Skandalistki z Pussy Riot wychłostane przez Kozaków z Soczi

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Od jakiegoś czasu pewne bliżej niesprecyzowane siły stosują młode naiwne kobiety do prezentowania poglądów politycznych. Często odbywa się to w szokującej formie. Niewątpliwie do takich grup performerskich należy rosyjska Pussy Riot. Dziewczyny niedawno wypuszczone z łagru pojechały protestować na olimpiadę do Soczi. Spotkało je jednak nieprzyjemne przyjęcie.

 

W sieci Internet pojawiło się nagranie pięciorga zamaskowanych członkiń Pussy Riots, które coś wykrzykują pod jednym z plakatów reklamujących olimpiadę. Po chwili do akcji wkracza dziesięciu kozaków ze środkami przymusu bezpośredniego. Protest został bardzo szybko zakończony a protestujące zostały wysmagane biczem.

 

Oczywiście brutalne zachowanie ochroniarzy igrzysk wzbudziło niedowierzanie na zachodzie. Nie ma się jednak czemu dziwić, to jest Rosja i tam wszystko funkcjonuje według innego trybu, co innego na pokaz a co innego w rzeczywistości. Niewątpliwie takie zachowanie względem kobiet nie może być pochwalane, ale z drugiej strony "artystki" powinny się zastanawiać nad konsekwencjami, bo można odnieść wrażenie, że chodzi tylko o to, żeby bardziej zaszokować.

 

Głośne skandalistki to zresztą typowa specyfika niektórych feministycznych bojówek zza wschodniej granicy. Słynne są przecież pokazy ukraińskiego Femenu, gdy kobiety biegają z gołymi cyckami wymalowanymi dziwacznymi lewicowymi hasłami. Trzeba to powiedzieć otwarcie, że Pussy Riot pochodzi z tego samego środowiska i naprawdę trudno uwierzyć w to, że są to spontaniczne protesty niesterowane przez pewnego filantropa, który ma własną koncepcję ładu w Europie Wschodniej.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tolek

Powoli, powoli. To nie

Powoli, powoli. To nie protest, ani demonstracja. Kto był na planie byle jakiego clipu, nawet kręconego przez kablówkę, widzi że to właśnie był plan clipu, inaczej po co lasce mikrofon bez wzmacniacza i powtarzanie tekstu oraz trzepanie swoim deklem. Po co gitara? Są tam co najmniej dwie kamery HD oraz kilka komórek rejestrujących w HD. Ja widze to tak. Ochroniarze ponownie dali się wmanewrować - zostali celowo sprowokowani. To zostało nakręcone i zostanie umieszczone w jakimś clipie idiotek, który rozejdzie się na youtubie w milionach oglądnięć. Ktoś kto je tem posłał wiedział jak zareagują Kozacy, nawiasem mówiąc duży plus im za to. No cóż, ale młode idiotki znowy wciągnęły włądze do swojej gry.

Portret użytkownika jestem_krakersem

Nie popieram rękoczynów

Nie popieram rękoczynów (zwłaszcza w tak durnej sprawie - umówmy się, że mogli to załatwić mniej ordynarnie - to w końcu kobiety), co nie zmienia faktu, że pussy riot żyje i zarabia na wku*aniu ludzi i to też jest forma agresji (na polu obyczajowym - celowe i świadome drwienie i ranienie czyichś uczuć religijnych lub światopoglądu też jest agresją). To tak jak z zielonymi - w ich działalności chodzi o wszystko, tylko nie o ochronę przyrody.

Portret użytkownika b@ron

szczerze ...to teraz należało

szczerze ...to teraz należało by wysmagać pałami tych "dzielnych" kozaków...aczkolwiek Pussy  Riot ,to kontrowersyjna grupa (jakich tysiące na świecie) to mimo wszystko walczą o coś i o ile w większości nie popieram tego o co walczą ,to lepiej walczyć w ten sposób niż podkładać bomby i mordować ,no ale ponieważ nie promują teraźniejszej władzy w Rosji...zrobili ich skandalistkami ,incydent co jedynie ukazał cwaniactwo "kozaków" ...żałosne

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Tolek

Nie widzę w tym cwaniactwa.

Nie widzę w tym cwaniactwa. Piszesz kolego żeby pisać. To reakcja i to prawidłowa. Nikt nie pozwoli sobie na to, żeby pod głównym plakatem reklamujacym igrzyska jakas banda debilek robiła wstyd wszystkim, którzy ciężko pracowali na to, żeby igrzyska się odbyły. Piszesz, że one walczą...ha,ha,ha - nie znasz się kolego na show biznesie. One nawet nie umieją śpiewać, grać...są tylko narzędziem. Podobne dziewczyny w ich wieku kopńczą w sektach, gdzie są zapładniane przez guru. Te akurat trafiły pod skrzydełka "mądrali", który się nimi posługuje jak marionetkami. One, święcie przekonone, że są wartościowe robiąwszystko co im się każe. Bzdura, kolego. Mam wrażenie, że jeste z tych, którzy nie potrafią jasno stanąć po jednej ze stron tylko starasz się lawirować pomiędzy i robić z siebie "dziecko kwiat". Nigdy, ale to nigdy w tym świecie dyskusja nie prowadziła do dobrego. Brak strachu przed karą stwarzała możliwości okradania nie tylko zakłądów pracy, ale teraz i całych narodów. Tylko z braku konsekwencji cały nasz majątek, który został wypracowany rękami naszych dziadków i rodziców po 1945 roku został skradziony i oddany w obce ręce. Poczucie jedności z narodem budzi szacunek do tego, co naród swoimi rękami produkuje i tworzy. Dlatego też duze brawa dla Kozaków, ale jak to już pisałem - dali się wciągnąć bezwiednie w realizację clipu bandy idiotek.

Portret użytkownika b@ron

to skoro "trafiły pod

to skoro "trafiły pod skrzydełka "mądrali", który się nimi posługuje jak marionetkami" to niech kozacy spuszczą wpier..l temu mądrali, a nie zabierają się do poniżania tych , które są " święcie przekonone, że są wartościowe robią wszystko co im się każe"...raczej nie w nich tkwi problem, to tak jakbyś w Polsce chłostał co niektórych hiphopowców , bo to też na swój sposób walka z systemem...myślisz że tam nie mają już dosyć Putina?...gdzie ty tam widzisz jedność z narodem? ,że niby kozacy????...nie bądź śmieszny 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Tolek

Hip hop walczy z systemem? No

Hip hop walczy z systemem? No to sięzapoznaj z historią powstania tego nurtu. Wiesz co to jest zyć bez systemu? To tak jakbyś nigdy nie wiedział, która jest godzina i kiedy masz pójść do pracy bo nie wiesz czy jest niedziela czy wtorek. Pirniczenie małolatów. Walka z systemem...i co Robin Hood też walczył, Janosik treż i co? Wygrali nie? A skracanie takich debilnych występów działa jako przykład dla innych. Tylko gówniażeria, która nie była w wojsku pierniczy takie głupoty. Dyscyplina to jedna z zalet systemu. Pozbaw dyscypliny, a jednocześnie prawa, bo to też system i wyjdź z dziewczyną wieczorem na ulicę i podejdź do grupki nawalonych niby napojem chmielowym i powiedz im, że masz ich w dupie. Ot, tak na przeciw systemowi. System każe być grzecznym, a ty bądź inny i powiedz im tak przy swojej dziewczynie. Potem staraj się zapamiętać co się stanie. Pełno jest takich, którzy zgrywają doświadczonych myślicieli z za klawiszy, tylko jak tatuś krzyknie, to od razu stają na baczność, bo akurat ojciec jest taki, że mu nikt w domu nie podskoczy, a tym bardziej jakiś obsrajmajtek z ideami wyniesionymi z wątpliwej lekcji polskiego w gimnazjum. Walcz, popieraj, śpiewaj, sprajuj i gówno wie co jeszcze...zmarnujesz tylko czas, a jak będziesz dorosły i popatrzysz w tył, będziesz żałował, że dzięki Twojej walce z systemem, która nie przyniosła zmian, Twoja rodzina je ziemniaki, kapustę i buraki z córka założyła swoją gupę do walki z systemem o nazwie "Pussy Big Pipa"...Jedyna co możesz wywalczyć to metamorfozę systemu w inny, bardziej wyrafinowany.

Portret użytkownika ariel

Zastanawiające dlaczego tak

Zastanawiające dlaczego tak wielu z Was raczej woli bić kobiety niż pozwolić na performance, wolne zgromadzenie itp. 
Teoretycznie nawet w polskiej konstytucji jest zagwarantowany tzw spontan ale policja zwinie zgromadzenie poniżej 15 osób. To tyle w kwestii swobód. 
Chcecie mnie przekonać że jest inaczej? To ruszcie tyłki sprzed monitorów i spotkajmy się w liczbie poniżej 15 osób przed polskim sejmem by zaprotestować przeciwko tragicznej sytuacji i biedzie. 

Strony

Skomentuj