Skandal w Wielkiej Brytanii! Książę Harry i Meghan Markle odchodzą z brytyjskiej rodziny królewskiej

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Od dłuższego już czasu pojawiały się sugestie, że relacje księcia Harrego z resztą rodziny Windsorów nie są zbyt dobre. Oczywiście wszystko tuszowano nieszczerymi uśmiechami, ale wreszcie okazało się, że w plotkach jest jednak ziarnko prawdy i młodzi Windsorowie, książe i księżna Sussex, postanowili wyjechać z Dworu i przeprowadzić się do Kanady. 

 

O wszystkim poinformowano w oświadczeniu dla prasy, które dla wielu było zaskoczeniem. Okazało się, że jedną z zaskoczonych osób była sama królowa Elżbieta. Sądzono, że została ona poinformowana o tej decyzji wcześniej, podczas gdy okazało się, że nic o tym nie wiedziała. 

„Zamierzamy wycofać się jako starsi członkowie rodziny królewskiej i pracować nad uzyskaniem niezależności finansowej, a jednocześnie zamierzamy nadal w pełni wspierać Jej Królewską Mość Królową" - napisali w oświadczeniu Harry i Meghan - "Teraz planujemy zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną ”.

Książę i księżna Sussex mają podobno zamieszkać w Kanadzie. Niewykluczone, że księżna Meghan planuje powrócić do aktorstwa. Wcześniej odnosiła sukcesy w tej branży, grając przez wiele lat w popularnych serialach. Dla obecnych członków rodziny królewskiej ruch wykonany przez księcia Harrego jest z pewnością nie na rękę. Zwłaszcza, że w ich oświadczeniu zawarto nieco złośliwie, że może staną się oni prekursorami zakończenia finansowania Windsorów przez państwo. 

 

Każdemu z rodziny królewskiej należą się środki na funkcjonowanie i na sprawowanie swojej funkcji. Książę Harry poinformował, że nadal będzie brał pieniądze od ojca, księcia Karola i można tylko podejrzewać, że będą one przeznaczone właśnie na finansowanie obecności na oficjalnych wizytach oraz na utrzymanie brytyjskiej rezydencji książąt Sussex. 

 

Interesujące są też szczegóły okoliczności, które popchnęły Meghan i Harrego do tak radykalnej decyzji. Wcześniej na odejście z rodziny królewskiej zdecydował się tylko król Edward VIII, który poślubił ameryjańską rozwódkę Wallis Simpson. Jednak jego odejście od rodziny było wynikiem świadomego wyboru, wszak Edward zrezygnował dla niej z bycia królem ze względów obyczajowych. Udanie się na swoiste wygnanie przez księcia Harrego ma zupełnie inne podłoże.

 

Mimo, że księżna Diana nie żyje już od 22 lat, to historia jej małżeństwa z księciem Karolem jest wciąż żywa i często komentowana. Powszechnie wiadomo, że ich związek nie był szczęśliwy. Dochodziło do licznych zdrad obu małżonków, przez które ostatecznie rozpadło się ich małżeństwo. Okazuje się jednak, że po tych zdradach może być pewien ślad. A konkretnie właśnie książe Harry, który prawdopodobnie nie jest synem księcia Karola, tylko raczej ochroniarza księżnej Diany, Jamesa Hewitta.

Krążyły pogłoski, że niedawno doszło do wyjątkowo ostrej wymiany zdań między księciem Karolem i księciem Harrym. Podłożem do konfliktu było to, że rodzinie królewskiej nie podobały się zachowania żony Harry'ego, Meghan Markle. Karol miał już dość marudzenia i ciągłych narzekań Meghan. Wezwał Harry’ego na spotkanie w Pałacu Buckingham, gdzie potraktował go ponoć wyjątkowo podle.

 

Wytknął mu wtedy wprost, że nie jest jego synem i nie może się zachowywać tak jakby był pełnoprawnym Windsorem. Bez wątpienia taka wymiana zdań mogła zaognić relacje między rodziną Harrego i Meghan a resztą klanu Windsorów. To co obserwujemy obecnie, może być po prostu konsekwencją tych awantur sprzed kilku miesięcy.

 


 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika bonobo@banana.ru

a co mnie interesuje jakas

a co mnie interesuje jakas tam angielska rodzinka? piszcie kto wybil nasze elity!  Albo dlaczego raich ma 7 wyzsze pkb od polandi? albo dlaczego lud jest tak otumaniony ze sprzedal wolnosc za butelke wodki?

wczoraj czytalem ze zamkneli w psychuszce goscia tylko dlatego bo chcial na ulicy oddac komus samochod ze szczescia bo urodzilo mu sie dziecko. Rozumiecie to? Zrobili z nas stado zaszczepionych bydlakow ktore sie karmi w paśniko-marketach i  eksploatuje podatkami. Moglbym tak pisac godzinami do czego to wszystko zmierza...

ludzie otrzasnijcie sie! 

Portret użytkownika KarolP.

ZnZ o duperelach - a tu Putin

ZnZ o duperelach - a tu Putin z Żydami robią już otwartą nagonkę i kampanię oszczerstw przeciw Polsce. Tego nawet za Stalina nie było. https://kresy.pl/wydarzenia/dlaczego-warszawa-wymyslila-polokaust-skandaliczny-artykul-w-rosyjskiej-gazecie/  Po co ta szczujnia w rosyjskich TV i gazetach? - ano żeby razem z Żydami przejąć kluczowy bufor przesmyku bałtycko-karpackiego i razem z Żydami ustanowić supermocarstwo od Lizbony do Władywostoku. Kreml już otwarcie kaptuje Żydów do tej akcji - zeby porzucili słabnące USA i wraz z Kremlem stworzyli swoje supermocarstwo, silniejsze od Chin i od USA. Dlatego kampania kłamstw będzie się wzmagała, plucie o groźby w stylu "atomowej pustyni" nie ustaną. W tej chwili pakt Putin-Netanjahu jest dla nas groźniejszy od paktu Stalin-Hitler w 1939. USA podpisały 447 [samobójczo wbijając nóz w plecy Polsce jako rdzeniowi Wschodniej Flanki NATO - i dając pole Kremlowi i Izraelowi do zwączahania się w pakcie - który przeciez wysiuda Amerykę z pozycji hegemona]. Co robić? Ano bardzo asertywnie uświadomić Waszyngton jacy z nich idioci na własną szkodę - i kogo trzeba postawić do pionu. A jak nie pomoże - to pełen obrót na Chiny. Bo Chiny od razu zrozymiały, co naprawdę szykuje Kreml i Berlin, gdy w 2011 Putin i Merkel oznajmili tworzenie "nowej lepszej unii euroazjatyckiej od Lizbony do Władywostoku". Pekin od razu zrozumiał, co się naprawdę święci i 20 grudnia 2011 dał sygnał strategiczny obrony Polski - czyli bufora rozdzielającego Kreml i IV Rzeszę Paneuropejską pod hegemonią Germanii - podpisując z Polską w Pekinie traktat o strategicznej przyjaźni i współpracy. A w 2012 w Warszawie ustanowił 16+1 - z Polską jako liderem europejskim Jedwabnego Szlaku. Od 2012 nasi generałowie latali do Quingdao w Chinach na narady sztabowe z chińskimi kolegami. Gdyby nie Chiny, Polski już by nie było - byłaby Mitteleuropa jako pierwszy etap supermocarstwa od Lizbony do Władywostoku. Bo dopiero po upokorzeniu USA w Syrii w 2013 głupi Waszyngton zrozumiał, jak był kiwany przez Kreml i Berlin [i jeszcze ich wspierał - bo myslał, ze to wszystko pójdzie przeciw Chinom]. I dopiero od jesieni 2013 "reset" i głęboka miłośc Obama-Putin się skończyły - kończąc okres zdrady Polski po nieslawnym 17 wrzesnia 2009.

Portret użytkownika baca

jestem ekspertem od polityki

jestem ekspertem od polityki imperialnej więc wyjaśniam niewtajemniczonym w meandry królewskiej etykiety: otóż po ostatnich skandalach pedofilskich w brytyjskiej rodzinie chlewnej postanowiono radykalnie podreperować jej wizerunek i na dobry poczatek rudych i czarnych wygnano precz z rodziny...

 

Portret użytkownika PrawNICK

1. Oni wcale nie rezygnują z

1. Oni wcale nie rezygnują z utrzymania przez podatników. Dopiero zamierzają " pracować nad uzyskaniem niezależności finansowej ". Rezygnują tylko z obowiązków za które im podatnicy płacą.
2. Harry bardzo się pokłócił z rodziną która ma mu za złe, że dał sobie przyprawić rogi i uznał nieswoje dziecko.

Skomentuj