Na skutek wojny w Syrii rosną napięcia na linii NATO - Rosja, III wojna światowa wisi w powietrzu?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Planiści w Pentagonie zastanawiają się podobno co zrobić, aby ochronić jakoś atakowanych przez rosyjskie lotnictwo sunnickich terrorystów, którzy przez zachodnią propagandę nazywani są "umiarkowaną opozycją". Amerykanie utracili inicjatywę w Syrii, nie kontrolują nieba nad tym krajem, a finansowana między innymi przez nich rebelia może zostać wkrótce pokonana, co zakończy wojnę w tym kraju.

 

To jednak bardzo nie pasuje reprezentującym interesy sunnitów Amerykanom. Jeśli ktoś może się przeciwstawić Rosji to tylko oni, jednak to oznacza wojnę w którą prawie na pewno zostanie wplątane NATO, a więc i Polska.

 

Wystarczy posłuchać uważnie mediów, które wyraźnie się w ostatnich dniach zradykalizowały. Sukcesy rosyjskie w zwalczaniu barbarzyńców z Państwa Islamskiego nazywane są u nas "nieuprawnionymi nalotami na bojowników umiarkowanej opozycji". Nikomu w zachodnich mediach nie przeszkadza to, że ta rzekoma dobra opozycja to właściwie lokalny odłam Al-Kaidy, która jeszcze niedawno była rzekomo największym wrogiem USA.

Nagle wszystko się zmieniło i Pentagon rozważa sposoby ochrony dżihadystów przed rosyjskimi nalotami. To ujawnia prawdę na temat wojny syryjskiej, w której zamiast konwencjonalnej armii inwazyjnej skompletowano zbieraninę sunnickich najemników, która dała początek tworu zwanego Państwem Islamskim. I teraz w imię obrony tej armii USA może zaangażować się w jakiś sposób w wojnę z Rosją o Syrię.

 

Od kilku dni Turcja zgłasza regularnie naruszenia swojej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie samoloty bojowe. Rosjanie przyznali, że mogło dojść do drobnych błędów w nawigacji, co jest skwapliwie wykorzystywane do eskalacji konfliktu na poziom NATO. Podobno przynajmniej dwa naruszenia przestrzeni Turcji były wynikiem ataku na konwoje ISIS, które uciekały w kierunku tego kraju.

Wcześniej Turcy wielokrotnie bombardowali cele na terenie Syrii, a nawet demonstracyjnie wjeżdżali na kilkadziesiąt kilometrów w głąb swoimi czołgami. Problem jednak w tym, że skupiali się oni bardziej na walce z Kurdami, których eksterminują jak kiedyś Ormian. Oficjalnie nazwano to walką z Państwem Islamskim, ale bombardowano walczących z ISIS Kurdów.

 

Do tego całego galimatiasu mamy jeszcze regionalne mocarstwo, sunnicką monarchię absolutną Arabię Saudyjską, która odgraża się, że doprowadzi do upadku szyity Baszira Al-Assada wzmacniając grupy terrorystyczne walczące z wojskami rządowymi. Nie można też wykluczyć, że Saudyjczycy spróbują bombardowań, ale obecnie jest to niemożliwe, bo przestrzeń powietrzna nad Syrią jest chroniona przez Rosję i to nie Jemen, gdzie Saudowie robią co chcą.

 

Jeśli koalicja prosunnicka zachowa bierność to wojna w Syrii szybko się zakończy, a Państwo Islamskie zostanie wkrótce pokonane. Alternatywą jest niestety kolejna wojna światowa, być może dodatkowo na tle religijnym.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Brzeziński  nawołuje  Obamę

Brzeziński  nawołuje  Obamę  do  wojny z  Rosja, bo nie  moze  sie  pogodzić  z  tym, że  Rosja  zwalcza  utworzone  przez  USA  państwo  islamskie  oraz  rebeliantów  finansowanych  i  zbrojonych  przez  Stany  Zjednoczone, Anglię, Francje  i  Niemcy, a  oni  udawali, że  zwalczają  PI  bombarfdując  pustynie  i  nie  robiąc  im  żadnej krzywdy.
Teraz gdy Rosja  włączyła sie  w  obrone  Syrii USA  i pozostałe  państwa  zachodnie  sa  niezadowolone  strasząc, że  może  to  wywołac  III  wojne, gdy  faktycznie  ona  juz  trwa  cały  czas, bo oni  wszyscy  chcą  zagrabić  dobra  rosyjskie  i  pozbyc  sie  konkurenta  do  władzy, którą  nie  zamierzają  się dzielić.

Portret użytkownika achiles

 Rosjanie przeprowadzili

 Rosjanie przeprowadzili ataki punktowe na na obiekty Państwa Islamskiego . Były to składy broni i amunicji, paliwa, sprzętu wojskowego, punkty dowodzenia, centra komunikacyjne.Jankesi z sojusznikami w przeciągu roku zrzucili 75 tys. bomb nie szkodząc specjalnie tzw.PI,które żadnym państwem nie jest tylko banda rzezimieszków, to jest ta strategia wielkiego brata i pozostałej imperialistycznej bandy. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka,na które tak chętnie powołują się media, to Syryjczyk mieszkający w luksusowym hotelu w Londynie,który od 2000 roku nie był w Syrii. Taka jest rzetelność tego mę[email protected] śmietnika. 
Nasze media są tak "obiektywne", ze zawsze podaja informacje za wrogami Rosji jak np. Ukraina, NATO, USA, UE. Informacje są zawsze jednostronne . Doszło do tego, że jak za komuny musiałem słuchać Wolnej Europy by dowiedzieć sie prawdy, to teraz muszę słuchać rosyjskie Wiesti 24 , bo żadne polskie media nie napiszą co sądzi np. Syria , Rosja, Chiny i czy inni niezależni od USA. Głupia propagandą to USA może urobi swoich obywateli, ale my jesteśmy odporni na bzdurne kłamstwa zachodu i dlatego potrzebujemy rzetelnej wiedzy, by prawidłowo oceniać fakty. Polskie sprzedajne media są żałosne. 

Portret użytkownika Galernik33

Spięcie F. Rosyjska Turcja to

Spięcie F. Rosyjska Turcja to odprysk konfliktu Armenia Azerbejdżan jedynie w Nato nie wiadomo o co chodzi. Turcja to też militarnie mocarstwo tylko bardziej nie przewidywalne (ot może oddać). Jak moskwa lata sobie nad łotwą polska czy szwecją to żadnych szczytów jakoś sie nie przeprowadza. Taka ranga członka NATO.

Portret użytkownika Wlodi

USA powinno dozbroić Ukrainę

USA powinno dozbroić Ukrainę i zbombardować separatystów - to powinna być adekwatna odpowiedz za Syrię.
Ruskim trzeba dowalić ich sposobem. W końcu ten naród to matoły i nie rozumieją argumentów innych niż siła.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Jesteśmy pod wrażeniem

Jesteśmy pod wrażeniem Wlodi... No kto by pomyslał, że zostałeś doradca Obamy w sprawie wojny na Ukrainie..
 Ale powiem ci smutną wiadomość... Zostałeś zwolniony za publikowanie tajnych informacji... Buhahhahhaaa!!!!...

Portret użytkownika achiles

Rozróżnienie "opozycji" nie

Rozróżnienie "opozycji" nie jest trudne, jak w dowcipie:

Do rosyjskiego generała dzwoni zachodnia dziennikarka: 
- Czy podczas waszych nalotów w Syrii zamierzacie odróżniać umiarkowanych terrorystów od zwykłych terrorystów? 
- Tak, zamierzamy. 
- Jak? - Bardzo prosto. Mamy amunicję umiarkowaną i zwykłą 
- No, dobrze, a czym się ta amunicja różni jedna od drugiej? 
- Ta amunicja różni się dokładnie tym, czym umiarkowany terrorysta różni się od zwykłego.

Portret użytkownika dąb

Ach wy głupie ruskie trole .

Ach wy głupie ruskie trole . Jak podała Rosja wystrzelono w nocy 26 pocisków z systemu kalibr-NK z okrętów na morzu kaspijskim w cele ISIS oddalone o 1200 km . Kłamstwo wyszło na jaw bo cymbały zapomnieli że system ten ma zasięg 300 km. A wy ciemniaki łykacie te kłamstwa Kremla Smile .  

Strony

Skomentuj