Skandal pedofilski w Watykanie może się zakończyć nawet abdykacją papieża Franciszka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Szokujący list nuncjusza apostolskiego, arcybiskupa Carlo Maria Vigano, z pewnością wywoła wielki wstrząs w Kościele Katolickim. Oskarża on w nim otwarcie o tuszowanie skandali homoseksualnych i pedofilskich, w co miał być zamieszany sam papież Franciszek.

 

Arcybiskup Vigano opisał w swoim zeznaniu wszystkie patologie, które zaobserwował przez lata sprawowania posługi. Wyjawił też kulisy skandalu homoseksualnego byłego już kardynała Theodora McCarricka, który od dekad deprawował młodych chłopców z seminarium duchownego.

Arcybiskup Carlo Maria Vigano - źródło:Twitter 

To właśnie z jego powodu rozpętała się obecna homoseksualna i pedofilska afera. O ironio, gdy w 2002 roku w USA miał miejsce poprzedni głośny skandal pedofilski, to właśnie McCarrick był twarzą rzekomej odnowy moralnej Kościoła. Teraz właśnie jego amerykańskie media nazywają "seksualnym drapieżnikiem". Na jaw wyszło, że od dziesięcioleci zwabiał do swojego domku nad jeziorem, kleryków i seminarzystów, deprawując ich.

 

Arcybiskup Vigano twierdzi, że amerykański kardynał był przez lata kryty przez watykańskich hierarchów i to najwyżej postawionych, jak kardynał Angelo Sodano czy kardynał Tarcisio Bertone. Gdy w końcu Benedykt XVI dowiedział się o skłonnościach McCarricka, nałożył na niego kościelne sankcje. McCarrick otrzymał od papieża zakaz publicznych wypowiedzi oraz sprawowania sakramentów. Usunięto go również z seminarium, gdzie na codzień mieszkał.

Jak twierdzi arcybiskup Vigano, pozycja McCarricka uległa znacznej poprawie wraz z wyborem papieża Franciszka. Były amerykański kardynał wielokrotnie publicznie opowiadał o swojej roli w wyborze swojego przyjaciela, kardynała Bergoglio na tron piotrowy. 

Serdeczne powitanie papieża Franciszka i kardynała Theodore'a McCarricka 

Rzeczywiście wraz z objęciem przez niego funkcji biskupa Rzymu, dla McCarricka nastał złoty czas. Znowu został mu przydzielony apartament w seminarium, z którego wcześniej usunął go Benedykt XVI, a na dodatek kardynał McCarrick stał się bliskim współpracownikiem papieża Franciszka i wielokrotnie publicznie reprezentował Watykan podróżując po całym świecie. 

 

W liście Vigano padają liczne nazwiska watykańskich notabli. Kształtuje to obraz, który można nazwać homoseksualnym lobby na najwyższych szczytach władzy w Watykanie. Zamieszanie są w to nie tylko Sekretarze Stanu, kardynałowie Sodano i Bertone, ale też obecny sekretarz, kardynał Pietro Parolina. 

Ciężki zarzut arcybiskup Carlo Maria Vigano kieruje w stronę samego papieża Franciszka. W liście opisuje on swoje spotkanie w cztery oczy z Franciszkiem podczas, którego opowiedział papieżowi jak Theodore McCarrick deprawował kolejne pokolenia księży. 

 

Przypomniał również Franciszkowi o karze nałożonej na amerykańskiego hierarchę przez papieża Benedykta XVI. Brak reakcji Jorge Maria Bergoglio oznacza, że papież nie tylko o tym wiedział, ale też nie przeszkadzało mu to w bliskiej współpracy z McCarrickiem. Jakie mogą być tego konsekwencje? 

Jeszcze w 2016 roku, papież Benedykt XVI twierdził, że jego abdykacja nie była w żaden sposób wymuszona przez watykańskie lobby gejowskie, wręcz przeciwnie, emerytowany papież twierdził, że zlikwidował homoseksualne stronnictwo w Watykanie. Okazuje się, że to były mrzonki, a władze za spiżową bramą przejęło właśnie to rzekomo zlikwidowane lobby gejowskie.

 

Tym samym Kościół Katolicki stanął przed największym wyzwaniem od wieków, aby przetrwać bez schizmy pontyfikat postępowego papieża, odznaczającego aborcyjną aktywistkę, czy tolerującego kardynała pederastę uwodzącego dziesiątki księży i kleryków. Dobrym rozwiązaniem na wyjście z tego impasu będzie abdykacja papieża Franciszka. 

 

Jednak na to się nie zanosi o ile nie zostanie na niego wywarta odpowiednio duża presją. Można już chyba uznać, że eksperyment z papieżem jezuitą nie powiódł się. Pontyfikat papieża Franciszka można podsumować jako czas budowy nowego lewackiego kościoła zgodnego z NWO, co nieuchronnie prowadzi do schizmy, która być może nie jest wcale  nieoczekiwanym skutkiem działań obecnych władców Watykanu, tylko właśnie ich celem. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eufryda

Umiłowani, nie każdemu

Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).

 

Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,

- godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców urojonych niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.

Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Moderacja !. Czemu nie ma na

Moderacja !. Czemu nie ma na tym temacie dwóch moich wpisów  , które znikły wraz wpiem który ośmieszyłem ? .Natomiast tacy sekciarze  jak ten , wracają wciąż już anonimowo ze swoim opluwaniem kościoła !.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika tubylec

Dni KRK są policzone .. szum

Dni KRK są policzone .. szum jaki się zrobił na świecie nie ucichnie, syfu narobionego przez kościół jest zbyt dużo, już się tego pod dywan nie zamiecie. Biada wszystkim klechom, teraz dostaną z powrotem to co dali ludzkości czyli same niefajne rzeczy. Nie współczuję .. wręcz przeciwnie, bardzo mnie to cieszy.

Strony

Skomentuj