Skandal z firmą Elona Muska - Neuralink - zostali oskarżeni o torturowanie zwierząt

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Neuralink, firma biotechnologiczna należąca do Elona Muska, została oskarżona o torturowanie zwierząt. Mowa tu o złym traktowaniu małp używanych do celów testowych. Grupa zajmująca się prawami zwierząt, The Physicians Committee for Responsible Medicine (PCRM) złożyła skargę w amerykańskim Departamencie Rolnictwa.

Neuralink opracowuje chip mózgowy, który monitorowałby, a nawet stymulował aktywność mózgu. Firma podpisała umowę opracowanie technologii chipów mózgowych poprzez testy na małpach z Uniwersytet Kalifornijski w Davis. Zdaniem aktywistów z PCRM, uniwersytet nie ujawnił informacji o leczeniu zwierząt podczas testów.

 

W wywiadzie dla Business Insider, poinformowali oni, że podczas eksperymentów małpy doświadczyły „ekstremalnego cierpienia w wyniku nieodpowiedniej opieki nad zwierzętami i wysoce inwazyjnych eksperymentalnych implantów głowy”. W eksperymentach, które trwały od 2017 do 2020 roku, brały udział 23 małpy. Zdaniem PCRM 15 małp zmarło lub zostało uśpionych do 2020 roku, a pozostałe siedem małp zostało przeniesionych do placówki Neuralink.

Według New York Post w jednym z przykładów, u małpy rzekomo brakowało niektórych palców u rąk i stóp „prawdopodobnie w wyniku samookaleczenia lub innego nieokreślonego urazu”. Zwierze, zostało później zabite uśpione. W innym przypadku małpa miała mieć wywiercone dziury w czaszce i wszczepiono jej elektrody, w skutek czego rozwinęła się infekcja skóry, a małpa musiała zostać zabita. Niektóre z małp, małpa doznały nawet krwotoku mózgowego.

 

Warto przypomnieć, że Neuralink planuje rozpocząć w tym roku pierwsze testy na ludziach. Musk zapowiedział w grudniu, że chce badania kliniczne, a firma opublikowała w styczniu ogłoszenie o pracę dla dyrektora badań klinicznych. Ujawniony właśnie skandal, może znacznie utrudnić znalezienie chętnych do testów tej nowej technologii. Rzekome nadużycia wyraźnie kontrastują z publicznie udostępnianymi materiałami Neuralink. W filmie opublikowanym na YouTube w kwietniu zeszłego roku, firma pokazała zdrową i szczęśliwą małpę z działającym egzemplarzem Neurochipu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Q

Chirurgia mózgu to prymitywna

Chirurgia mózgu to prymitywna i barbarzyńska metoda jego implantowania skazana na niepowodzenie , choćby z tego powodu że konieczne jest jego uszkodzenie (poprzez wykonywanie nacięć) by dostać się do głębszych jego warstw. Gdy opatentowana zaostanie technika teleportacji , umieszczenie dowolnego implantu w dowolnym miejscu ciała (w mózgu w szczególności) będzie łatwym i bezinwazyjnym zabiegiem pozbawionym skutków ubocznych. Co więcej implantacja teleportacyjna umożliwi bardzo dokładne podłączenie dowolnego implantu z tkanką nerwową na równi z dokładnością współczesnych układów scalonych w elektronice. Ślepi odzyskają wzrok , niemi mowę a chromi pełnię sprawności ruchowej - oto przyszłość "cyborgizacji". 

Oczywiście wszystkie te problemy można rozwiązać na "płaszczyźnie" rozwoju świadomości co prowadzi do wykorzystania pełnego potencjału tkwiącego w mózgu człowieka , mówię tu o samoleczeniu i usuwaniu blokad programowych , które prowadzą do niektórych upośledzeń funkcji mózgu i ciała. Organizm ludzki jest zdolny do szybkiej samoregeneracji jak "błyskawiczne" zrośnięcie (w kilka godzin zaledwie) złamania kości czy usunięcie dowolnego innego problemu . Ten potencjał jest do wykorzystania w każdym człowieku . Potencjał czyli funkcja (jak w procesorze) którą trzeba uruchomić odpowiednim "oprogramowaniem" . Zwykły człowiek (mało świadomy) posiada do dyspozycji jedynie podstawowy "system operacyjny" , który tak jak ten komputerowy trzeba rozbudować (doinstalować nowe podprogramy) aby cieszyć się pełnią jego (mózgu) możliwości. Podaję jedynie ogólniki , wskazuję drzwi ... kto szuka ten znajdzie - bo bez pracy nie ma kołaczy.

Portret użytkownika Jony V

Podczas demonstracji wobec

Podczas demonstracji wobec rządu izraelskiego jeden z protestujących zaczął krzyczeć, wypluwa dym z oczu, ust,nosa i uszu. Jego mózg spalił się od środka. Zaskoczeni protestujący próbują ugasić ogień, który pochodzi z głowy człowieka zombie.
Film: https://t.me/drchristianenorthrup/3500
Istnieje kolejny film w którym dwóm mężczyznom palą się głowy. Oba mężczyźni są znani, że zostali zaszczepiani. być może spowodowane to jest mikrofalami pochodzącymi z anten 5g. Wiadomo, że ludzie, którzy otrzymali śmiercionki mają w sobie łatwopalny grafen który jest pochodny węgla. Podczas strajku pewnie anteny mikrofalowe zostały podkręcone by stłumić strajk.

Portret użytkownika syriues

Wcale się nie dziwię.Gdy

Wcale się nie dziwię.Gdy pomyslimy sobie o pierwszych chirurgach i sprzedawanych denatach do dalszych badań.,to nic nas nie zdziwi.

Sa opowiesci o generałach chinskiej armii,gdzie zasiadajacy przy stole konsumuja mozg malpy zyjacej i siedzaxej po stolem.

A wiec niczym sie to nie rozni od niczego powyzej,a wiec powinno i musi byc to karane

Portret użytkownika N

Powinno ale nie było.  Nikt z

Powinno ale nie było.  Nikt z tym nic nie zrobi chyba ze Elon komuś podpadnie. Dopóki realizuje założony przez elity zadania to nawet krojenie ludzi w setki będzie szło ba nawet ludzie się tam będą pchać pod różnymi pretekst ami.  Najpewniej zaczną od ludzi z pewnymi deficyt ami neurologicznymi czy też z dysfunkcjami. To jak został zbudowany cały system sprzyja łatwo wierności i przeświadczeniu w co tylko kreator systemu założyli. Wiec mamy potem egocentrycznego przeswiadczonego o swojej wiedzy i wyższości uczynnego idiote w masa ch idących w setki i nawet nie trzeba z nim walczyć.  Wystarczyło redukować od najmłodszych lat i mamy ten syf. Nikt już nie pomyśli że system jest zły i ze Madzia łac ale na ludzi. Nie pomyśli żeby znecac się na tzw podludziach jak to zapewne mysla ludzie zapewne establishementu. To co sie dzieje ba cała historia jest usłane przykładami jakie ukrucienstwa zabarwione oszustwem kłamstwem i zwiedżemem ludzi którzy stali się ich ofiarą.  Too co ich jak wybuchalynwojny i kto na nich zarabiał jednocześnie płacac za odpowiednie podsycanie konfliktu obu stronom aż juz konflikt sam się podtrzymywal. Pierwsi druga wojna światowa. Zatopienie tytanika czy też jego bliźniaczej awaryjnej kopii by zarobić na odszkodowaniu. Wyzysk Nikoli Tesli którego wynalazki do dziś po troszku są uwalnianie jako odpowiednio kontrolowane urządzenia  podczas gdy Tesla umarł sam i biedny jak mysz kościelna. Cała historia nie dość że przeinaczona ku woli tych psychopatów z mania wielkości u koryta którzy siedzą za scena manipulując tym całym teatrem. A jednocześnie opłacając tajne badania nad technologiami które są o setki lat do przodu ponad to co nam się teraz serwuje. A to co się dzieje to tylko zabieg aby dalej utrzymać to stadko które potrzebne juz jest troszkę mniej i nie w tej ilości. Jesteśmy niczym więcej niż zasobem który teraz jak sądzę jest jeszcze zapasowym magazynem genów, darmowych materiałów do badan czy też niewolników ku swoim chorym zabawie itp. Widać że dla nich jesteśmy jak bydło dla hodowcy ale i swoistym zabezpieczeniem jakby coś poszło nie tak. Ludzie niestety są juz tak omamieni i w takiej niewiedzy trzymani ze gdyby powiedzieć im ułamek prawdy to nie uwierzą ba... niektorzy by zwariowali lub nawet popełnili samobójstwa z niemocy. Tak wielka jest skala kłamstwa. Nie dziwię je ze Łoże masoni kie mają tyle kręgów ... wiedza podzielona na tyle poziomów daje kompletna władzę nawet nad struktura grup władzy. 

Portret użytkownika 3plabc

Wszystko przed nami, implanty

Wszystko przed nami, implanty w mózgu, podłączanie ludzi do super komputerów, czy zabawy jak w "Raporcie mniejszości". Podejrzewam, że w najbliższych latach "ciemni" naukowcy zajmą się sferą ducha u człowieka i jego możliwościami. Eksperymenty z telepatią, która jest tak naprawdę oddziaływaniem w duchu na inne istoty już były dawno. Wszystkie mocarstwa zapewne pokuszą się o możliwe wykorzystanie militarne, a III WŚ będzie również wojną w duchu, gdzie religia i podejście do niej będą miały fundamentalne znaczenie. Wpływanie w duchu na morale żołnierzy, decyzje dowódców, polityków, opętywanie prezydentów, czy premierów... wszystko przed nami... kwestia czasu.

Portret użytkownika sekator

Chyba depopulacja

Chyba depopulacja szczepionkowa i eksterminacja zaplanowaną wojną, to stokroć bardziej zbrodnicze sprawy? Kocham zwierzęta, ale giną ludzie. A zginą nas miliony. Już za moment? I to z tych samych rąk, co biedne małpki.

Strony

Skomentuj