Skuteczność rosyjskiej szczepionki przeciwko COVID-19 również przekroczyła 95 proc

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Informacja taka pojawiła się na koncie na Twitterze twórców leku Sputnik V. Rosyjscy badacze zwracają uwagę, że dane uzyskali po drugiej analizie danych z badania klinicznego szczepionki.

 

Fakt, że skuteczność Sputnika V przekroczyła 95 procent, ogłoszono 42 dni po pierwszej serii szczepień. Iniekcja składa się z dwóch wstrzyknięć, a podaje się je w odstępach 14 dni.

 

Rosyjscy eksperci podkreślają, że 28 dnia po pierwszym wstrzyknięciu wydajność wynosiła 91,4 procent, ale pod koniec drugiego testu okresowego wzrosła do ponad 95 procent. Obliczenia zostały przeprowadzone przez specjalistów na podstawie danych zebranych od 18 794 ochotników, z których część została zaszczepiona Sputnikiem V, a część otrzymała placebo.

 

Skuteczność pośrednią leku oblicza się na podstawie trzech punktów kontrolnych, gdy liczba przypadków zakażenia koronawirusem osiąga 20, 29 i 78 przypadków w grupie szczepionej i kontrolnej. Analiza danych zebranych z 39 przypadków w obu grupach została zakończona.

 

Wysoka skuteczność szczepionki potwierdza dane uzyskane na pierwszym etapie. Dodatkowo pozwala mieć nadzieję, że ostatecznie skuteczność leku będzie na poziomie 90 - 92 proc. Dokładniej, będzie można to potwierdzić rzekomo pod koniec trzeciej fazy.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika baca

skład, skład szczepioniki

skład, skład szczepioniki kurwa!!! gdzie są informacje co jest w szczepionkach? gdzie ulotki? gdzie nieśmiertelny bełkot żeby przed zastosowaniem skonsultowac się z farmaceutą lub lekarzem? nagle tego co było zawsze nie ma? ojoj... to ta szczepionka musi być bezpieczna juz lece i się szczepię Smile bo skutecznosc jest wysoka... ja pierdole... masakra... a tak na serio możliwosci są dwie 1 albo putin dał się w końcu rotszyldowi skorumpować 2 albo w chuja z nimi leci, bo jego szczepionka to cukier i woda i w ten sposób pragnie rosjan uratować... tak czy siak powracają poczatkowe pytania: gdzie są kurwa ulotki tych szczepionek? składniki?

 

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika 8

Patrzcie patrzcie, nagle w

Patrzcie patrzcie, nagle w jednym momencie wszyscy mają szczepionki, wymiana "patentów" między krajami?Ściema? Od wielu lat wyznaję zasadę, polityka=absolutny brak zaufania. Jestem tylko ciekaw, czy za mojego życia to wszystko pie..olnie? Bo czuję podświadomie, że granica jest blisko...

Portret użytkownika Medium

Ciekawe, jak się przeprowadza

Ciekawe, jak się przeprowadza takie badania, szczepią z użyciem dla jednych szczepionki, dla drugich placebo, a potem narażają celowo na zarażenie?

W każdym razie Rosjanie moim zdaniem celowo nie zaszkodzą, gdy już szczepionka będzie gotowa, a zachodem zawsze kierowały wyłącznie pobudki materialne.

Portret użytkownika euklides

Zachód, wschód, lewica,

Zachód, wschód, lewica, prawica, to wszystko są słowa bez znaczenia. Nie ma Rosjan, są ludzie, a wśród tych ludzi Mengelowcy i zbrodniarze - politycy. Aby się wyzwolić trzeba wyjść z okowów fałszywej dychotomii. Potrafisz Medium?

Portret użytkownika Medium

To jest sztucznie stworzona

To jest sztucznie stworzona dychotomia, jak sam piszesz.

Uwielbiam romantyzm:

Nasz naród jest jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi

Istnieje pojęcie i wielka wartość - naród. Pani Juanita Cichanioska swoim postępowaniem przedkłada męża ponad swój naród i gotowa jest naród sprzedać, by męża odzyskać. Czy ona ma być wzorem do naśladowania?

Strony

Skomentuj