Sklonowane mamuty będą zapobiegać zmianom klimatu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Eksperci twierdzą, że topnieniu lodowców mogą zapobiec mamuty. Zwierzęta, których ostatni przedstawiciele wymarli tysiące lat temu, mogą pomóc przywrócić równowagę w przyrodzie i odwrócić fatalne zmiany klimatyczne.

 

 

Podstawą do klonowania genomu starożytnych gatunków ma stać się mamut włochaty o nazwie Ljutik (org. Лютик; pol. Jaskier). To zwierzę zmarło kilka tysięcy lat temu, ale część jego ciała wciąż zachowała swój kształt. Eksperci planują zmienić sekwencję DNA mamuta i umieścić ją w genomie słonia. Badacze uważają, że wskrzeszenie starożytnych stworzeń będzie możliwe w ciągu najbliższych kilku lat.

 

Oczekuje się, że mamuty będą głównym elementem odbudowy ekosystemu, który może w końcu stać się przeszkodą dla topnienia lodowców. Jeżeli procesy te nie ustaną, to, zdaniem specjalistów, na Ziemi nastąpią katastrofy klimatyczne, tj. susza, czy wielkie osuwiska.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika lipka

I pewnie tym "naukowcom" nie

I pewnie tym "naukowcom" nie o klimat chodzi ale o te wielkie kły warte miliony. A swoją drogą to czas powiedzieć prawdę, że tzw. dinozaury to były zwierzęta domowe ówczesnych ludzi i nie było żadnego wielkiego wymierania tylko polityczna zmiana władzy spoza Ziemi.

Portret użytkownika tubylec

Tak .. stawiane tu i ówdzie

Tak .. stawiane tu i ówdzie ciepłe mamucie klocki z pewnością wpłyną na większą spoistość arktycznego lodu. Bardziej martwi mnie możliwość sklonowania tallinna w x kopiach, bo wtedy będę już na ZnZ oglądać tylko reklamy.

Portret użytkownika Angelus

Coza absurd i co za tępota

Coza absurd i co za tępota naukowców!. Sklonowany mamut nie przeżyje w obecnych ziemskich warunkach więcej jak kila do kilkuset godzin. Będa musieli mu na plecach zamontować butle z mieszanką 40% tlenu i 60 azotu oraz przykleić do głowy i ogona silne magnesy... buhahhaaa... !!

 To zaiste będzie dowód, że Ziemia przed Potopem wyglądała całkowiecie inaczej...jak opisują ją debile z sekty ewolucjonistów...

Portret użytkownika Kolovrat

Co to za bełnot?! Wrzutka bez

Co to za bełnot?! Wrzutka bez ładu i składu, ot tak napieprzone kilka zdań i wrzucone na ZnZ. Nic a nic z tego nie wynika. Żadnych słów wytłumaczenia "co/jak/i w jaki sposób". I "część jego ciała wciąż zachowała swój kształt" co ma DNA do zachowanego kształtu ciała?

Po co ja się produkuję.. przecież to kretyn Tallinn pisał. Jak zwykle "DNO".

Portret użytkownika Kasia

Przygotowują nas do

Przygotowują nas do pojawiania sie róznych istot,czy to hybrydy giganci ,mutanty czy demony,więc wymyslaja kretyńskie argumenty dla idiotów.Jacy to "naukowcy"

Nawracajcie się do Pana Jezusa póki czas.

Ma być jak w czasach Noego,tak przepowiedział Pan Jezus.
 

Strony

Skomentuj