Skażony deszcz spadł po eksplozji w chińskim Tianjin

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W chińskim mieście Tianjin doszło przed kilkoma dniami do tajemniczych eksplozji, które z siłą niemal bomby jądrowej zniszczyły dużą część portu. Wybuchy zabiły 114 osób a raniły ponad 1000, ale skutki eksplozji nadal pozostały, ponieważ miasto w dużej mierze zostało skażone rozmaitymi substancjami chemicznymi składowanymi w porcie.

 

Seria wybuchów, do której doszło w magazynie portowym Tianjin w nocy z 12 na 13 sierpnia. Moc największego wybuchu oszacowano na 21 ton trotylu. Magazyn, w którym nastąpił wypadek, jest własnością firmy Ruihai Logistics, która specjalizuje się w transporcie toksycznych substancji chemicznych, w szczególności sprężonych gazów, cieczy łatwopalnych i substancji toksycznych. Według świadków, wybuch zdmuchnął okna w domach w promieniu dwóch kilometrów i zniszczył ponad tysiąc samochodów.

W magazynach, które wybuchły składowano około 40 rodzajów niebezpiecznych chemikaliów. Stwierdzono, że w obszarze tragedii brakuje łącznie 800 ton azotanu amonu i 500 ton azotanu potasu. Razem w magazynach chemicznych składowano około trzech tysięcy ton niebezpiecznych chemikaliów.

Lokalni meteorolodzy informowali wcześniej, że planowane opady nie będą stanowić żadnego zagrożenia dla mieszkańców. Jednak po ulewie mieszkańcy zauważyli, że wszędzie znajduje się biała piana, która musiała powstać na skutek reakcji deszczówki z jakimś osadem. Wiele osób twierdzi że kontakt z pianą powoduje swędzenie rąk. Z kolei ci, którzy mieli kontakt z deszczówką narzekali na pieczenie oczu i twarzy.

 

Oznacza to niestety, że deszcz był skażony i wzbudziło to poważne obawy władz lokalnych co do poziomu skażenia po eksplozjach. Istnieje możliwość, że na skutek opadów sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu. Konieczne jest jednak oszacowanie wpływu toksycznego deszczu na lokalne środowisko naturalne.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika hp111

Azotan amonu i potasu w moim

Azotan amonu i potasu w moim mniemaniu nie są to za bardzo chemikalia gdyż są to powrzechnie stosowane, od dziesiątek lat nawozy rolnicze. Jednakże są to równierz materiały stosowane w pirotechnice ze względu na swoje silnie utleniające właściwości np. czarny proch jest odpowiednią mieszaniną azotanu potasu, węgla i siarki. Dlatego też myślę, że sama eksplozja mogła być spowodowana wybuchem tychże materiałów ale dalej pozostaje nierozwiązana kwestia co ją zainicjowało.

Portret użytkownika chemik

"Azotan amonu i potasu" to są

"Azotan amonu i potasu" to są chemikalia właśnie... i podobnie jak większość stosowanych w rolnictwie "chemikaliów" uatrakcyjniają naszą dietę Wink
Przy czym wyżej wymienione to pikuś(Pan pikuś) przy innych środkach "chemizacji rolnictwa".

Portret użytkownika Eliasz

To samo idzie zaopserwowac

To samo idzie zaopserwowac ale potrzebuje swierze zdiecie z satelity po wybuchu bo z przed sa calkiem dobrej jakosci .Dewaluacja swoja droga ale trzeba zauwazyc ze firmy ubezpieczeniowe to glownie Allianz i tym podobne z USA i europy.Nastepna zecz ktora odrazu sie pojawila to.cytat Najprawdopodobniej byl to najwiekrzy wybuch nieatomowy.z kad bylo wiadomo ze nie atomowy???? .Niewiem ale jest to napewno celowe dzialanie.Pozdrawiam dociekliwych.

Portret użytkownika señor_muerto

Nie chcę być uważany za

Nie chcę być uważany za sceptyka ale przyglądając się uważnie na filmikach w youtube moment "zapłonu" bądź rozbłysku wybuchu, można zauważyć ogromne podobieństwo do wybuchu bomby atomowej. W tym zaś wypadku byłoby to oczywiście na mniejszą skalę. Proszę zauważyć siłę rażenia. Co do składowanych substancji, no cóż trudno w to uwierzyć, że akurat to było przyczyną tak ogromnego wybuchu. Btw: dwa dni przed wybuchem , Chiny zdewaluowały po raz drugi swoją walutę. Czekam na komentarze, mądre komentarze a nie z poziomu krawężnika. Pozdrawiam

Portret użytkownika Medium

Jeśli okłamano cały świat w

Jeśli okłamano cały świat w sprawie WTC, "ground zero" i nuclear demolision, to może i Chińczycy uwierzą...
Podejrzewam, że na świecie było więcej nuklearnych wojen, niż nam oficjalnie przyznano.
W praktyce są nie tylko regularne rakiety z ładunkiem nuklearnym, ale i brudne bomby, które może nie tworzą takich pięknych i regularnych grzybków, a zresztą i niewiele widać, gdy wybuchają w ciemności, prawda?
 

Skomentuj