Skóra dwóch chińskich lekarzy leczonych z powodu zakażenia koronawirusem bardzo pociemniała

Kategorie: 

Źródło: Internet

Po Internecie krążą zdjęcia dwóch lekarzy z Wuhan, u których w trakcie leczenia po zakażeniu koronawirusem doszło do znacznego przyciemnienia koloru skóry.

Dr Hu Weifeng i dr Yi Fan zakazili się koronawirusem podczas pracy w szpitalu. W trakcie leczenia skóra obu lekarzy wyraźnie zmieniła kolor na ciemniejszy. Wcześniej takie przypadki nie zostały odnotowane.

Według doktora Li Shushenga skóra mężczyzn mogła stać się ciemniejsza z powodu przyjmowania leku podanego im na początku pobytu w szpitalu. Nie wiadomo, o jaki lek tutaj chodzi, ale Li Shusheng potwierdził, że do jego efektów ubocznych należy zmiana pigmentacji skóry. Powiedział również, że spodziewa się powrotu normalnego koloru
u obydwu lekarzy, kiedy ich wątroby odzyskają swoje funkcje.

Okazuje się, że istnieją leki zmieniające ton skóry czy nawet szkliwa zębów. Na razie za wcześnie, by mówić o ewentualnych skutkach ubocznych jakiegokolwiek leczenia choroby COVID-19, ale przypadek chińskich lekarzy jest niepokojący. Długotrwały pobyt w szpitalu i przyjmowanie leków może zmienić cały metabolizm.

W tym wypadku doszło do hiperpigmentacji, czyli gromadzenia się barwników skóry. Problem obu lekarzy może wynikać z metabolizmu wątrobowego, z reakcji zapalnej. Widzimy, że u pacjentów z Wuhan zmiana kolorytu jest dość duża, ale jednocześnie – co w sumie najciekawsze – relatywnie szybko kolor skóry powraca do normy.

Jakie jeszcze "niespodzianki" zgotuje nam obecna pandemia?

           

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Tak z reklam na wupetach i

Tak z reklam na wupetach i łonetach jak to połączę razem to mi wynika, że taka skóra to za darmoche jest.Do solarium łazić nie trzeba.Potem to wystarczą tylko tabletki na łodchudzanie i już, bo łona jedna z tą drugą łoną to juz dawno odkryła.Świat beż reklam i opalenizny byłby niczym.

Portret użytkownika angelus

Prawda jest taka, że owi

Prawda jest taka, że owi chińscy lekarze otrzymali lek "genowy" zmieniający nasz gen na inny, może otrzymamy gen szaraków w ramach przemian ufonautycznych, czyli "szczepień ochornnych" Gatesa...

Portret użytkownika powsinoga

Wirus zmienia ludzi. Idę

Wirus zmienia ludzi. Idę przez wieś, a tu wychodzi sołtys w maseczce... Pytam się na co mu to? On na to że władze tak kazały. To pytam się jak każą chodzić na czworaka to czy też będzie szurał na kolanach po wsi? On na to że tak... dla pisu będzie chodził na czworaka. Tak więc wyluzujcie. Módlcie się, edukujcie, nie ma co liczyć na konformistów oni są przegrani, ustawią się w kolejce po szczepionkę.

Strony

Skomentuj