Skandal z wykorzystywaniem pracowników w tle. Czy to początek końca TVN?

Kategorie: 

Źródło: Internet

TVN jest ulubioną stacją tzw. „nowobogackich elit” z największych polskich miast. Kreuje się na medialnego obrońcę resztek przyzwoitości. Sprowadził kogo mógł, żeby w oczach widzów być stacją najlepszą i najbardziej ekskluzywną. Jednak teraz prawda wychodzi na jaw.

Pracownicy tej telewizji napisali list, w którym opisują postępującą degrengoladę stacji i ubeckie metody działania kierownictwa TVN-u.

Okazuje się, że dziennikarze tej stacji wiedzieli o sprawie szczepień poza kolejnością wcześniej; jednak prezes Katarzyna Kieli oraz członek zarządu Dominika Stępińska-Duch, zabroniły informować o tym opinię publiczną.

Szczepionkę Pfizera przyjął współtwórca stacji Mariusz Walter oraz jej wieloletni dyrektor programowy Edward Miszczak wraz z partnerką.

Prezes TVN Discovery Katarzyna Kieli, dotychczas symbol polskiego sukcesu w międzynarodowych korporacjach, zaszczepiła się razem ze swoim mężem i chciała ten fakt utrzymać w tajemnicy, licząc, że nikt się nie dowie i afery nie będzie.

Pracownicy TVN wiedzieli o sytuacji, ale zabroniono im o tym informować. Jak napisali w liście:

Tym samym wprowadzono cenzurę na dziennikarski, rzetelny news. Oszukano widzów wolnych mediów. Zamknięto usta dziennikarzom, do których dzwonili ich koledzy z innych mediów, pytając, co się dzieje.

Gdy „afera szczepionkowa” wybuchła, Kieli… poleciała na dwutygodniowy urlop, a z kryzysem wizerunkowym musieli radzić sobie inni pracownicy, ci z niższego szczebla:

Po wyciszeniu ‚afery szczepionkowej’, która trwała dwa tygodnie, Kasia Kieli wróciła do Polski wypoczęta i gotowa do przyjęcia drugiej dawki szczepionki.

Co więcej, według pracowników TVN, polskie kierownictwo stacji zataiło przed grupą Discovery Global pełny raport na temat tej afery.

Piszą, że światowi włodarze „nie mają pojęcia, co dzieję się w TVN” oraz „co, jak i dlaczego robi Kasia Kieli tu w Polsce”.

Autorzy pisma informują także, że w TVN Grupa Discovery „panuje atmosfera zastraszania i skrajnej demotywacji”. Dodają, że wiele osób, „nie radząc sobie z tą sytuacją, korzysta z pomocy psychologów”.

Dodają ponadto, że w TVN zwalnia się pracowników etapami i doprowadza, by część odchodziła sama. Robi się tak w celu uniknięcia zwolnień grupowych, które przyniosłyby „konsekwencje prawne i finansowe oraz kryzys PR-owy”.

Autorzy listu oceniają, że „wszystko to zmierza do destrukcji jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce”. Twierdzą również, że Kieli „nienawidzi telewizyjnych talentów” oraz ludzi, którzy pracują w firmie wiele lat, gdyż widzą oni „jej niekompetencję, a ona widzi, jak na nią patrzą”.

TVN, jak i jej „gwiazdy” są jak polscy sędziowie, którzy są przekonani, że należą do wyjątkowej kasty. Oglądanie TVN ma być jak iPhone - symbolem wysokiego statusu społecznego. Prawda jest jednak taka, że w tej korporacji poziom moralnej zgnilizny jest większy niż u bohaterów reportaży „Superwizjera”.

Ostatnio z TVN do TVP przeszedł Agustin Egurrola. Kuba Wojewódzki nie pozostawił na tym transferze suchej nitki. Jednak z powodu pandemii Grupa Discovery tnie koszty i redukuje zatrudnienie. Rynek reklamy się skurczył, a gaże największych celebrytów z TVN są potężne. Może się więc okazać, że jak obniżą im pensje, to poszukają sobie lepszego miejsca. Może nawet w TVP. I jak to wtedy skomentują?

Wiele bowiem wskazuje na to, że czar prysł i nie jest to już medium, które można traktować jako towar dla lepszych. Faktycznie, nigdy takim towarem nie było.

 

Źródło:https://nczas.com/2021/03/01/oto-wolne-media-tvn-wiedzial-a-nie-powiedzial-o-szczepieniach-poza-kolejka-grobowa-atmosfera-i-widmo-zwolnien-w-stacji/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Wszystko byłoby w porządku

Wszystko byłoby w porządku gdyby stacja telewizyjna była TELEWIZJĄ a nie korporacją medialną zaangażowaną w politykę , kształtowanie opinii publicznej i pomnażanie zysków ! A takie niestety skutki przyniosła prywatyzacja tego sektora i trudno oczekiwać , że będą ją tworzyć ludzie o nienagannym charakterze , bezstronni i uczciwi .. Według prawa Murphiego - jeśli coś może pójść źle to napewno kiedyś pójdzie .. no i poszło ! 

I tak jak kiedyś aby zostać taksówkarzem trzeba było zdać egzamin z topografii miasta i przejść odpowiedni kurs a teraz każdy nim może być bez żadnych wymagań (!) , tak i dziennikarzem może dziś być byle ŁAJZA ! A jak wiadomo muchy lecą do gówna a swój do swego ciągnie ... i stężenie wzrasta dopuki szambo nie wybije !

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Wiarygodność tego szmatławca

Wiarygodność tego szmatławca i jego pracowników sprzedajnych ku.r.ew jest zerowa, więc nawet gdyby ich ktoś tam w ich studiach mordował nie uruchmiło by to we mnie nawet odrobiny współczucia, kiedyś wszystkie szumowiny biorące udział w spisku przeciwko ludzkości zostaną rozliczone

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani" M.Twain

https://youtu.be/J9wlMWYTpqg

 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Przepraszam, ale proszę nie

Przepraszam, ale proszę nie wmawiać mi, a nikomu innemu, że ktoś chce by istniało tylko Radio Maryja. Zarówno TVN, jak i Rydzyk mają swoje za uszami oraz kreują się na strażników przywoitości, którymi tak naprawdę nie są. Zresztą to sam TVN gloryfikuje nazizm o czym można było się przekonać w ich sfabrykowanym materiale o urodzinach Hiltera.

Strony

Skomentuj