Singapurowi grozi największa w historii epidemia dengi

Kategorie: 

Aedes aegypti, komar roznoszący dengę - źródło: dreamstime.com

 

Kolejny kraj doświadczył znaczącego wzrostu zachorowań na chorobę denga. Tym razem problem dotknął jedno z najbardziej rozwiniętych mikro państw, Singapur. Już teraz padają sugestie, że to największa epidemia dengi w historii.

 

Ze wstępnych danych opublikowanych przez singapurskie władze wynika, że bilans zeszłego tygodnia to w sumie 327 przypadków zachorowań. Tymczasem prób epidemii dla tej pięciomilionowej azjatyckiego państwa-miasta to około 200 przypadków tygodniowo.

 

Od początku stycznia, co tydzień choruje 300 osób a w połowie roku liczba ta może się podwoić. Podczas epidemii dengi w 2005 śmiercionośnym wirusem zaraziło się 14 000 mieszkańców Singapuru, z czego 25 zmarło.

 

Denga rozprzestrzenia się dzięki specjalnemu rodzajowi komara Aedes aegypti. Wśród objawów występuje wysoka gorączka, silny ból stawów i mięśni, a często - krwawienie wewnętrzne. Okres inkubacji wynosi 5 do 10 dni. Choroba charakteryzuje się nagłym wystąpieniem gorączki, która trwa około tygodnia, towarzyszy jej silny ból głowy, ból w stawach, a czasami wysypka.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro
loading...


Komentarze

Portret użytkownika Xall

"Denga rozprzestrzenia się

"Denga rozprzestrzenia się dzięki specjalnemu rodzajowi komara..." - tylko chciałem zauważyć, że choroba nie rozpowszechnia się dzięki czemuś (bo niby dlaczego dziękować?!), ale z powodu czegoś. Natomiast dzięki dędze Zmiany na Ziemi mają temat.
Smile

Skomentuj