Słabnące pole magnetyczne zapowiedzią nadchodzącego przebiegunowania

Kategorie: 

altrapoint.com

Ziemska magnetosfera powinna być przedmiotem ciągłych analiz naukowców. Widać wyraźnie wzrastające zainteresowanie badaniami tego typu i to z różnych krajów. Wiadomo, że pole magnetyczne Ziemi powstaje w wyniku obrotów jej jądra składającego się z płynnego żelaza. Jest to hipoteza dynama, powszechnie uznawana, bo oczywiście nadal jest to tylko przypuszczenie.

 

To, co jest pewne to, że pole magnetyczne jest niezbędne do podtrzymania życia na Ziemi. Tym bardziej trudno się dziwić zaniepokojeniu środowiska naukowego, gdy widzi się ewidentne oznaki słabnięcia tego pola. Najlepszym tego dowodem jest istnienie południowoatlantyckiej anomalii magnetycznej. Już dzisiaj jest to miejsce, które powinny omijać samoloty gdyż jest tam znacznie większa ekspozycja na szkodliwe dla pokładowej elektroniki promieniowanie.

 

Silnej i trwałej magnetosfery nie możemy traktować za coś pewnego i na zawsze, bo znamy wiele przykładów planet skalistych bez pola magnetycznego lub z tak słabym, że aż pomijalnym. To prowadzi do konkluzji, że pole magnetyczne może być zmienne. Słuszna jest też intuicja, że największy wpływ ma na nie Słońce.

 

Naukowcy nie spierają się o to czy pole słabnie. Rozmawiają raczej o przyczynach tego zjawiska. Część z nich wspiera hipotezę, że Ziemia znalazła się w warunkach zmienionego międzyplanetarnego pola magnetycznego, które wpływa na nasze własne pole. Inni wspierają raczej teorię, twierdzącą, że doszło do okresowych zmian fluktuacji przepływów w ciekłym jądrze planetarnym. Podają oni, jako dowód ślady poprzednich zaburzeń, jakie są w stanie wykryć na podstawie badań geologicznych.

 

Badania pola magnetycznego są prowadzone z Ziemi i z kosmosu. Roje satelitów planuje wysłać europejska ESA oraz Rosjanie. Rosyjscy naukowcy w 2014 r. planuje uruchomienie czterech satelitów na raz, które, działając wspólnie, będą badać procesy fizyczne w ziemskiej magnetosfery, w szczególności, zachowanie plazmy i mechanizmów powstawania zorzy.Jednoczesne pomiary z wielu satelitów, tzw. obserwacja wielozakresowe, pozwolą stworzyć naukowcom "trójwymiarowy" obraz procesów zachodzących w ziemskiej magnetosferze, a także jej funkcjonowanie. Będą stosowane jako środek ciągłego monitorowania i prognozowania pogody kosmicznej. 

 

Polem magnetycznym Ziemi interesują się wszyscy. Już teraz zaawansowane badania prowadzi Japonia, USA, UE, RPA. Wszystkie modele wskazują, że zmiana biegunowości pola magnetycznego jest procesem gwałtownym,  ale nawet gdyby rządy posiadły wiedzę o kierunkach zmian procesów w magnetosferze ziemskiej to nie należy spodziewać się ogłoszenia ich publicznie. Po pierwsze ludzie by mogli tego nie zrozumieć bo poziom wiedzy w społeczeństwie ciągle spada. Pola magnetycznego nie widać, ale jego osłabienie a nawet ewentualny zanik powinien być widoczny w postaci wzrastającej liczby zachorowań na raka. czy nie obserwujemy aktualnie czegoś takiego?

 

Słabnące pole magnetyczne może być widomym znakiem przebiegającego przebiegunowania. Wędrówka biegunów po 20 kilometrów rocznie już przed dekadą powodowała zaniepokojenie naukowców. Teraz biegun północny przesuwa się na Syberii po 50 kilometrów rocznie a lotniska na całym świecie muszą zmieniać numeracje pasów ze względu na odchylenie pola wpływające na igłę kompasu. Można oczywiście przyjmować takie informacje bezrefleksyjnie w formie papki medialnej, ale odpowiedź na pytanie co się dzieje można wyczytać między wierszami.

 

Mimo to, że to dzieje się praktycznie na naszych oczach wmawia się nam, że proces przebiegunowania jest czymś normalnym i przebiega przez kilka tysięcy lat. Te twierdzenia są jednak poparte tak samo wiarygodnymi dowodami jak te, że przebiegunowanie następuje gwałtownie w formie przeskoku. Ludzkość nigdy jeszcze nie przeżyła takiego zjawiska. A może przeżyła w przeszłości, co mogło wyzerować naszą cywilizację już kilka razy zgodnie z dłuższym cyklem przyrody, który dopiero odkrywamy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika RC-PHOENIX

Płytki sposób myślenia może

Płytki sposób myślenia może prowadzić do paranoicznych wizji i pogłębianych przez kolejne osoby, stanowić istny aparat perpetum mobile. Jeden napędza drugiego. Piękne zjawisko. Liczą się fakty a nie tezy i dywagacje. Przed nami trudny okres. Zmiany, których jesteśmy świadkami nie należą do norm występujących w poprzedniej dekadzie. Nie warto poruszać tematyki tego typu na forach. Ludzie są odporni na wiedzę. Wiekszość musi doświadczyć organoleptycznie tragicznych okoliczności, czy wydarzeń, żeby w ogóle rozpocząć etap wejścia na ścieżki zrozumienia. Słowem... Jeżeli komuś imadło na głowę nie spadnie, nie będzie wiedział czym jest imadło. Życzę powodzenia i myślę, że rok 2012 okaże się dla każdego z nas dobrym rokiem. RC

Portret użytkownika syriues

Nie lubie czytac heretyckich

Nie lubie czytac heretyckich wyjasnien na temat tego co sie dzieje.Niektiorzy tu sie uwazaja za jakichs ludzi ktorzy wybaczaja nawet i pozwalaja dalej robic.Jest to dziwne.Jadro ziemi potrzebuje zwiazkow chemicznych by nadac pelna optymalna funkcje pola magnetycznego.Jezeli zabraknie w nim litra ropy kilograma zelaza ,zlota czy moze skaly lub wody to zmienia sie to wszystko i widac to golym o0kiemJak sobie wezmiecie przepis na ciasto to wyraznie widac ze jak czegos jest za malo lub za duzo to sie wam nie uda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To jest takie wszystko proste,tylko ze my ludzie uwielbiamy bagatelizowac.karmimy sie strachem jakimis super nowosciami i w ogole propagandami naukowymi.Oni tez sa ludzmi.Ja czy TY trowniez mozemy poznac zycie.A zycie to wiele nauk ze soba polaczonych w jedno.Takze jezeli rozwiazuje sie cos globalnie,nalezy siegnac do wszystkich zrodel.W tym przypadku jest to nasze jadro kosmos slonce ,zwiazki zawarte w okol jadra ziemii.Zrobcie sobie maly wykresik albo pileczke.Jezeli z tej pileczki wypompujecie czwegos za duzo z jednej strony to bedzie wiadomo dlaczego pochyla sie na druga strone.Jezeli w takiej pileczce nie bedzie zelaza to zaklocenie spowoduje szereg niewlasciwych reakcji chemicznych i powstana tak zwane wybuchy lub skonczy sie ta reakcja.Tak dlatego i z takiego powodu sa wulkany.Slonce  tez dziala na jadro jak i ksiezyc i inne planety regulujac to wszystko.Jakby popatrzec na kosmos z punktu widzenia chemii to mamy do czynienia z jadrem protonami i elektronami i ogolnie rzecz biorac jest jeszcze cos innego.Kazda planeta ma je w formie ksiezycow a slonce jest jak regulator i to jedno slonce reguluje wszystkie planety,i ksiezyce z mniejszym stopniu tez.Ale z powodu dzialan czlowieka panie NIKT mamy anomalie.Nie wiem ale ja czasem sam sie dziwie e takie male robaczki moga niszczyc planete.Jest to czasem zabawne ale tragiczne w skutkach.My powinnismy czerpac z tego co jest na ziemi a nie pod nia.Ale zyjmy sobie bez swiadomosci.Ze jestesmy super swieci i w ogole jestesmy najlepsi.Ale i nawet miedzy ludzmi jest podzial.I widac golym okiem jak ktos wysysa z drugiego jego cale zycie.Nie podam tu przykladuTakze zanim sie cos napisze,lub napisalo sie nalezy to jeszcze raz poczytac.Kazdy zasluguje na poprawke.NIKT nie jest doskonaly z nas i oczywiscie zasluza ludzie jezeli beda chcieli na nowe odkrycia. 

Portret użytkownika Dajd

To już na prawde wszystko się

To już na prawde wszystko się sprawdza jeszcze zobaczycie że w tym roku ziemia się przebiegunuje 21.12.12 czyli 21.12.12 nastąpi APOKALIPSA.Ale oczywiście  że tego nie powiedzą w telewizji.No bo gdyby powiedzieli dzisiaj tak:21.12.12 nastąpi koniec swiata to wiecie co by było?jeszcze wcześniej by nastąpił koniec świata.Tak więc 21.Grudnia tego roku NASTĘPUJE ARMAGEDON.

Portret użytkownika syriues

Tez mi przyszlo do glowy,ze

Tez mi przyszlo do glowy,ze przeciez wchodzimy w ere wodnika w specjalny uklad gwiazd.moze tak juz musi byc dopracowane wszystko aby ziemia byla gotowa.Z ryb wychodzimy powoli i juz stado nie bedzie takie wazne jak bylo.Teraz bedzie sie wode nabierac.Tzn bedzie sie odcedzac zamet ktory powodowaly ryby.Na pewno po tychg wszystkich czasach bedzie to piekna era,lepsza niz ta.Znow pojawi sie ktos jak w kazdej erze.moze miec inne imie niz Jezus i pewnie potrwa to troche.Pewnie znow przyjdzie zlo i tak w kolko.Ludzie chyba o to chodzi aby czlowiek zdal sobie sprawe po np 1000 lat spokoju od zla,by wiedziec jak z nim walczyc.W tym okresie w ktorym jestesmy nie wszyscy sa zdolni okreslic ktore wiadomosci w glowie sa trafne a ktore falszywe lub moze inaczej ktore inne tj.nietrafione.Uczymy sie,ale uczmy sie nie testowac na innych swego wyboru.Jestem zgodny NIKT ze cos sie dzieje i nie wiem czy rosnie czy maleje.I zaden rownikWchodzimy w ERE WODNIKA ale to jeszcze troche potrwa,ERA RYB powoli mija,a koncowki i poczatki jak wiemy bywaja najciekawsze 

Portret użytkownika loster

Bardzo marwi mnie to, że już

Bardzo marwi mnie to, że już tak dużo naukowców zajmuje się problemem pola magnetycznego Ziemi.Naukowcy mają to do siebie, że lubią dużo zarabiać i będą wymyślać coraz to nowe teorie, aby oczekiwać zleceń na dalsze badania. Jest to ten sam etap co przed ogłoszeniem przyczyn globalnego ocieplenia.Czy czeka nas kolejny podatek?Już oni coś wymyślą jak udowodnić, że to człowiek ma największy wpływ na poziom pola magnetycznego Ziemi. Nie chcę im tego ułatwiać i nie podpowiem tutaj jak to trzeba zrobić..

Strony

Skomentuj