Sinkhole spowodował katastrofę ekologiczną w stanie Floryda

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W fabryce nawozów koło Tampa powstał ogromny krater, tak zwany lej krasowy albo sinkhole. Niestety jego pojawienie ma poważne konsekwencje, ponieważ do systemu wód podziemnych dostało się sporo toksycznych substancji co spowodowało skażenie.

 

Do powstania zapadliska doszło 27 sierpnia, ale władze fabryki zachowały tą informacje w tajemnicy. Do wnętrza dostał się odpad chemiczny, który zawierał fosfogips, będący produktem ubocznym w uzyskiwaniu kwasu fosforowego. W sumie aż 960 mln litrów radioaktywnej wody dostało się do podziemnego źródła wody pitnej.

 

Feralny sinkhole ma już 40 metrów średnicy i powiększa się. Nie ustalono jego głębokości, ale stwierdzono, że krater może prowadzić przynajmniej 30 metrów w głąb ziemi.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Marco

Doprowadzić do katastrofy

Doprowadzić do katastrofy ekologicznej łatwo. Nikt się nie martwił, nie myślał, o tym aby ścieki neutralizować i oczyszczać. A tu takie "dziórsko" się zrobiło. Ciekawe kto teraz odpowie za to? Chyba nie da się tego już odkręcić. A swoją drogą to, co na to ci wspaniali ubiegający się o prezydenturę w U.S.??   Oni chyba widzą tylko siebie i to co mają w korycie.

Portret użytkownika And

Ziemia powstawała z kolan po

Ziemia powstawała z kolan po wielu cywilizacjach ale po tej to chyba nic się nie da zrobić. Przypomina się cytat "operacja się udała. Pacjent zmarł".

Niestety ale siewcy plew mają się chyba dobrze tam na peryferiach kosmosu.

Skomentuj