Słońce groźne zwłaszcza w perygeum księżycowym

Kategorie: 

SOHO - nasa.com

Aktywność słoneczna powinna się troche uspokoić, Był jeden rozbłysk klasy M w poniedziałek a potem kilka klasy C. W tej chwili oczekiwany jest okres spokoju dla Ziemi bo aktywne obszary wychodzą poza zasięg.

 

Najbardziej aktywny region plamy słonecznej 1166 przesunął się na zachodnią część gwiazdy i jest poza widocznością z Ziemi. Grupa plam 1169, która jest odpowiedzialna za rozbłysk M również wkrótce znajdzie się w tej okolicy co plama 1166. 

Plama 1169

Miejmy nadzieje, że w najbliższych dniach spokój utrzyma się, chociaż wiatr słoneczny nieco się wzmaga to nie osiąga poziomów z niedzieli 13-03-2011 kiedy to dziura koronalna poskręcała całe ziemskie pole magnetyczne. Tego typu kumulacja zjawisk podczas perygeum księżycowego może być bardzo niebezpieczna. Księżyc, w najbliższą sobotę , będzie najbliżej naszej planety od niemal dwóch dekad.  

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroSkomentuj