Skażenie z Fukushimy wpływa na zdrowie globalnych ekosystemów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Warto przypomnieć sobie zapomnianą Fukushimę. Tylko naiwni mogą wierzyć, że emisja radioaktywności z tego zakładu dotyczy tylko Japończyków. Po trzech latach od katastrofy w wyniku tsunami, można już powiedzieć, że Fukushima wywarła wpływ na wszystkie ziemskie ekosystemy.

 

Ostatnio na ten temat wypowiedział się Timothy A. Mousseau, profesor Nauk Biologicznych z University of South Carolina. W prezentacji na konferencji naukowej przedstawił on liczne dowody na to jak bardzo ucierpiały ziemskie ekosystemy. Naukowiec dokonał korelacji porównującej skutki Fukushimy i Czarnobyla. Udało mu się wykazać oczywiste podobieństwa, na przykład w zmniejszeniu liczebności ptaków. Ornitolodzy od dawna biją na alarm wskazując na spadającą populację tych zwierząt.

Oprócz tego, dużo częściej niż zwykle dochodzi obecnie do przypadków mutacji ptaków, na przykład wzrasta ilość albinosów. Zaobserwowano również mutacje owadów z gatunku Kowal bezskrzydły (Pyrrhociris apterus). Wreszcie odnaleziono wiele zdeformowanych pni sosen. Dokładnie takie same skutki zaobserwowano po katastrofie w Czarnobylu.

Propagacja skażenia radioaktywnego - źródło:NOAA

Mousseau oświadczył ponadto, że oficjalne raporty na temat skutków katastrofy w Fukushimie mijają się z prawdą i usiłują ukrywać prawdziwą sytuację. Naukowiec oświadczył ponadto, że myli się ten, kto uważa, że skażenie to problem Japonii. Jego zdaniem to kłopot globalny dotyczący wszystkich nas.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Reaper

N1KT drogie dziecko... skończ

N1KT drogie dziecko... skończ z tą fukushimą w każdym temacie zamieszczasz te bzdury.. Co kogo to obchodzi? Jakie masz dowody oprócz zapewne fałszowanych artykułów? Kup aparature do mierzenia skażenia - leć do Japonii i znbadaj skażenie okolic i daj tutaj info. Wtedy to będzie miało jakąś wartość - a póki co to WON! trollu

Sprawiedliwość bez wyższych celów to zwykła rzeź, ale rzeź w imię wyższych celów - to sprawiedliwość.
 

Portret użytkownika ZielarzKrakowski

Najlepszy dowód na

Najlepszy dowód na dezinformację, to załączony filmik i zdjęcie dystrybucji radionuklidów. To jest w pelni fałszywe wyobrazenie, majace uspokoić ludzi w USA, kosztem Chile i Peru.
 
Zupełnie pominięto tez wątek dystrybucji z parą wodną i pyłem - prądy opasujące po półkuli północnej.
 
Sugeruję odstawić, jesli ktokolwiek jeszcze jada :-),  sushi, ryby morskie, algi, osmiornice, krewetki, sosy sojowe i wszystko do czego dodano sol morską.
Zresztą Wy u siebie i tak niewiele zauważycie, conajwyżej rak kości, tarczycy, jąder, itp.; dopiero dzieci i wnuki Wam uświadomią do czego doszło w 2011roku.

Portret użytkownika Zima Tysiąclecia

katastrofy w wyniku

katastrofy w wyniku tsunami
Proszę nie powtarzać oficjalnych kłamstw. Elektrownia uległa awarii już po trzesieniu ziemi ze względu na fatalny stan rurociągów z wodą chłodzącą. Stan ten był przyczyną tego że Fukushima miała "czasowe zezwolenie na działanie" do końca maja.

Portret użytkownika achiles38

Ameryki to ten naukowiec, nie

Ameryki to ten naukowiec, nie odkrył, jak Columb. Przecież to jest oczywistością oczywistą, że skażona została cała ziemia, za pomocą prądów oceanicznych, a dowodów na to widzimy sporo każdego dnia w necie i co jakiś czas tutaj o dziwnie zmutowanych stworzeniach. Ale i tak najgorsze w tym wszystkim jest to co upychają i wciskają konsumentom w puszkach na półkach sklepowych.

Skomentuj