Skandal w Finlandii: parlamentarzysta zaproponował wyrzucenie wszystkich muzułmanów z kraju

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Sebastian Tynkkynen, przewodniczący oddziału młodzieżówki Perussuomalaisten Nuorten, powiedział, że Finowie muszą wydalić wszystkich muzułmanów nie-obywateli Finlandii (głównie Somalijczyków, Afgańczyków i Irakijczyków). Od razu też podany został ostrej krytyce, podaje gazeta Talouselämä.

 

 

Zdaniem gazety Talouselämä, zaraz po ataku Syryjczyka na przechodniów w mieście Reutlingen (Niemcy) w dniu 24 lipca br. Tynkkynen opublikował emocjonalny post na swoim profilu na Facebooku, w którym skrytykował politykę imigracyjną krajów europejskich, demonizując przy okazji całą wspólnotę religijną.

 

Drastyczne deklaracje polityczne wywołały niezadowolenie wśród innych deputowanych. Tak więc, przedstawiciel partii rządzącej Ben Ziskovich zaproponował Sebastianowi Tynkkynen powrót do programu Big Brother, w którym ten brał niegdyś udział. Ziskovich zauważa, że społeczeństwo powinno angażować się w otwartą dyskusję w kwestii migracji, a słowa Tynkkynena „wyraźnie świadczą o sianiu nienawiści”  i są „wyrazem nastrojów antyislamskich”.

 

Sebastian Tynkkynen powiedział dziennikarzom, że został źle zrozumiany, a miał na myśli tylko to, że kraj powinni opuścić osoby, którym odmówiono zezwolenia na pobyt czasowy lub stały lub którzy przebywają na terytorium Finlandii bez niezbędnych dokumentów.

 

Kilka dni temu w ostrzu krytyki znalazł się inny fiński polityk Teuvo Hakkarainen, który napisał po ataku w Nicei 15 lipca br., że wszyscy terroryści są muzułmanami.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika geo

A ja proponuję, aby dać

A ja proponuję, aby dać każdemu Finowi nóż i niech sobie sam poderżnie gardło - ułatwi sprawę muzułmanom i będzie się krócej męczył. Wpuścili ich, dali się im rozplenić, to teraz mają, a będą mięli jeszcze gorzej, gdy muzułmanów przybędzie. Ludzie nie uczą się historii i popełniają wciąż te same błędy. Jacy są muzułmanie dało się poznać przez 1400 lat ich działalności na świecie - w żadnym muzułmańskim kraju nie jest dobrze (nawet w Emiratach), o demokracji zapomnijcie - tylko religia i prześladowania niewiernych. O innych "zwyczajach" muzułmańskich nawet nie wspomnę. Jak komuś się podoba ucisk i niewola, to niech zaprasza do siebie muzułmanów.

Portret użytkownika Wkurzony

Masz rację " Ktosiek" ja też

Masz rację " Ktosiek" ja też nie wiem na czym polegał skandal. Wszyscy mają gadać to samo i myśleć tak samo ? Jakiś gość namawia tutaj żeby zachęcać do otwartej rozmowy społecznej a jak ten Fin powiedział co o sprawie sparaliżowania Europy przez  islamski terroryzm to został skandalistą ? Otóż rozmowy nic a nic tutaj nie pomagają i Fin bystrzejszy od innych zaproponował konkretne rozwiązanie ,ja pogoniłbym pozostałych  muzułmanów z Europy skoro oni jeśli chcą zachować Europejską twarz nic lub niewiele robią aby wyplenić ze swojej islamskiej Europejskiej społeczności tych terrorystycznych gagatków -- niech wracają razem na tereny gdzie obyczaje ich kultury to normalka ! I niech zabiorą z sobą p. Angelę ,która wyolbrzymiła samodzielnie i tak już napęczniały problem !

Portret użytkownika AgaMa

Zastanawiam sie Ktosiek czy

Zastanawiam sie Ktosiek czy posiadasz jakies informacje o islamie? Ale takie konkrety, nie emocjonalnie zabarwione albo moze znasz jakis muzulmanow osobiscie? Gdzie ja mam "spadac"???-zastanawiam sie. Jestem muzulmanka, Polka, kocham moj kraj i Europe. Tu jest moj dom. 

Portret użytkownika jachrzescijanin

 AgaMa---i ty sie przyznajwsz

 AgaMa---i ty sie przyznajwsz do tej  sredniowiecznej ideologii ? jak trzeba miec chora glowe by byc jej wyznawca?  czy ty tez w obronie "swojej obecnej  wiary "jestes gotowa zabijac nas , "niewiernych" ?  nie moge zrozumiec ludzi, ktorzy raptem sa takimi gorliwymi wyznawcami isalamu, najbardziej morderczej "religii".  to, ze ty kochasz nasz kraj , nie znaczy , ze my mamy ciebie kochac. a wiedze o is.lamie mamy az nadto  wystarczajaca.  i ja mowie NIE !!! dla is.lamu i meczetow  w chrzescijanskich krajach, Nie ! dla sredniowiecza !

Portret użytkownika AgaMa

Dziekuje chrzescijanin za

Dziekuje chrzescijanin za posta. Odpowiadajac na Twoje pytanie, czy jestem gotowa zabijac wyznawco innych religii... nie moglabym nigdy posunac sie do czegos takiego. Islam uczy milosci i szacunku do tego co stworzyl Bog. Pomysl, ile na swiecie mieszka obecnie muzulmanow? Przeszlo 1,5 mld. Gdyby to byla prawda ze islam jest  "najbardziej mordercza religia" wszyscy bysmy sie pozabijali. Ale dzieki Bogu tak nie jest. Podpisales sie chrzescijanin ale zakladam ze jestes tez katolikiem. Dlatego zapytam - myslisz ze papiez Jan Pawel II prowadzilby dialog z muzulmanami gdyby to byla prawda, co napisales powyzej? Moglabym przytoczyc wiele dowodow ze islam uczy zasad, ktore sluza dobru calej ludzkosci. Ale jezeli jestes bystry, chcesz dowiedziec sie i zrozumiec wiecej, sam poszukasz. Szkoda ze napisales ze mam chora glowe bo przeciez mnie nie znasz. Tak czy inaczej pozdrawiam Cie. Trzymaj sie z dala od nienawisci i ignorancji, bo staniesz sie taki sam jak Ci nieliczni ktorzy mowia ze sa muzulmanami i zabijaja niewinnych. Ale to czesto ludzie, ktorzy realizuja jakies cele polityczne, niezrownowazeni psychicznie, niewyedukowani. I jeszcze jedno przychodzi mi do glowy: " dziekuje Boze ze kazdego dnia siadam w pracy do sniadania z muzulmanami, chrzescijanami, wyznawca hinduizmu i kilkoma ateistami i wszyscy smiejemy sie, sprzeczamy, dyskutujemy w tolerancji i szacunku...". Pozdrawiam Cie chrzescijanin i zycze wszystgiego dobrego

Portret użytkownika Geo

Muzułmanie, jesli twierdzicie

Muzułmanie, jesli twierdzicie, że islam naucza o pokoju, to albo kłamiecie, albo nie znacie swojej własnej religii/systemu militarno-społecznego. Allah nakazuje zabijanie niewiernych, a pokój islamski nastąpi wtedy, jak już nas wszystkich zabijecie - co się nie zdarzy, bo islam nie pozwala wam się rozwijać. Wierząc w islam musicie przyjąć inną rzeczywistość, taką, która nie istnieje: Ziamia jest płaska, Słońce krąży wokół Ziemi i zachodzi w bajorze metnej wody, człowiek rodzi się ze strzępku krwi, gwiazdy są pociskami, którymi aniołowie strącają demony... trzeba więcej? Uwierzyliście w bzdury, które wymyslili beduini w VI wieku, a teraz mamy wiek XXI. Islam nie pozwala wam ciszyć się muzyką (gdzie są wasi Mozartowie, Bachowie, Verdi), malarstwem (gdzie są wasi Leonardzi da Vinci), nauką (gdzie wasi Newtonowie, Einsteiny). Modlicie się 5 razy dziennie klepiąc jakieś wierszyki po arabsku i myślicie, że to jest wiara? Ludzkość istnieje 100 lat jako homo sapiens (a może i wiecej...). Gdzie był wasz allah przez 98 tysięcy lat? Taka metoda komunikacji z ludźmi przez jakiś proroków to czysta bzdura - nawet my, mając nieskończenie mniejsze środki od allaha, zrobilibyśmy to tysiąc razy lepiej. Napisaliście jakąś książkę, koran, pierwszą u Arabów i od razu okrzyknęliście ją cudem. Po prostu nie znacie literatury człowieka. Człowiek stworzył miliony książek lepszych od koranu i zawierających prawdziwe fakty, a nie bajki skradzione z Biblii. Co dają kraje islamskie ludzkości? Terroryzm, hidżrę, gwałty, rozboje - zachowujecie się jak barbarzyńcy i wkrótce będziemy was tak traktować, jak na to zasługujecie. Żyjecie w VI wieku, a my w XXI. Nie jesteśmy ze sobą kompatybilni. Zostaniecie odizolowani od naszej cywilizacji.

Portret użytkownika goliat

Islam nie jest religią, tylko

Islam nie jest religią, tylko system totalitarnym takim jak faszyzm czy komunizm. Islam uczy miłości i szacunku ? Koran 33 razy mowi o ''quai tai'' czyli walce z bronią. 95 wersetów koranu tworzy fundament islamskiego prawa wojennego. Dżichad oznacza ''świętą wojnę''  lub ''misję miecza'' nakazaną przez Allaha. W islamskim prawie pojęcie''misja miecza'' dotyczy walki przeciwko niewiernym, nie-muzułmanom. Sowa Allaha: ''To nie wy ich zabiliście, lecz Allah ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzucałeś, lecz to Allah rzucił'' (Koran 8/17) Pięć razy nakazuje Allah w Koranie zabijać wszystkich nie-muzułmanuw (dwa razy w 2,191; w 4,89; 4,91; 4,95) Dziewięć wersów Koranu dotyczy prawa łupu a trzydzieści dotyczy zdobytych niewolników. Mahomet w imieniu Allaha wysyłał drużyny smierci, aby zabijały jego przeciwników i podpalały kraj wroga. ( biografia wg.Ibn Hischama) Każdy muzułanin, ktury zostaje zabity w świętej wojnie, jest uznawany za męczennika i otrzymuje nagrodę w raju wraz ze wszystkimi zmysłowymi rozkoszami (3,157 ; 3,169) Wiara w raj jest silną motywacją zamachowców samobójców: ''Allahdaruje mu jego grzechy przy pierwszej kropli jego krwi; jego mieszkanie w raju widać już z pola bitwy; uniknie mąk grobowych i ochroniony przed wielkim strachem w Dniu Ostatecznym; będzie odziany w szaty wiary, poślubi rajskie dziewice i będzie mógł wsatwiać się za siedemdziesięcioma osobami ze swojej rodziny'' (Hadis wg Ibn Madża). Ponad 200 razy potępia Koran niewiernych którzy nie chcą się poddać Allahowi jako ''wrogów Allaha'': ''zaprawdę, niewierni są dla was wrogiem jawnym !'' (Koran 4,101). ''I zwalczajcie Ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Allaha''( Koran 2.193) Przykładów podobnych do tych, jest w Koranie o wiele więcej. Nie kłam więc że Islam uczy miłości czy szacunku. NIE DLA ISLAMIZACJI EUROPY !
 

Portret użytkownika ZorcaFive

Islam, jako ideologia anty

Islam, jako ideologia anty-europejska (miedzy innymi poprzez swój fatalizm) powinien być zakazany w Europie. Jego deterministyczna natura prowadzi do intelektualnego zacofania i nędzy milionów ludzi.

Strony

Skomentuj