wielkości, czyli klasy M to już 5 procentowe prawdopodobieństwo. Wydarzenie protonowe jest dzisiaj równie prawdopodobne jak rozbłysk X, czyli najwyżej 1 procent szans.
Na następne dni astrofizycy również przewidują niską aktywność. Jest jeszcze jeden fakt związany ze Słońcem, który warto przypomnieć. Dzisiaj z powodu pozycji naszej najbliższej gwiazdy o 12:12 zaczęła się kalendarzowa zima. Dzień oczywiście jeszcze się nie skończył i może dojść do jakichś nieoczekiwanych zjawisk związanych ze Słońcem, ale zupełnie nic na to teraz nie wskazuje.
Ocena:
Opublikował:
admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze @lecterro |
Komentarze
mgr inż. Dżyszla
Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]
mgr inż. Dżyszla
Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]
mgr inż. Dżyszla
Strony
Skomentuj