Skrajnie prawicowy polityk spalił Koran w pobliżu meczetu w Kopenhadze

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Rasmus Paludan, lider duńskiej skrajnie prawicowej partii Hard Deal, spalił Koran w pobliżu meczetu w Kopenhadze. Wcześniej polityk przeprowadził podobną akcję pod ambasadą Turcji w Sztokholmie. O incydencie poinformowała turecka agencja Anadolu.

 

 

Według agencji, akcja Paludana miała miejsce po piątkowych modłach przed miejscowym meczetem. Polityk miał na sobie kask ochronny i był pod ochroną policji. Podobnie jak w przypadku protestu w Sztokholmie, akcja w Kopenhadze również została uzgodniona z lokalnymi władzami.

 

W wywiadzie dla szwedzkiego dziennika Aftonbladet Paludan powiedział, że zamierza palić Koran w każdy piątek, dopóki prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nie poprze członkostwa Szwecji w NATO. Ambasador Danii został wezwany do tureckiego MSZ, aby zaprotestować, że władze duńskie zgodziły się na działania Paludana.

 

21 stycznia Rasmus Paludan zorganizował protest przed ambasadą Turcji w Sztokholmie. Jej uczestnicy sprzeciwiali się blokowaniu przez Turcję wniosku Szwecji o członkostwo w NATO. Podczas protestu Paludan spalił Koran w miękkiej oprawie. Samo wydarzenie zostało zatwierdzone przez szwedzką policję zgodnie z przepisami dotyczącymi wolności słowa. Jednocześnie wielu szwedzkich polityków potępiło incydent.

 

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Turcja nie poprze starania Szwecji o przystąpienie do NATO po tym, jak władze tego kraju zezwoliły na działania Paludana.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Sekta biblijna jest tak

Sekta biblijna jest tak prawdziwa jak twój   tytuł -  woźny instalator . Biblija  to zlepek  kłamstw i pomówień - który wywlókł cię z ziemi egipskiej domu niewoli . Nie wiem  kto ciebie z  egiptu  i za co wypierdolił  ale nas Słowian to  nie dotyczy i w  ogóle to wypierdalaj ćmoku parchaty 

Budowa Nowej "niebańskiej" jerozolimy na Ukrainie rozpoczęła się zamachem stanu w lutym 2014 roku.

Portret użytkownika Kwazar

Oczekiwać od przeciętnego

Oczekiwać od przeciętnego zjadacza chleba zrozumienia sytuacji, a mówiąc prościej,od przeciętnego dziamdziaka,to są oczekiwania w sposób oczywisty zbyt WYGÓROWANE !  Czyli powstało pytanie.Co z tym faktem robić dalej ? Ja nie wiem i to szczególnie nie wiem, mając zaraz za plecami w całkiem naturalny sposób, obecność ogromu RZESZY dziamdziaków :) 

Portret użytkownika Kwazar

Otóż, dla ciągłego

Otóż, dla ciągłego polaryzowania społeczeństw dla tzw."trzeciej strony" to jest bardzo korzystne działanie.  WSZYSTKO co nas poróżnia i jest ZŁE to można to robić. TY srasz na mnie JA na ciebie,no i vice versa.Potem na piąchy,kamienie,noże i maczugi i do krwi ostatniej naszej. Dzięki tej prostej zasadzie,krwi napuszczanej naszej ostatniej, bogacze stają sie jeszcze bogatsi i mają jeszcze więcej władzy nad NAMI szarymi kmiotkami.

Portret użytkownika BG-OG

SKORO MOŻNA PALIĆ BIBLIE I

SKORO MOŻNA PALIĆ BIBLIE I ZAKŁUCAĆ MSZE, TO MOŻNA I KORAN. CHOC DZIWNY JEST TEN SPLOT LEWACTWA I ISLAMU, GDZE CI PIERWSKI PLUJĄ NA CHRZEŚCIJAŃSTO, A PRZYZWALAJĄ NA ISLAM. TERAZ CZEKAM, KIEDY TEN PARLANENTARZYSTA, DOSTANIE PO DUPIE OD WYZNAWCÓW ALLECHA. ZOBACZYMY DUŃSKĄ "TOLERANCJĘ REPRESYWNĄ" ISLAMISTÓW , JACY SĄ ŚWIECCY I JAK SIĘ ZASYMILOWALI Z DUŃCZYKAMI

Skomentuj