Ślady dinozaurów podobnych do strusi znalezione w USA

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W Stanach Zjednoczonych paleontolodzy zbadali późnokredową formację Yuto w Mississippi i znaleźli skamieniałe szczątki przypominających strusie dinozaurów, znanych jako ornitomimozaury. Znalezione okazy należały do ​​największych w historii.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie PLOS ONE, a Phys.org krótko o nim mówi. Odkrycia dokonał Chinzorig Tsogtbaatar z Muzeum Nauk Przyrodniczych Karoliny Północnej i jego współpracownicy. Opisują szczątki znalezionych w formacji ornitomimozaurów - dinozaurów, które wyglądały jak strusie. Te stworzenia były rodzajem imitacji ptaków.

 

Miały małą głowę, ale długie i mocne nogi. Naukowcy szacują, że wiek skamieniałości to około 85 milionów lat. W kolekcjach naukowych jest niewiele znalezisk z tego okresu, więc znalezisko rzuca nowe światło na mało zbadany okres w ewolucji dinozaurów z Ameryki Północnej.

 

Ponadto badania wykazały, że skamieniałości należą do przedstawicieli dwóch różnych gatunków ornitomimozaurów. Jeden z nich był stosunkowo mały, ale drugi dinozaur był bardzo duży jak na swój gatunek. Według paleontologów jego masa przekroczyła 800 kg. Co więcej, analiza kości wskazuje, że nie był to dorosły, ale wciąż rosnący „nastolatek”.

 

Te parametry czynią tego dinozaura jednym z największych ornitomimozaurów znanych nauce. Badania skamielin dostarczyły również naukowcom cennych nowych informacji na temat słabo zbadanych ekosystemów późnej kredy, które istniały we wschodniej części Ameryki Północnej. W tym czasie był podzielony przez morze na dwie masy lądowe: Laramidia na zachodzie i Appalachy na wschodzie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba

Jaki odcisk przetrwa 85

Jaki odcisk przetrwa 85 milionów lat ????

Nawet skały wietrzeją po takim czasie i zamieniają sie w piasek , cały czas ludzkość jest karmiona pseudo kłamstwami !!!

Objawienia 12:  Zrzucony więc został wielki smok,+ pradawny wąż,+ zwany Diabłem+ i Szatanem,+ który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię;+ zrzucony został na ziemię,+ a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie.

12  Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie!+ Biada+ ziemi i morzu,+ ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu”.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ba

Nawet jakby taki odcisk był

Nawet jakby taki odcisk był zrobiony z tytanu to i tak nie przetrwa 85 milionów lat , bo wiatr , deszcze , temperatura zeszlifują go do płaskiej powierzchni !

2 Tymoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

2 Tesaloniczan 2:11  Dlatego też Bóg dopuszcza do oddziaływania na nich błędu, żeby uwierzyli kłamstwu,a

1 Tymoteusza 4:1 Jednakże natchniona wypowiedź wyraźnie mówi, że w późniejszych czasacha niektórzy odpadnąb od wiary, zwracając uwagę na zwodnicze natchnione wypowiedzic oraz nauki demonów,d

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Pan Panicz

Istnieje wiele zdjęć i

Istnieje wiele zdjęć i udokumentowanych dowodów odcisków w błocie zastygłym na skałe, odcisków podobnych do ludzkiej stopy, mega olbrzymie stopy !!! , w tym świetle ciekawym jest pytanie kto zbudował starożytne megalityczne konstrukcje.

Ja nie będę teraz wklejał zdjęć gdyż każdy może sobie je znalaść w sieci. Oczywiście każdy kto umieje. Wiem wiem, czcigodni jajogłowi naukowcy z nasa zaraz to wyśmieją, że są te fotki fałszywe i to foliarze poprzerabiali na fotoszopie żeby uzyskać rozgłos. Tak się was urabia poloki.

 

 

Skomentuj