Skandal ze zgonami po przyjęciu szczepionki AstraZeneca. Już 10 krajów wycofało preparat, a rząd planuje szczepić nią więcej Polaków

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trwa zła passa szczepionek przeciw COVID-19. Tym razem dotyczy to preparatów wyprodukowanych przez kartelu farmaceutycznego AstraZeneca. Kolejne europejskie kraje wycofują ten preparat po licznych przypadkach nagłych zgonów.

Co zdumiewające, polskie władze ignorują to zagrożenie twierdząc, że nie ma dowodów na związek przyczynowo skutkowy notowanych w wielu krajach nagłych śmierci wśród zaszczepionych z podaniem im szczepionki firmy AstraZeneca. Rządy Danii, Włoch, Austrii, Estonii, Litwy, Łotwy, Luksemburga, Norwegii, Islandii i Rumunii widzą problem i zaprzestają szczepień tym preparatem, a polski rząd ubolewa z powodu niewystarczającej ilości tych preparatów, które chcieliby wstrzyknąć jak największej ilości Polaków.

Szczepienia AstrąZeneką są bezpieczne. Nie ma na dziś żadnego powodu, by je wstrzymać. Przypadki zgonów w Austrii i Danii nie były związane ze skutkami szczepienia – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Co jeszcze bardziej zdumiewające, dla mediów skandal ze szczepionkami AstraZeneca, wycofanymi w dziesięciu europejskich krajach nie jest za bardzo ciekawy i nie trafił na tak zwane czerwone paski. Zamiast tego w trakcie jednego wydania wiadomości można usłyszeć, że szczepionki AstraZeneca mogą powodować koagulację we krwi, czyli skrzepy, które potem wywołujące nagłą śmierć zaszczepionych i za chwilę słyszymy, że nasz rząd właśnie podjął decyzję aby wstrzykiwać je jeszcze starszym Polakom i martwi się brakami w dostawach. 

„W nocy otrzymaliśmy informację, że do końca marca do Polski dotrze mniej o 550 tys. szczepionek firmy AstraZeneca - informuje szef KPRM Michał Dworczyk.”

Ludzie maja poważne skutki uboczne szczepionek AstraZeneca, rządy wstrzymują szczepienia a w Polsce nas uspokajają i cieszą się, że do Polski przyjechała zapowiadana transza 146 tys. szczepionek AstryZeneki. Powstaje tu oczywiste pytanie - jaki cel ma rząd i czy jest nim na pewno zdrowie Polaków, czy może wręcz przeciwnie, a nasze Ministerstwo Zdrowia to tak naprawdę raczej Ministerstwo Śmierci.

 

Ostatnim europejskim krajem, który dołączył do zakazu stosowania szczepionek od AstraZeneca to Rumunia. Decyzja zapadła w związku z podejrzeniami, że szczepionka koncernu może powodować powstawanie zakrzepów krwi. Decyzję o wstrzymaniu szczepień AstraZenecą podjęła także Tajlandia. Rząd podjął decyzję o wstrzymaniu się z rozpoczęciem szczepień z użyciem szczepionki AstraZeneca w reakcji na doniesienia z kilku krajów Europy o pojedynczych przypadkach zakrzepów krwi u zaszczepionych osób.

 

W naszych mediach jeśli mói się o tych zgonach to zaznacza się, że chodzi tylko o jedną partię szczepionki, jakby to miało w jakiś sposób uspokoić ludzi, którzy obecnie ją przyjmują. Znając życie to nasze władze nawet nie wiedzą gdzie ewentualnie znajduje się ta rzekomo wadliwa partia szczepionki AstraZeneca. 

"Szczepionki oparte na mRNA czyli Moderny oraz konsorcjum Pfizera i BioNTech można porównać do Maybacha, a preparat firmy AstraZeneca jest jak dobrej klasy BMW" - powiedział główny COVIDowy doradca premiera Morawieckiego, prof. Andrzej Horban

Szczepionka przeciw COVID od AstraZeneca zasłynęła już w Polsce z ogromnej ilośći zwolnień lekarskich wśród szczepionych nią masowo nauczycieli. Wiele szkół nie mogło przez to funkcjonować normalnie, Oczywiście te masowe przypadki powikłań nie są traktowane jako negatywne odczyny poszczepienne. Można powiedzieć, że panuje pogląd, iż jeśli ktoś zmarł po szczepionce, ale przedtem wypił herbatę, to herbata mu zaszkodziła, a nie szczepionka. Niestety taka bezczelna propaganda działa i ludzie wybierają wierzyć w to co im mówią politycy oraz lekarze i nadal pchają się na szczepienia przysłowiowymi drzwiami i oknami.

Trzeba przypomnieć, że możliwość koagulacji i powstawania skrzepów krwi była znana w przypadku szczepionek mRNA. Jak donosi wikipedia - pozakomórkowy RNA ma właściwości prokoagulacyjne i zwiększające przepuszczalność. Zwiększenie przepuszczalności komórek może prowadzić do obrzęku a zwiększona krzepliwość krwi stwarza ryzyko powstania zakrzepu i idących za tym zawału, udaru niedokrwiennego, zakrzepicy. Koagulacyjne właściwości szczepionki z modyfikowanym genetycznie adenowirusem to nowość. Można tylko współczuć ludziom, którzy mają przyjąć drugą dawkę tego preparatu. W Wielkiej Brytanii ludzie czuli się po szczepionce AstraZeneca tak źle, że po prostu nie zgłaszają się na drugą dawkę, co bardzo martwi tamtejszy odpowiednik NFZ czyli NHS. Bardzo możliwe, że u nas będzie podobnie, bo niektórzy ozdrowieńcy zaszczepieni tymi preparatami twierdzili, że było to coś o wiele gorszego od samego COVIDa.

 

Politycy w większości nabrali wody w usta i jedynie Konfederacja zażądała zawieszenia szczepień tym eksperymentalnym produktem. Jest to jednak odosobniona opinia.

Polskie władze idą w zaparte, odrzucają wątpliwości i brną w kierunku wstrzyknięcia tych preparatów jak największej ilości Polaków, bez względu na koszty i ich przyszłe zdrowie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

I mamy ,,wisienkę na torcie".

I mamy ,,wisienkę na torcie". Minister zdrowia Australii zaszczepił się Astra Zenecą i wylądował na intensywnej terapii. To była świetna promocja szczepionki. Ale sam jest sobie winien. Taka karma. Nie powinien tego gówna dopuścić do zastosowania w swoim kraju. Ma w końcu takie kompetencje i powinien dbać o zdrowie ludzi, a nie szkodzić. Ciekawe co zrobi jak los będzie przychylny i jakoś się z tego wywinie.

Portret użytkownika Quark

Mimo tych wszystkich

Mimo tych wszystkich doniesień o drastycznych powikłaniach , chętnych do szczepienia i tak nie brakuje i nie zabraknie ! Głupim ludziom żadne argumenty nie trafiają do rozumu (bo go pewnie nie mają) i z utęsknieniem czekają na swoją kolej . Jednakowoż mnie NIKOGO nie szkoda , wszak chcącemu nie dzieje się krzywda ! Bo gdyby to były jedynie opowiadane pokątnie i szeptem pogłoski , to można by w nie nie wierzyć ale skoro już w mediach się o tym mówi głośno i wyraźnie to powinno dać ludziom wyraźny sygnał , że coś w tym jest bardzo nie tak ! A niech się szczepią i niech tam ich powykręca , tylko potem niech nie płaczą i nie lamentują z prośbą o pomoc !

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika CzłowiekPolak

Z ulotki astrazeneca: ChAdOx1

Z ulotki astrazeneca: ChAdOx1-S*, nie mniej niż 2,5 x 108 jednostek zakaźnych
*Wytworzony w genetycznie zmodyfikowanych, ludzkich embrionalnych komórkach nerki (HEK) 293, z wykorzystaniem technologii rekombincji DNA. Szympansy niech się szczepią abortowanymi dziećmi, maleńkimi Aniołkami. Z Panem Bogiem!

Portret użytkownika Biały

Witajcie Kochani,

Witajcie Kochani,

Energię i usmiech zostawcie na rozdzielanie jej pomiędzy ludzi którzy jej potrzebują. Kobieta na targu, pani kasjerka w sklepie, sąsiad z bloku, kolega z pracy - oni wszyscy potrzebują nadziei, którą możecie im dać. Zwykła rozmowa ze sprzedawcą, bez maski, da już wiele. Osoby które będą sobie życzyć abyście maskę założyli, nie strofujcie. Załóżcie maskę jeżeli sobie tego życzą. Słowami nie wielu ludzi przekonacie, wręcz nikogo. Możecie przekonać ich tylko czynami, które wymagają odwagi, ale nie mogą napędzać gniewu i nienawiści. Abyście poznali tę różnicę Duch Święty niech oświetli wasze serca i Was poprowadzi.

Pozdrawiam i wytrwałości życzę bo wkrótce się przyda, i nie myślcie, że łatwo to przeczekacie, każdy z nas bedzie musiał zdać egzamin.

Portret użytkownika Lelo

Teraz trwa wyscig na

Teraz trwa wyscig na inteligencję. Kraje kupują cokolwiek byleby zakończyć lockdowny. Ponieważ szczepionek nie wystarcza dla wszystkich trzeba zniechęcić do nich innych żeby dla nas starczało. PO TO SĄ TE WSZYSKIE FAKENEWSY! Dziwię się tylko że ZnZ dołącza do tej gry. Dla kogo Wy pracujecie?  Jakby wziąc pod uwage statystyki to po zwykłych antybiotykach jest tyle samo zgonów i innych preparatów (np. odchudzających, anabolikach czy zwykłych antyiotykach, po których ludzie dostają zapasci). Żeby stwierdzić, u kogo będą jakie reakcje trzebaby badań i czasu, którego nie ma. To jest walka o życie. Każdy dzień przeliczany jest na tysiące ludzkich istnień :(     

Strony

Skomentuj