Ślady dinozaurów znalezione w chińskiej restauracji

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W Chinach gość restauracji odkrył duże doły, które nieoczekiwanie okazały się śladami dinozaurów z okresu kredy. Aby zidentyfikować ślady, na miejsce znaleziska zaproszono paleontologów z Australii.

 

Szczegółowy opis śladów starożytnych jaszczurek zawiera artykuł opublikowany w czasopiśmie Cretaceous Research. Krótko o nieoczekiwanym odkryciu opowiada Sci News. Został wykonany w mieście Leshan, w chińskiej prowincji Syczuan.

 

W zeszłym roku jeden z odwiedzających zwrócił uwagę na duże doły na dziedzińcu restauracji, która została otwarta około trzy lata temu. Naliczył kilkanaście takich dziur. Właściciele restauracji postanowili zaprosić naukowców. Analiza dołów doprowadziła do odkrycia.

 

Okazały się być 50-60-centymetrowymi skamieniałymi odciskami stóp długoszyjego dinozaura zauropoda, który żył w okresie kredowym około 100 milionów lat temu. W trakcie badań okazało się, że doły te odkryto jeszcze w latach 50 tych XX wieku. Jednak nikt wtedy nie zwracał na nie większej uwagi. W tym czasie stał w tym miejscu prywatny dom, którego właściciel po prostu zasypał doły i wyrównał swoje podwórko. Około trzech lat temu dom został zburzony, a nowy właściciel gruntu wybudował na jego miejscu restaurację. W trakcie prac budowlanych doły ponownie „wypłynęły” na powierzchnię. Mimo to do niedawna nikt nie uważał tych dziur za coś niezwykłego.

 

Jednym słowem po prostu przyzwyczaili się do śladów tak bardzo, że przestali je zauważać. Ponadto w tym regionie nie znaleziono wcześniej szczątków dinozaurów. Dlatego skamieniałe ślady stóp dostarczają naukowcom naprawdę nieocenionych informacji o dinozaurach żyjących na tym terenie. Naukowcy ustalili, że ślady prawdopodobnie pozostawiło kilka osobników, których długość sięgała dziesięciu metrów. Obliczenia wykazały również, że olbrzymy te stawiały krótkie kroki i poruszały się z dość niską prędkością - zaledwie około dwóch kilometrów na godzinę.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Niekoniecznie - bo jeśli

Niekoniecznie - bo jeśli ślady te są "wygniecione w skale" i znajdują się na jakimś wzniesieniu to w naturalny sposób przez cały ten czas osady z nich były spłukiwane deszczem tak jak w górach, które też przecież nie zniknęły pod warstwą gruntu. 

Portret użytkownika Endymion

Ktoś na tym portalu

Ktoś na tym portalu podlinkwał aten film, chyba Medium.

https://www.youtube.com/watch?v=NkvYxVrsvzM&t=1074s

Miałem go w zakładce,czekał na godzinę czasu obejrzenia. Doczekał się i po obejrzeniu polecam.

Wyjaśnione jest po co i jak powstała demokracja, od Arystotelesa poczynająć. Liberalizm i neoliberalizm.

Film na faktach pokazuje, w jakim g.wnie żyjemy Sad

Demokracja przedstawicielska jest chyba największym przekrętem wszechczasów!

Mamy obecnie feudalizm i niewolnictwo, a łże media będą mowić o wolności i demokracji.

Totalitaryzm i nazizm są niczym w porównaniu do tego, co mamy. Komunizm? Uny wzięli wszystko co najlepsze dla siebie z praktyk wielu naukoFców,.

Obecnego systeu polityczno-gospodarczego nie potrafię nazwać nawet, nauka nie nadąża za przemianami. Republika Kolesi; to jest najbardziej trafne określenie moim zdaniem.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Bardzo serdecznie proszę, aby

Bardzo serdecznie proszę, aby minusujący mój wpis "Republika Kolesi" jakoś te minusy inteligentnie i twórczo opisali i uwarunkowali, Ja zdaję sobię sprawę, że jestem głupi, ponieważ wy tak mówicie, ale tak dla przyzwoitości pragnę poznać waszą argumentację. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Ile razy pisałem o tym aby

Ile razy pisałem o tym aby obejrzeć dowód osobisty - republik of poland - nie ma demokracji  - jest jak pisałem sysytem - republika rzymska - najgorsza , jaka może być - senat wybranych i podnóżków i reszta czyli pospulstwo do wysysania dóbr a demokracją wycierają sobie ryj dla pospuustwa.

Jak upadło imperium rzymskie na tym systemie powstało katoimperium , które teraz dogorywa i się wali - krótko komentując - chooj im w zad bo to lubią i niech z tym choojem w doopie zginą.

Każda republika to syf i gnój.

Demokracja może byc pełna tylko i wyłącznie a każdy system pośredni to już republika. Nawet kacapy za sowietów były republikami w sojuszu , niemcy to federacja republik , usrańcy to sojusz republik - w dokładnym tłumaczeniu. Czym różniły się sowiety od usrańców za tamtych czasów - tylko system własności ale republika była wykładnią.

Dzisiaj usrańcy nadal w sojuszu republik a kacapy to federacja ruskich narodów - pytanie , co jest bardziej zbliżone do demokracji gdyż żadne z nich demokracją nie jest ?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Spójrz proszę, ile mnusów

Spójrz proszę, ile mnusów dostaliśmy oboje za powiedzenie tego, że Republika to władza przedstawicielska oligarchii.

Powyżej zalinkowany film przezemnie mówi wprost, kto rządzi Światem i jak! Wiele wiedziałem, ale też nowe fakty dotarły do mnie.

Zwykli ludzie nie pojmują tego, nie kojarzą faktów, nie potrafią myśleć, a zadaniowane trolle opłacane przez "system" rzuciły się do minusowania nas.

Przy obecnej sytuacji, gdzie ludzkość przypomina teletubisie, a rozumnych jest mniej niż elit, demokracja nie ma sensu, do tego doprowadzono celowo.

Zastanawiałem się nad Kukizem, a teraz wyszło, że jego fundacja jest karmiona przez PiS. Tutaj nie ma na kogo głosować. Może faktycznie powinniśmy się pomodlić wraz z Insztalatorem o jakiś kataklizm? albo Deus ex machina.

 

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

mam olew na minusy - zimnym

mam olew na minusy - zimnym moczem od psa bo ciepłego szkoda

Jeśli ktoś widząc swój własny dowód osobisty czy przekraczając granicę w kierunku Polski czyta - Republik of Poland i nadal mówi , że żyje w demokracji , że są demokratyuczne wybory itd.... to nie ma sesnu z kimś takim dyskutować gdyż jest to strata energii.

Warto tylko rozsiać ziarna - te , które trafią na żyzny grunt same dojdą do prawdy i wykiełkują , te które trafią na beton zjedzą ptaki.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Gdyby minusy Ci nie

Gdyby minusy Ci nie przeszkadzały nie wspominał byś o nich.. Narzekając na nie wyrażasz swoją frustrację z braku akceptacji Twoich poglądów. Przestań się identyfikować ze swoimi poglądami - bo są one tylko chwilowymi ideami których uczepił się twój umysł - a przestaniesz się przejmować tym, że ktoś odrzucił Twoje postulaty w pierwszym czytaniu bo cóś.. Demokracji nie ma, nie było i nie będzie bo... najzwyczajniej w świecie ludziska jej nie chcą. Ludzie lubią gdy sprawy "same się toczą" i nic nie muszą robić, lubią gdy ktoś wszystko za nich pozałatwia, wymyśli, wynegocjuje itd. Zjadacze chleba chcą mieć święty spokuj disco polo i piwo z grilem - a Ty im karzesz dokonywać słusznych wyborów i jeszcze brać na siebie odpowiedzialność za ten kraj. Gdyby było inaczej - nikt by nie popierał żadnej partii politycznej bo wiedziałby że polityka to mataczenie a racjonalizm to rządzenie. 

Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny, a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Inaczej mówiąc nie uda się reforma gdy sama forma jest do dupy.

Portret użytkownika Arya

Spójrz proszę, ile mnusów

Spójrz proszę, ile mnusów dostaliśmy oboje za powiedzenie tego, że Republika to władza przedstawicielska oligarchii.

Wyprowadzę Cię z błędu. Minusy dostaliście od trolli, którzy dają minusy określonym osobom niezależnie od tego, co te osoby napiszą. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Endymion

Feudalizm i niewolnictwo

Feudalizm i niewolnictwo nigdy nie skończyły się, przybrały tylko inne maski dla niepoznaki, Logiczniej już nie potrafię..

Medium, zadajesz pytania, jakbyś od lepienia pierogów przeszła do malowania pisanek i nie miała pojęcia, do kogo zadajesz pytanie :(((

Wolę to tłumaczyć Twoim roztargnieniem, niż czymś innym.................

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj