Skandal wokół pszenicy GMO w Stanach Zjednoczonych

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Jak wiadomo firma Monsanto eksperymentuje ze swoją technologią opartą o stosowanie pestycydu Roundup i odpornych na niego roślin z genem tolerancji glifosatu. Dotychczas wydawało się, że uprawy tego typu to głównie kukurydza, soja i bawełna, ale okazuje się, że w obrocie może być też zmodyfikowana genetycznie pszenica.

 

Eksperymentalna odmiana pszenicy odpornej na glifosat miała być uprawiana tylko w ośrodkach eksperymentalnych Monsanto, znajdujących się na Hawajach i w Północnej Dakocie, ale okazuje się, że amerykańska USDA, wykryła skażenie transgeniczne w próbkach pszenicy z innych amerykańskich upraw. Oznacza to, że kontrola nad ich dystrybucją jest jedynie iluzoryczna a skala upraw pszenicy GMO może być znacznie większa niż oficjalnie.

 

W rezultacie Japonia i Korea Południowa wstrzymała import pszenicy z USA. Reakcją na to była przecena akcji korporacji Monsanto, które spadły w piątek o 4 punkty procentowe. Prawdopodobnie bardzo podobnie postąpią teraz inne kraje. Niepokojące jest to, że nie wiadomo ile skażonej pszenicy znajduje się w obiegu na świecie. Można powiedzieć, że USDA potwierdziła to, co wiele osób podejrzewało już dawno, czyli, że GMO jest obecne w naszej diecie i nawet o tym nie wiemy.

 

Ustalenia amerykańskiego regulatora to poważny kłopot dla rolników z USA. Teraz sprzedanie ich plonów może być ekstremalnie trudne, co może na nich sprowadzić widmo bankructwa z przyczyn innych niż pozwy patentowe Monsanto.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika człęk

 Zastanowiła mnie wypowiedź

 Zastanowiła mnie wypowiedź Putina, który podczas jakiegoś spotkania z dziennikarzami stwierdził, że ludzie powinni jeść dużo owoców, warzyw, mniej mięsa a pieczywa znikomą ilość lub wogóle. On w ten sposób chciał ostrzec obywateli  jak i inne narody przed konsumpcją zbóż a dlaczego tak sądzę bo stwierdzenie to zupełnie odbiegało od tematu konferencji. Jeszcze 20 lat temu podstawą jadłospisu Europy wschodniej były ziemniaki i chleb. Zresztą w byłym PRL-u zboże z  PGR-ów było przeznaczone dla krajów bloku RWPG i nikt się nie obawiał konsumcji pieczywa bo widok chabrów i maków polnych był nieodłącznym elementem uprawy polskich zbóż a więc nie były one modyfikowane. Obecnie zboża rosną już bez tych pięknych akcentów polskiej wsi czyli pochodzą z ziaren transgenicznych gdzie roundap czyni skuteczne spustoszenie w ekosystemie. Modyfikacja dotyczy szeregu innych produktów rolnych jak ryżu, pomidorów, ogórków, kukurydzy ale i mięsa, gdzie zwierzęta spożywając pasze GMO narażone są jak ludzie na szereg dolegliwości łącznie z nowotworami. Ta żywność jest już od lat w Polsce sprzedawana jak i produkowana w woj. (podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie). Jako konsumenci musimy mieć świadomość nt. konsekwencji spożywania tych produktów bo niestety ale mają one pływ na nasze DNA. Wybierajmy więc rozważnie produkty spożywcze łącznie z dokladnym przeczytaniem treści na etykietach. 

Portret użytkownika niepostepowiec12

odkrycie TAJEMNICY

odkrycie TAJEMNICY ...FATIMSKIEJ.....!!!:):):):):)

 Ktoś w roku 2002, być może pobudzony wyrzutami sumienia opublikował na Internecie niezwykle cyniczne plany międzynarodowej elity GLOBALISTOW! wprowadzenia Lucyferiańskiego Nowego Porządku Świata. Cynizm, okrucieństwo i oraz brak jakichkolwiek ludzkich uczuć uderzają natychmiast każdego czytelnika.

Ale jest coś jeszcze, co szczególnie uderza w owym Tajemniczym Przymierzu.

Niezwykła zgodność z aktualnymi wydarzeniami!!!! WPROST ..SZABLON ,KOPIA TEGO CO SIE ROBI OBECNIE W KRAJACH "DEMOKRATYCZNYCH Z ROSJA WLACZNIE!!.A OBECNIE TE PLANY WPROWADZA SIE POWOLI JUZ I W KRAJACH ARABSKICH! ACZKOLWIEK "POSTEP" JEST UTRUDNIONY ZE WZGLEDU ZE "DEMOKRACJA" W TYCH KRAJACH NIE JEST MILE WIDZIANA!!i kosciol katolicki ma minimalne "wplywy".

Zapoznajmy się z jego treścią. Mogę jedynie dodać, że odnalezienie tego tekstu nie było łatwe.

Tekst oryginału w tym linku http://www.luisprada.com/Protected/reptilian_pact.htm [EN]

Tajemnicze Przymierze!!!!!!!!!!

 Oszustwo będzie tak olbrzymie, tak obszerne, że ujdzie ludzkiej uwadze!!.

Ci, którzy je dostrzegą będą uważani za szaleńców,OPETANYCH OSZOLOMOW,NIEPOSTEPOWCOW,antysemitow:) I CIEMNOGRODZIAN:)
 

Utworzymy oddzielne fronty aby zapobiec rozpoznaniu połączeń z nami.

Będziemy się zachowywać tak, jakbyśmy nie mieli z tym nic wspólnego! aby kontynuować to oszustwo.

Celem będzie stawianie małych kroków w czasie, uchroni to nas przed podejrzeniami. To także zabezpieczy ich przed zauważaniem zachodzących zmian.

Zawsze będziemy stali ponad relatywnym polem ich doświadczeń ponieważ sekrety są absolutne.

Będziemy zawsze razem pracować i będziemy związani poprzez krew i sekret. Śmierć spotka każdego, kto zacznie to wyjawiać.

Będziemy utrzymywać ich przy życiu krótko wraz ze słabościami ich umysłów, podczas kiedy będziemy udawać, że czynimy odwrotnie.

Będziemy używać naszej wiedzy naukowo-technologicznej w subtelny sposób, tak ze nigdy nie połapią się, co się dzieje.

Będziemy używać metali lekkich, przyspieszaczy starzenia się oraz środków odurzających w pokarmie, wodzie oraz w powietrzu.

Będą pod parasolem trucizn, w którąkolwiek stronę się medialnie porazeni skierują.

Lekkie metale będą powodować utratę zmysłów. Będziemy obiecywać lekarstwa na wielu frontach, jednakże będziemy im dodawać jeszcze więcej trucizn.

Trucizny będą absorbowane poprzez skórę i usta, będą one niszczyć ich umysły oraz narządy rozrodcze. W wyniku tego będą się rodzić martwe niemowlęta a my będziemy ukrywać te informacje przed nimi.Szczepionki beda obowiazkowe najpierw u ich dzieci a potem u rodzicow,Bedziemy stopniowo rozpowszechniac obowiazkowe szczepienia elektronicznych chipow pod ich skore aby mozna bylo ich sledzic do konca ich zycia ,gdzie sa jak ....psow.

Trucizny będą ukryte we wszystkim, co ich otacza, co piją, jedzą, wdychają i noszą.!!!( te trucizny to - PARABENS,BENZYL,DISOPROPYL,PROPYLENE GLOCOL,3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE ,ALUMINIUM,ITP! ITP A  W PASTACH DO ZEBOW JEST NAJSILNIEJSZA NEUROLOGICZNA TRUCINA POD NAZWA -FLUORIDE!!!!!!.KTORY JEST ODPADEM CHEMICZNYM PRZY PRODUKCJI GAZOW BOJOWYCH , NO I NAJBARDDZIEJ POWSZECHNA TRUCIZNA W KRAJACH TAK ZWANYCH " DEMOKRATYCZNYCH " TO ..CHLOROWANIE WODY W DOMACH I BASENACH STAD MAMY eksplozje!! RAKA W USA I troche mniej  EUROPIE!

Musimy być genialni w rozprowadzaniu trucizn ponieważ mogą to dostrzec!:):).

Będziemy ich przekonywać, że te trucizny są dobre,sluszne i zbawienne, połączymy to z wesołymi obrazkami,muzyką i gierkami.

Tych poszukujących pomocy zwerbujemy, aby dalej rozpowszechniali nasze trucizny.

Będą widzieć nasze produkty w filmach i będą rosnąć akceptując je i nigdy się nie dowiedzą o rzeczywistych ich efektach.

Podczas porodów będziemy wstrzykiwać trucizny do krwi ich dzieci przekonując ich, że to dla ich pomocy!!!!!.(TO SIE OBECNIE DZIEJE WE WSZYSTKICH KRAJACH "DEMOKRATYCZNYCH"O OBRZADKU -JUDEOCHRZESCIJANSKIM- A SZCZEGOLNIE W U S A.DZIECKO BEZ SERI ROZNYCH SZCZEPIEN !! NIE BEDZIE PRZYJETE DO ZADNEJ ZE SZKOL  DO SZKOL ..KATOLICKICH..!ROWNIEZ!!

Będziemy rozpoczynać wcześnie, kiedy ich umysły będą młode, będziemy atakować dzieci tym, co one najbardziej lubią, słodyczami.

Kiedy ich zęby będą próchnieć, wypełnimy je metalami(POWSZECHNE AMALGMATY OLOWIANE!I RTECIOWE!!) które będą zabijać ich umysły oraz okradać je z ich przyszłości.

Kiedy ich zdolności do nauki zostaną naruszone, będziemy tworzyć lekarstwa, który uczynią ich jeszcze bardziej chorymi i spowodują inne choroby, dla których będziemy tworzyć jeszcze więcej lekarstw o dzialanich ubocznych siegajacych 80%!!.

Będziemy czynić ich uległymi i słabymi przed nami poprzez naszą moc.

Będą one wzrastać w depresji, powolni i otyli, a kiedy przyjdą do nas o pomoc, damy im więcej trucizny.

Będziemy koncentrować ich uwagę ku pieniądzowi oraz ku dobrami materialnymi, nie będą w stanie zachować wewnętrznej samokontroli.

Będziemy odwracać ich uwagę  nierządem,prostytucja, zewnętrznymi przyjemnościami oraz przeruznymi grami, więc nie będą w stanie się jednoczyć.

Ich umysły będą zawsze należeć do nas i oni zawszę będą posłuszni naszym poleceniom.

Jeżeli odmówią nam, znajdziemy sposoby na technologię kontroli umysłu  w ich życiu. Będziemy wykorzystywać strach jako naszą broń.

Ustanowimy ich rządy oraz ustanowimy także opozycję. Będziemy kontrolowali obie strony.

Zawsze będziemy ukrywać nasze cele ale zawszę będziemy realizować nasz plan.

Będą wykonywać pracę dla nas, a my będziemy ich wynagradzać za ich trud.

Nasze rodziny nigdy nie będą się z nimi mieszać. Nasza krew musi być zawsze czysta, taka jest nasza droga .

Spowodujemy, że będą się zabijać wzajemnie, kiedy tylko będzie to w naszym interesie.

Będziemy ich separować od siebie za pomocą dogmatów i religii.

Będziemy ściśle kontrolować wszystkie aspekty ich życia i będziemy nimi kierować, co myśleć i  jak mysleć.

Będziemy nimi kierować delikatnie i grzecznie, pozwalając im myśleć, że są samodzielni.

Będziemy siać nieprzyjaźń pomiędzy nimi poprzez nasze frakcje.

Kiedy światło wiedzy zaświeci pomiędzy nimi, wygasimy je poprzez szyderstwo lun śmierć, którekolwiek nam będzie bardziej pasowało.

Spowodujemy, że będą sobie wyrywać serca i zabijać własne dzieci.

Uzyskamy to używając nienawiści jako naszego sprzymierzeńca i gniewu, naszego przyjaciela.

Nienawiść oślepi  ich całkowicie i oni nigdy się nie zorientują, że z ICH konfliktów wyłonimy się MY jako ich władcy. Będą zbyt zajęci wzajemnym zabijaniem się.

Będą się kąpać we własnej krwi i zabijać swoich bliźnich tak długo, jak długo uznamy to za konieczne.

Osiągać będziemy z tego wielkie korzyści, dlatego że oni nas nie widzą ponieważ nie mogą nas widzieć.

Nasze korzyści z ich wojen i ich śmierci będą kontynuowane.

Będziemy to powtarzać tak długo, dopóki nasz ultymatywny cel nie zostanie osiągnięty.

Będziemy kontynuować kontrolę ich życia w strachu i gniewie poprzez obrazy i dźwięk.

Użyjemy wszelkich dostępnych środków aby to uzyskać.

Narzędzia te zostaną stworzone ich pracą.

Będą nienawidzić siebie i bliźniego ORAZ SWOJE RODZINY!!

Zawsze będziemy ukrywać świętą prawdę przed nimi, że my jesteśmy wszyscy jedno. Tego nie mogą się nigdy dowiedzieć.

Nigdy nie mogą się dowiedzieć, że kolor jest iluzją, zawsze muszą myśleć, że nie są równi.

Krok po kroku, krok po kroku będziemy zdążali do celu.

Zabierzemy ich ziemię, środki do życia i bogactwo i będziemy posiadać totalną kontrolę nad nimi.

Oszukamy ich, aby zaakceptowali prawa, które ograbią ich z tych fragmentów wolności, jaką jeszcze będą posiadać.

Ustanowimy system monetarny który uwięzi ich na stałe, utrzymując ich oraz ich dzieci w długach.

Kiedy zaczną się jednoczyć, oskarżymy ich o przestępstwa oraz ukażemy odmienny bieg wydarzeń światu, ponieważ będziemy właścicielami mediów.

Będziemy używać mediów w celu kontroli biegu informacji oraz uczuć które my faworyzujemy.

Kiedy powstaną przeciw nam zgnieciemy ich jak insekty, ponieważ są mniej warte niż one.

Będą bezbronni bez możliwości działania ponieważ nie będą posiadali broni.

Powołamy niektórych z nich aby realizowali nasze plany, obiecamy im życie wieczne, ale oni nigdy tego nie otrzymają ponieważ nie należą do nas.

Rekrutów nazywać będziemy "zainicjowanymi" i będą tak indoktrynowani aby wierzyć w fałszywe rytuały oraz pisma wyższych sfer. Członkowie tych grup będą myśleć że są z nami ale nigdy nie będą znali prawdy.

Oni nigdy nie mogą poznać prawdy ponieważ mogą się odwrócić przeciwko nam.

Za ich pracę będą nagradzani ziemskimi rzeczami oraz wielkimi tytułami, ale oni nigdy nie staną się nieśmiertelnymi i nigdy się z nami nie połączą, nigdy nie otrzymają światła i nigdy nie będą podróżować ku gwiazdom.

Nigdy nie osiągną wyższych realiów, ponieważ zabijanie własnego rodzaju zastopuje ich postęp w kierunku oświecenia.

Prawda będzie ukryta przed nimi będąc jednocześnie wprost w ich twarze, tak ze nie będą w stanie skupić się na niej, zanim nie będzie za późno.

O tak, będzie wielka iluzja wolności, że oni nigdy nie zauważą tego, że są naszymi niewolnikami.

Kiedy wszystko osiągniemy, rzeczywistość, którą utworzymy dla nich będzie znaczyła, że jesteśmy ich właścicielami.

Rzeczywistość będzie ich więzieniem. Będą żyli we własnych snach.

Kiedy osiągniemy nasz cel, rozpocznie się nowa era dominacji .

Ich umysły będą powiązanie z ich idiotycznymi (roznymi religjiami:):):)) wierzeniami, które my ustaliliśmy od dawien dawna.

Ale kiedy zorientują się, zniszczymy ich. ONI NIGDY TEGO NIE MOGĄ WIEDZIEĆ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeżeli kiedykolwiek znajdą tę prawdę, że będą w stanie nas zniszczyć, zaczną działać w tym kierunku.

Nigdy nie muszą się dowiedzieć co uczyniliśmy, ponieważ jeżeli się dowiedzą, nie mamy gdzie uciec i będzie łatwo widzieć kim jesteśmy, kiedy zasłona zostanie usunięta.

Kiedy nasze działania ujawnią kim jesteśmy, będą nas ścigać i nikt nie da nam ochrony.

To jest tajemnicze przymierze poprzez które będziemy żyli teraz oraz w przyszłości, ponieważ owa rzeczywistość następowała poprzez wiele pokoleń.

To przymierze jest opieczętowane krwią, naszą krwią. My jesteśmy tymi , którzy zstąpili z nieba na ziemię.

To przymierze NIGDY, PRZENIGDY nie może być znane. NIGDY PRZENIGDY spisane lub omawiane, ponieważ świadomość się rozszerzy i spowoduje straszny gniew GŁÓWNEGO STWÓRCY na nas i zostaniemy wrzuceni do przepaści, z której wyszliśmy i pozostaniemy tam do końca na wieczność. Ameeeeeen !! idzcie do domu w spoooookoooooojuuuu niech bedzie pochwalony NASZ  jezusu chrystus!!!!
Przetłumaczył na język polski TheWordWatcher 23 Lipca 2008
 
 

Portret użytkownika Ja

Wyglada to na celowe

Wyglada to na celowe działania "prędzej czy później wyszłoby to na jaw z tą pszenicą" aby w USA doprowadzić obywateli tego kraju do ostateczności "ograniczony eksport dla farmerów/przedsiębiorców doprowadzi w konsekwencji do mniejszych zysków a tym samym rozpocznie falę upadających gospodarstw egzystujących na kredyt, powodując zmniejszoną produkcję krajową żarcia dla "tłustych" hamerykan a ostatecznie umożliwi wprowadzenie monopolu koncernów takich jak monsanto, czego skutki będą  oczywiste w cenie i jakości - to tak w ogromnym uproszczeniu :]", oczekiwaną reakcją ma być bunt który umożliwi wprowadzenie stanu wojennego i zaprowadzenia rządów siły.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Been

Tyle się mówi o GMO ale czy 

Tyle się mówi o GMO ale czy  jest zakaz stosowania Glyfosu czy Randapu
na nasze zboża ? - nIe .Wielu rolników, przed koszeniem dla poprawienia wydajności i przy okazji zniszczenia chwastów swiadomie lub nie używa tych
środków .Sam widziałem jak gość - który to sprzedaje -  zachwalał, że tani i skuteczny wychodzi ok 30 zł/h  , a ziarno lepiej sypie i nie trzeba dosuszać.
A potem jemy z tego chleb lub skarmiane są zwierzęta.

Portret użytkownika lill

niebezpieczeństwo ze strony

niebezpieczeństwo ze strony GMO nie tyle polega na tym, że same produkty są w jakiś sposób szkodlice, co na tym, że np pomidopry GMO mają znacznie mniej nasion, a i te które tam śa nie są w stanie wyrosnąc w roślinkę, która będzie owocować

Strony