Siły specjalne USA przejęły kontrolę nad syryjskim lotniskiem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Stany Zjednoczone właśnie pokazały jaki jest ich prawdziwy cel w Syrii. Z całą pewnością nie jest to chęć zniszczenia islamskich terrorystów, a raczej próba przejęcia kontroli nad tym państwem, ewentualnie doprowadzenie do jego rozpadu. Amerykańscy żołnierze zdobyli właśnie syryjskie lotnisko, zlokalizowane w północno-wschodniej części kraju.

 

Obiekt znajduje się w prowincji Hasakah tuż przy granicy z Turcją i Irakiem. Lotnisko było wcześniej kontrolowane przez Kurdów którzy oddali je do dyspozycji amerykańskim siłom specjalnym. Dawniej władze syryjskie wykorzystywały je do celów rolniczych. Żołnierze z USA dokonali tam niezbędnych zmian i rozbudowali pas startowy, który posiada teraz długość 1300 metrów i umożliwia lądowanie samolotom transportowym, takim jak C-130 Hercules.

 

Jest to zatem pierwsza baza lotnicza która oficjalnie znalazła się pod kontrolą Stanów Zjednoczonych. Przy jej pomocy planuje się wspierać Kurdów i syryjskie ugrupowania zbrojne. Również myśliwce będą mogły korzystać z obiektu gdy będą przeprowadzały naloty na terrorystów.

Warto w tym momencie zwrócić uwagę na fakt, że plany zniszczenia ISIS nagle jakby przyspieszyły gdy ogłoszono negocjacje prezydenta Syrii z opozycją oraz wybory prezydenckie pod egidą ONZ, do których może dojść dopiero w przyszłym roku. W tym czasie Syria ma być oczyszczana z radykalnych islamistów.

 

Pojawia się również bardzo istotne pytanie - gdy ostatecznie uda się pokonać terrorystów a organizacje zbrojne przy wsparciu USA zdobędą Rakkę, "stolicę" ISIS, kto przejmie kontrolę nad tymi terytoriami? W niedalekiej przyszłości może się okazać, że wszystko zostało już wcześniej zaplanowane a ci rzekomi terroryści nagle staną się "umiarkowaną opozycją". Wtedy rebelianci będą kontrolować większość kraju i wiele będzie zależało od przyszłych wyborów - albo Syria zostanie ostatecznie "wyzwolona i zdemokratyzowana", albo dojdzie do jej podziału na Syrię Wschodnią (proamerykańską) i Syrię Zachodnią (prorosyjską). Ewentualnie ułatwi to Kurdom zbudowanie własnego państwa.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-35387388

http://www.infowars.com/us-takes-control-of-rmeilan-airfield-in-syria/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nie lubię żydów

Typowe arognackie i

Typowe arognackie i bufonackie działania USA o powstania tego tworu.Rosji zarzucali zbrojenie rebeliantów na Ukrainie a sami zberoją finansują a teraz także zajmują tereny suwerennego państwa bez jego zgody.
USA to państwo które nie uznaje zadnych praw międzynarodowych, a z drugiej strony stawia sie w roli prokuratora i sędziego wobec innych państw. 
 

Portret użytkownika Zenek :)

A nie PISAŁEM ? Brytyjska

A nie PISAŁEM ?

Brytyjska prukwa nie odpuści ze swoim projektem Wielki Nazistowski iSrael bo się tam zamierza z całym dworem przenieść...

i "królować" zaczipowanym już niewolnikom jako ŻYDOWSKA już arystokracja (czytaj zrzuci maskę)...

Portret użytkownika wdm

Nie bardzo rozumiem ten

Nie bardzo rozumiem ten konflikt. Czy są tam trzy strony, które wzajemnie się wyniszczają? USA/Kurdowie vs Turcja/Isis vs Rosja/Syria? Prosiłbym kogoś obeznanego w temacie o objaśnienie tego w prostych słowach. Pozdrawiam

Portret użytkownika excar

Za dużo tumaczenia. Trzeba by

Za dużo tumaczenia. Trzeba by się cofnąc aż do czasów imperium osmańskiego kiedy tak sobie dzielono na mapie jak brytolom pasowało. Kurdowie żyją w obrębie 3 państw Iraku,Syrii a najwięcej wTurcji i tu jest jeden konflikt gdzie oni walczą o swoje państwo a przy okazji sami też są troche skonfliktowani między sobą. Drugi to jest konflikt szyicko -sunnicki a trzeci Walka Rosji o przetrwanie. W tym wypadku o utrzrymanie wybrzeża Syrii przy Assadzie.

Portret użytkownika danielov

wdm napisał: Nie bardzo

wdm wrote:

Nie bardzo rozumiem ten konflikt. Czy są tam trzy strony, które wzajemnie się wyniszczają? USA/Kurdowie vs Turcja/Isis vs Rosja/Syria? Prosiłbym kogoś obeznanego w temacie o objaśnienie tego w prostych słowach. Pozdrawiam

 
Zatem pozwól ze ci objasnie w bardzo uproszczony sposób cel tego konfliktu. Nadchodzi wojna a jej ostatecznymi beneficjentami bedzie miedzynarodowe zydostwo.

Portret użytkownika wdm

Tyle to wiem, ale miałem na

Tyle to wiem, ale miałem na myśli coś zupełnie innego, mianowicie jaki jest obecnie układ dla tego konfliktu, bo wychodzi na to, że są trzy obozy wzajemnie sobie wrogie. Nie mam na myśli inżynierów tego konfliktu, ale układ krajów w nim występujących.

Portret użytkownika XaX

Rosja jest jaka jest, z

Rosja jest jaka jest, z niektórymi posunięciami Putina się zgadzam z innymi nie, co nie zmienia faktu że Rosja do spółki z Niemcami ZAWSZE działały na szkodę Polski i rozkradały nasz kraj i nie trzeba być jak ty to określiłeś trollem tylko trzeba znać faktyczną historię Polski a nie tą podawaną przez wielbicieli Rosji  oraz post komuchów z PO i spółki.

Portret użytkownika Angelus

A znasz "faktyczną" historię

A znasz "faktyczną" historię Polski??
A znasz "faktyczną" historię Rosji?
 Gdybyś znał, to byś wiedział, że nasze narody są i były pod okupacją żydowską i niemiecką ( niemcy jako 13 plemię Izraela)
 Teraz Rosja jest państwem słowiańskim. Faktem jest, że Rosja zaprasza żydów z Europy... Jednak ma w tym swój cel i rosyjskie prawo tworzone przez Rosjan a nie żydów dla pożytku narodu rosyjskiego.
 Putin, jak Kazimierz Wielki chce ożywić wewnętrzną gospodarkę wprowadzając w tym samym celu co Kazimierz Wielki Żydów...
I ożywi, ale musi nad nimi jak dotąd panować, by nie zakorzenili sie zbytnio jak perz na polu..
 Zydów trzeba wykorzystywać i trzymać na smyczy jak psy. Do rozwoju gospodarki, ale ich pieniądze trzymać w Narodowym Banku tak jak to zrobił Putin nacjonalizując narodowy Bank Rosji Rotschilda na rosyjski.
 Acha... "komuchy z PO i spółki" są antyrosyjcy i probanderowscy..
 i w PIS-ie trzeba to zmienić!!

Portret użytkownika excar

XaX na pewno znasz dobrze

XaX na pewno znasz dobrze historię?  Pewny jesteś że ZAWSZE szczególnie gdy w czasie zaborów Rosjanie  jako jedyni utworzyli pełnoprawne Królewstwo Polskie (oczywiście że zależne od Rosji) A pozostali zaborcy tylko germanizowali i rabowali. I to jeszcze żydom było mało i za pieniądze i z podpuszczenia z zachodu zrobiono idiotyczne powstanie i Polacy to utracili. A epizod kiedy Rosjanie prosili aby carem został Polak? Prawie zawsze sami sobie byliśmy winni a szczególnie to nasze watykańskie obciążenie tak działało w kontaktach z prawosławną Rusią.To samo było po radzieckiej rewolucji. Bolszewicy proponowali nam dużo lepsze granice ale incydent Kijowski i wojna polsko -rosyjska to spieprzyły. Nic winy Rosjan, głupota Polaków i agenta i tchórza  Piłsudskiego

Portret użytkownika dąb

Piszesz bzdury [.........] .

Piszesz bzdury [.........] . Nie będziesz  tu Piłsudzkiego obrażał , który wam d..pę złoił . A co do Królestwa Polskiego to chodzi ci o te do Powstania Listopadowego czy te co Austriacy i Niemcy utworzyli w latach 1916-18 . A nie zapiminaj że Prusacy utworzyli Wielkie Księstwo Poznańskie , Austriacy utworzyli Wielkie Księstwo Krakowskie z szeroką autonomią. Tak też prowadząc zdradziecką propagandę można wszystko udowodnić tak jak to że Hitler nie był winny zbrodni a i SSmani też nie byli winni bo wypełniali rozkazy czyli winne jest wszystkiemu PIS . 

Strony

Skomentuj