Skandal w Pradze! Niemieccy kibice skandowali podczas meczu nazistowskie pozdrowienie "Sieg Heil!" - co na to FIFA?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Podczas meczu piłkarskiego Niemcy-Czechy, organizowanego w Pradze, w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2018 roku w Rosji, doszło do skandalu. Kibice niemieccy zaczęli wykrzykiwać nazistowskie hasła w tym znane pozdrowienie Sieg Heil!

Fakt, że stało się to niemal w rocznicę napaści na Polskę w 1939 roku, niektórzy odbierają to jako złośliwość względem naszego kraju, ale do zdarzenia doszło w Czechach, wiec to raczej Czesi mają prawo do oburzenia.

Zdegustowani byli również niemieccy piłkarze, którzy nawet odmówili podejścia do sektora gości po wygranym przez nich 2-1 meczu. Niektórzy z gwiazdorów niemieckich ostro potępiało te ekscesy.

To było złe i nie było mowy o podejściu do trybun. To nie są kibice, tylko szukający kłopotów chuligani, którzy nie mają nic wspólnego z prawdziwymi fanami piłki. Musimy się upewnić, że ci ludzie zostaną zabrani ze stadionu - powiedział Mats Hummels

Co ciekawe Hummels to zdobywca zwycięskiej bramki, która padła w 88 minucie meczu. Według lewackich tropicieli faszyzmu, ta właśnie liczba ma rzekomo oznaczać nazistowski slogan Heil Hitler . Jest to oczywiście zwykły przypadek, ale jakże sugestywny w tej skandalicznej sytuacji.

Swoją drogą ciekawe czy FIFA pójdzie drogą UEFA, chętnie karzącej kluby piłkarskie za rozmaite ekscesy oraz polityczne deklaracje. Warto też zapytać zawodowych "antyfaszystów" co z tym zrobią i czy fakt, że nazistowskie okrzyki wznosili tak lubiani przez nich Niemcy jest wystarczający, aby stwierdzić, że akurat w tym wypadku nie ma żadnego problemu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika lipka

1920 rok, oddziały szturmowe

1920 rok, oddziały szturmowe nsdap, przegrana I wś to był policzek dla Niemców, więc szybko musiały dojść do odzyskania tożsamości a nikt im lepiej tego nie zapewniał jak A.H. Czym była przegrana II wś? Chwilową utratą władzy nad światem, ale wiemy, że Niemcy z pomocą sojuszników powojennych szybko stanęły na nogi stając się gospodarczą potęgą, i wojskową również. Kanclerz Merkel wie jak rządzić swoim krajem dlatego Niemcy są jej posłuszni i prawdopodobnie wygra następne wybory, Helmut utorował jej drogę. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

uspokój się fiksie

uspokój się fiksie rusofobiczny. Tu jest mowa o szwabach i ich nazi-zamiłowaniach tak bliskich twoim zachodnio-upaińskim ziomalom. 

PS: Hehehehe! Podejrzewam, że noc w noc śni ci się Putin i twoje nerwy są już rozstrojone do tego stopnia, że wszędzie i w każdym temacie widzisz ruskich dywersantów. Ogarnij się, bo niedługo będziesz bać się własnego "CIENIA", hehehehehe, "cieniu" alias "ostatni sprawied...."

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika keri

Kraje Europy Zachodniej mają

Kraje Europy Zachodniej mają dobrze opanowane tuszowanie awarii z wyciekami w elektrowniach. Nawet nie informują o nich Agencji Atomistystyki, choć jest to ich obowiązkiem.

Od przestrzegania prawa to są "mniej ważni obywatele".

Przypomnę wcześniejszy temat i mój post:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/eksplozja-we-francuskiej-elektrowni-atomowej-flamanville

http://zmianynaziemi.pl/comment/338871#comment-338871

"Awaria, która była w kwietniu 2014 we francuskiej elektrowni jądrowej Fessenheim w pobliżu granicy z Niemcami, była bardziej poważna, niż podawano. Francuski urząd dozoru jądrowego ASN świadomie ją zbagatelizował.

Wyciek wody na kilku poziomach elektrowni uszkodził wówczas urządzenia elektryczne. Przestał działać jeden z dwu systemów awaryjnego wyłączenia reaktora. Próba przeprowadzenia takiej operacji nie powiodła się, ponieważ nie można było ruszyć prętów kontrolnych.

- Awaria dotknęła jądra reaktora, czyli jego duszę - powiedział Manfred Mertins, ekspert ds. bezpieczeństwa jądrowego. Wg niego było to "bardzo poważne zdarzenie". Na trzy minuty temperatura w jądrze reaktora wymknęła się spod kontroli. W tej dramatycznej sytuacji operator elektrowni powołał sztab kryzysowy, który podjął niecodzienną decyzję: awaryjne wyłączenie reaktora przez wprowadzenie do niego boru.

Francuskie urzędy, podobnie jak operator elektrowni - grupa energetyczna EDF, przedstawiły awarię opinii publicznej jako bagatelę. O zastosowaniu boru nie dowiedziała się nawet Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) w Wiedniu. Podano tylko do wiadomości, że wyciek wody miał miejsce w nienuklearnej części elektrowni i uszkodził tylko jeden z systemów elektrycznych do awaryjnego wyłączenia elektrowni. Drugi system funkcjonuje i nie ma powodów do niepokoju.

To tyle na temat oficjalnych komunikatów."

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-zatuszowana-awaria-w-elektrowni-jadrowej-w-przygranicznym-fessenheim/zcps3x

W szczepionkach pw świńskiej grypie AH1N1 był AH5N1 o śmiertelności 60%. Szczepionka była opatentowana pół roku przed epidemią. http://www.arkadia-polania.pl/swinska-grypa-to-lagodna-choroba.php

 

Strony

Skomentuj