Singapur planuje uruchomienie floty dronów do utrzymania bezpieczeństwa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Siły Obrony Cywilnej w Singapurze i członek konsorcjum Garuda Robotics prowadzą rozmowy w celu wykorzystania dronów w operacjach specjalnych, w szczególności do dostarczania „krytycznych zasobów ratujących życie" i reagowania na incydenty bezpieczeństwa w całym mieście-państwie.

 

W niedawnym raporcie podano, że rząd singapurski rozważa użycie dronów, aby dostarczać pacjentom ratujące życie środki medyczne w nagłych wypadkach lub reagować na naruszenia bezpieczeństwa. Ten ruch powietrzny będzie podlegał nowemu automatycznemu systemowi zarządzania, który jest jeszcze w budowie.

 

Konsorcjum (tj. Future Flight Consortium) kierowane przez start-up Garuda Robotics zostało wybrane przez władze lotnictwa cywilnego Singapuru i ministerstwo transportu do stworzenia systemu kontroli ruchu lotniczego dla dronów w Singapurze. Jest to konieczne, ponieważ na niebie nad tym państwem – miastem lata coraz więcej bezzałogowców (UAV).

 

W innym raporcie stwierdzono, że konsorcjum Future Flight z Garudą przedstawiło swoją propozycję po tym, jak Urząd Lotnictwa Cywilnego w Singapurze (CAA) i Ministerstwo Transportu wezwały do opracowania systemu zarządzania statkami powietrznymi (UTM) już w listopadzie ubiegłego roku. Nowe konsorcjum lotnicze poinformowało, że proponowany system umożliwi loty w miejskim środowisku Singapuru.

 

Innymi słowy, pozwoli to na zdalnie sterowane loty, w których pilot może znajdować się w centralnych bazach operacyjnych i nie musi być w zasięgu wzroku od latających dronów. Singapurskie Siły Obrony Cywilnej, które zarządzają służbami ratunkowymi miasta - państwa  i inny członek konsorcjum Garuda Robotics, oświadczyli, że prowadzą rozmowy w celu wykorzystania dronów w operacjach specjalnych, w szczególności do dostarczania „krytycznych środków ratujących życie".

 

Planuje się na przykład użycie dronów do transportu próbek krwi i innych, między szpitalami a centralnym laboratorium. Z kolei jedna z firm ochroniarskich stwierdziła, że użyje urządzeń do reagowania na incydenty związane z bezpieczeństwem i na alarmy przeciwpożarowe. System obejmuje również dostarczanie medycznych zapasów ratunkowych i reagowanie na incydenty dotyczący utrzymania porządku w całym mieście-państwie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj