Skażenie olejem opałowym wybrzeża Zatoki Fińskiej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Prawdopodobnie rosyjska jednostka odpowiada za zanieczyszczenie trzech kilometrów estońskiego wybrzeża Zatoki Fińskiej  w okolicach Muraste, Gmina Harku. Plaża została skażona olejem opałowym, podaje uudised.err.ee.

 

Lokalna społeczność jest zbulwersowana i zrozpaczona zarazem. Początkowo w czyszczenie plaży zaangażowało się czterdziestu ochotników. Podczas weekendu olej opałowy z pasa przybrzeżnego ściągało już stu wolontariuszy z Muraste. Na razie nie wiadomo, jak praca ratowników i mieszkańców z okolic miejsca zdarzenia  wpłynie na zminimalizowanie skutków zniszczenia środowiska.

„Na wybrzeżu topi się śnieg i lód,  a kiedy stopniej zupełnie, będziemy znać prawdziwą skalę zniszczeń i z jaką ilością oleju mamy do czynienia. Oczywiście w ciągu ostatnich dwóch dni udało nam się zebrać sporą ilość mazutu” – powiedziała Kadi Ann Sjutt, przedstawicielka lokalnych władz.

Wszystkie koszty czyszczenia leżą po stronie gminy Harku. Obecnie prowadzone jest dochodzenie. Estończycy będą domagać się rekompensaty za poniesione straty. Prawdopodobnym źródłem zanieczyszczenia wybrzeża olejem opalowym jest rosyjski statek.Relacja z miejsca zdarzenia – tutaj.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dora

Rosjanie ,to akurat mają

Rosjanie ,to akurat mają gdzieś ,że ktoś dba o środowisko i musi się nie źle namęczyć żeby posprzątać po nich ten bajzel.Kiedyś oglądalam jak oni u siebie wydobywają ropę i w jakim stanie zostawiają tereny ,które już nie są im do niczego potrzebne .Jak się kończy wydobycie w danym miejscu,to idą dalej  zostawiając za sobą całe połacie lasu  w bagnie ropy.I nikt się tym nie przejmuje.Co za ludzie?

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Skomentuj