Siły powietrzne USA zrzuciły na pustynię w Newadzie dwie makiety bomb termojądrowych

Kategorie: 

Źródło: US Air Force

Z każdym dniem, napięcie na świecie rośnie. Bliski Wschód, Europa Wschodnia, Morze Południowochińskie i Półwysep Koreański to punkty zapalne, w których wystarczy tylko jedna iskra aby wybuchł wielki pożar. Czy nadchodzące wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych mogą coś zmienić? Już wkrótce się przekonamy, a tymczasem bębny wojenne biją coraz głośniej. Pentagon ogłosił, że na pustyni w Newadzie, w ramach testów, zrzucono dwie makiety bomb termojądrowych.

 

W komunikacje prasowym podano, że samoloty Northrop B-2 Spirit zrzuciły w przeciągu kilku dni dwie specjalne makiety bomb termojądrowych B61, które znajdują się na wyposażeniu armii Stanów Zjednoczonych od lat 60. poprzedniego wieku. Wydarzenie miało miejsce na początku tego miesiąca. Jedna ze zrzuconych bomb posiadała zdolności penetrujące, zaś druga była wersją taktyczną.

 

Obie bomby, zamiast głowicy bojowej, posiadały systemy elektroniczne, które gromadziły informacje niezbędne do ulepszenia technologii. Pentagon pracuje nad nowocześniejszymi bombami B61, które będą gotowe w 2020 roku lub później. Z drugiej strony, test może mieć związek z napiętymi relacjami z Rosją, która z kolei prowadziła niedawno wielkie ćwiczenia obrony cywilnej - 40 milionów obywateli tego państwa umieszczono w schronach przeciwatomowych.

 

Świat z całą pewnością zmierza w niebezpiecznym kierunku. Wyścig zbrojeń, modernizacje programów nuklearnych, wojna informacyjna, groźby uderzenia na armię obcych państw, rozmieszczanie wojsk, straszenie - kiedyś przyjdzie taki dzień, że komuś puszczą nerwy i naciśnie na czerwony guzik, który zapoczątkuje całą kaskadę niebezpiecznych dla całego ziemskiego istnienia zdarzeń. Miejmy nadzieję, że wydarzy się coś wielkiego, co sprawi, iż ludzie raz na zawsze zapomną o wojnach.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Pero

Ludzie nie nakrecajcie sie bo

Ludzie nie nakrecajcie sie bo do zadnej wojny nie dojdzie.Wszechswiat na to nie pozwoli,a zobaczycie ze im bardziej USA bedzie parla do wojny,tym wiecej kataklizmow ja nawiedzi i nie beda mieli ani ochoty ani sily walczyc bo beda musieli skupic sie na swoim podworku.Myslcie pozytywnie to i przestrzen wokol was sie zmieni.Myslcie o pokoju i wolnosci dla wszystkich ludzi na swiecie.Co posiejesz to zbierasz.Siejcie strach i nienawisc to ja otrzymacie.Wszystko jest takie proste i wszystko jest w nas.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika nn

Niedawno Prezydent USA

Niedawno Prezydent USA zażądał ok. 400 miliardów dolarów na tzw. cele „obronne", czyli wojenne. Jest to 45 miliardów dolarów więcej niż aktualny amerykański budżet wojskowy. Jak zawrotna jest ta ilość pieniędzy niech świadczy fakt, że Pentagon wydaje prawie połowę (45%) sumy, którą na zbrojenia wydaje cały świat. Łączny budżet dziesięciu następnych po USA potęg ekonomicznych i militarnych świata to zaledwie 310 miliardów dolarów. Rosja, na przykład, wydaje ok. 60 miliardów, a Chiny tylko 40. 

Te dane wskazują na oczywisty cel administracji USA: kontrola militarno-ekonomiczna całego świata. Jak powiedział niedawno w Parlamencie brytyjskim słynny angielski poeta, działacz polityczny, dramaturg i reżyser Harold Pinter: „Bush i jego klika szykują się po prostu do tego, aby kontrolować cały świat i jego bogactwa naturalne. I mają gdzieś to ilu trzeba będzie zamordować ludzi, aby ten cel osiągnąć." 

Przed atakiem na World Trade Center i Pentagon we wrześniu 2001, USA miały bazy wojskowe w 56 krajach świata. Teraz mają je już w 63. Wojska amerykańskie stacjonują obecnie w 156 krajach (w tym w Polsce, oczywiście). Tylko 46 krajom — takim jak Mongolia, Libia, czy Korea Północna — udało się zachować suwerenność przed militaryzmem amerykańskim. [ 1 ] 

Około ćwierć miliona żołnierzy amerykańskich przebywa na stałe poza granicami USA. W razie potrzeby, Pentagon jest w stanie przerzucić w szybkim czasie 2 lub 3 razy więcej żołnierzy w jakikolwiek rejon kolejnej interwencji militarnej. Dla przykładu: w wojnie przeciwko Irakowi w 1991 r. brało udział prawie 700.000 żołnierzy amerykańskich. 

Na szyi świata powoli zaciska się militarna pętla mocarstwa amerykańskiego, najpotężniejszej machiny wojennej w historii świata. 

Już od początku swego istnienia USA prowadziły bezpardonową politykę imperialistyczną, najpierw wobec Indian amerykańskich a później Meksyku, Hawajów i krajów Ameryki Łacińskiej i innych. Od czasu II Wojny Światowej amerykański imperializm stał się szczególnie okrutny w związku z zastosowaniem nowych środków masowego rażenia takich jak bomba atomowa, jak i nowoczesnych bombowców dalekiego zasięgu B-52, myśliwców F-16, helikopterów Apache, a ostatnio, pocisków i rakiet zaopatrzonych w głowice z uranem-238, super twardym, radioaktywnym metalem o olbrzymiej sile przebicia. 

USA są jedynym krajem, który użył broni atomowej w atakach na ludność cywilną: w Hiroszymie i Nagasaki, gdzie zginęło w ułamku sekundy łącznie ok. 150.000 ludzi. W Kosowie i Iraku, USA ponownie użyły broni radioaktywnej, uranu-238, z tragicznymi dla ludności cywilnej skutkami, szczególnie w południowym Iraku gdzie setki dzieci, kobiet i mężczyzn zmarło i umiera na raka i inne choroby spowodowane przez kontakt z pyłem uranowym. (W szpitalu Basra, w roku 1989 urodziło się z wadami wrodzonymi tylko 11 dzieci; w 2001 — 116. W tym samym czasie liczba zachorowań na raka wzrosła z 34 do 603. [ 2 ] 

Używając broni radioaktywnej lub grożąc jej użyciem (jak np. w Chinach w 1958 lub na Kubie w 1962), Stany Zjednoczone nie liczą się czasami w ogóle z prawem i opinią międzynarodową. 

Podobnie wygląda sprawa użycia przez USA innego środka masowego rażenia jakim jest broń chemiczna. W Wietnamie, Amerykanie masowo spryskiwali dżunglę wietnamską niezwykle toksycznymi substancjami w absurdalnym, maniakalnym zamiarze zniszczenia lasów gdzie ukrywali się żołnierze Wietkongu jak i również w celu zniszczenia pól uprawnych ludności podejrzanej o wspieranie Wietkongu. Do tej ludobójczo-kryminalnej akcji, USA użyły między innymi ok. 40 milionów litrów tzw. Agent Orange, który zawiera dioksynę, jedną z najbardziej trujących substancji jakie kiedykolwiek wynaleziono. USA nie liczyły się z tragicznymi konsekwencjami nie tylko dla środowiska i ludności cywilnej (z której ok. miliona zostało zakażonych), ale również dla żołnierzy amerykańskich, z których wielu, ok. 100.000, następnie ubiegało się od odszkodowania ze względu na choroby i inwalidztwo spowodowane kontaktem z Agent Orange. 

Trudno jest dokładnie nawet ustalić ile razy i gdzie USA interweniowały militarnie. Oblicza się jednak, że w krótkim czasie swego istnienia jako niepodległe państwo od 1776, USA przeprowadziły ok. 400 akcji militarnych i ok. 6000 ukrytych interwencji w ponad 100 krajach. [ 3 ] Tylko od czasu II Wojny Światowej, USA zbombardowały aż 19 krajów, w tym tak małe i biedne jak Guatemala i Grenada, nie mówiąc o zmasakrowaniu Wietnamu, Iraku, czy ostatnio Afganistanu. Według wielu przedstawicieli rządu amerykańskiego, takie interwencje mają jednak „sens". („Sądzimy, że cena jest warta tego", jak powiedziała kiedyś Sekretarz Stanu Madeleine Albright, zapytana w 1996 przez redaktorkę amerykańskiej stacji CBS co sądzi o sankcjach ekonomicznych USA wobec Iraku, w wyniku których zmarło ok. pół miliona dzieci irackich.) 

Nikt też nie wie — i chyba nigdy nie będzie dokładnie wiedział — ile milionów ludzi straciło życie w wyniku zbrojnych interwencji USA. W Kambodży, gdzie w latach 1969-1973 lotnictwo amerykańskie zrzuciło na ten biedny kraj ponad pół miliona ton bomb, zginęło prawdopodobnie ok. 600.000 ludzi. W Laosie, ok. pół miliona. Na Filipinach, ponad ćwierć miliona. W wojnie koreańskiej ponad milion. W Wietnamie, dotychczas największym horrorze "made in USA", Amerykanie zabili prawdopodobnie ponad 2 miliony Wietnamczyków, z tego ok. jeden miliona cywili. 

W tym okrutnym szaleństwie dominacji i kontroli świata, USA są gotowe narazić na ogromne straty swoich własnych obywateli. W bezsensownej wojnie w Wietnamie, zginęło prawie 60.000 żołnierzy amerykańskich. W podobno „spektakularnie zwycięskiej" wojnie z Irakiem, którą zachwycały się media amerykańskie i inne, zginęło łącznie z różnych przyczyn „tylko" 760 Amerykanów, przy czym straty irackie sięgały prawdopodobnie ponad 200.000 żołnierzy i cywili. Ale nie mówi się o tym , że na skutek między innymi zetknięcia z radioaktywnym pyłem uranowym, dotychczas zmarło już ok. 8000 amerykańskich weteranów wojny „Desert Storm" i aż 200.000 ubiega się o odszkodowanie z powodu inwalidztwa. [ 4 ] 

W swej książce „Derailing Democracy" (dosł. „Wykolejając demokrację"), David McGowan pisze: „Od Drugiej Wojny Światowej, akcje militarne Ameryki w takiej czy innej formie spowodowały więcej śmierci i zniszczenia na całym świecie niż podobne akcje jakichkolwiek innych krajów." Jeden z najbardziej cenionych na świecie mężów stanu, Nelson Mandela, potępił politykę zagraniczną USA nazywając ją „zagrożeniem dla pokoju na świecie." 

Nie bój się przeciętnych Amerykanów czy Irakijczyków, którzy jak Ty kochają dzieci i próbują związać koniec z końcem i w miarę dobrze żyć. Ale bój się Prezydenta George’a Busha, Sekretarza Obrony Donalda Rumsfelda, jego zastępcy Paula Wolfowitza, Doradczyni Prezydenta do Spraw Bezpieczeństwa, Condoleezzy Rice, Dicka Cheney, wiceprezydenta USA, i innych nieubłagalnych jastrzębi wojny w Białym Domu. 

Bój się CIA i Pentagonu i Białego Domu, które teraz są o krok od rozpoczęcia kolejnej wojny przeciwko Irakowi. Celem tej interwencji USA jest nie tylko ropa naftowa, której na swoje nieszczęście Irak ma olbrzymie złoża, mniejsze tylko od Arabii Saudyjskiej, ropy, której imperium amerykańskie potrzebuje coraz więcej za wszelką cenę. Celem tej nowej interwencji jest uzyskanie większych wpływów na Bliskim Wschodzie, czyli rozciągnięcie kontroli militarno-ekonomicznej mocarstwa Amerykańskiego. 

Bój się USA. Bój się bardzo USA. 

Kaz Dziamka, redaktor The American Rationalist, USA 

P.S. Artykuł powyższy napisałem w grudniu poprzedniego roku, starając się go opublikować jak najszybciej w polskiej prasie, aby zwrócić uwagę polskiej opinii publicznej na zbliżające się kolejne niebezpieczeństwo ze strony militaryzmu amerykańskiego. Niestety, żadne polskie pismo do którego się skierowałem — Wprost, Rzeczypospolita, Gazeta Wyborcza, Polityka, Rzeczpospolita, itd. — nie tylko nie zgodziło się na jego choćby fragmentaryczne opublikowanie ale nawet nie pokwapiło się potwierdzić otrzymania mojego listu i artykułu. Dopiero po kolejnych próbach, otrzymałem notkę, że mój artykuł nie będzie opublikowany. Dokładny powód nie został ujawniony. 

Tygodnik NIE, Polityka i prywatna stacja telewizyjna TVN 24 w ogóle nie zechciały nawet potwierdzić otrzymania mojego artykułu. Po prostu zostałem całkowicie i konsekwentnie zignorowany. 

Jedynie Redaktor Faktów i Mitów, Roman Kotliński, postanowił go opublikować, ale pod warunkiem skrócenia tekstu o ok. 50 % i zmiany tytułu. Na ten drugi warunek nie chciałem się zgodzić. Mimo tego, mój artykuł w formie tak zmienionej, wręcz okaleczonej, ukazał się w Faktach w styczniu. ....................więcej w artykule „Bój się USA.."
 

nn

Portret użytkownika ekstragoon

mniejszoscią na tym forum...

mniejszoscią na tym forum....w rzeczywistości wszyscy korzystają z dobrodziejstw Amerykańskiego imperializmu. Np internet amerykański, jeśłi byli byśmy pozostawieni Ruskim do pewnie do tej pory byśmy naperali morsem. Ameryka i Japonia to technologie, niedoścignione przez reszę świata,

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

takie fora jełopie są

takie fora jełopie są wskazówką, jak ksztaltuje się sytuacja ogólnie w całym kraju, a w sieci widać coraz większą irytację ludzi w stosunku do zdemoralizowanej zodziejskiej hujni gejropejskiej i bandyckiego uSSmańskiego hegemona !!.........Oczywiście ty jak zwykle możesz opowiadać brednie o tym, co Polska zawdzięcza żydo-uSSmanii, tak jak opowiadasz, że nazizm i banderyzm na upadlinie to wzór demokracji !!..........Człowieku, spójrz prawdzie w oczy!!..........Kto cie tu traktuje poważnie??

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ekstragoon

cóż, takie fora są dla

cóż, takie fora są dla sflustrowanych ludzi, którym się nie powiodło i swoje rozgoryczenie przelewają na klawiaturę...niestety znz ma dużo wejść, i niestety te opinie ktoś czyta, stąd moja obecność tu. Ponadto. portal sam w sobie jest rusofilny zamieszczając publikacje osób insynujących i sugerujących rzekome (moje ulubione słowo z tego portalu) spiski własdzy, lub jak to Ruscy dokopują USA, albo wręcz straszą Polków wojną. POLSKA jest w NATO jest w UE i to jest jej racja stanu. Rosja to trup ekonomiczny sama się zapadnie dajmy jej czas,  i niskie ceny ropy i gazu. Będzie źle to Władimir sam sprzeda rakiety amerykanom tak jak to zrobił Gorbaczow. Traktuję to wprawdzie jak rozrywkę, i pewnie są szanse że mi się znudzi, nie mniej teraz jestem.

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika Gretta33

Ale Ty jestes racjonalny

Ale Ty jestes racjonalny portal dla sfrustrowanych, ktorym sie nie powiodlo w zyciu ale niestety sporo osob czyta...śmiech może dlatego im sie nie powiodło bo Ciebie jakis wujek albo tata wepchnał w takie miejsce ze szkodzisz temu który nie ma tego wuja czy taty, w takim razie cała masa sfrustrowanych łacznie z Toba . A jesli chodzi o sprzedaż rakiet to poczytaj baranie że Twój ideał polityki Hilary Clinton razem z mezulkiem Billem sprzedali amerykanski uran (w dużej czesci )Rosji.

Portret użytkownika U_P_Adlina

powtarzasz w kółko te same

powtarzasz w kółko te same wyssane z palca banialuki !!.........Trudno ci sie pogodzić, że złodziejski zbrodniczy żydo-uSSmański porządek świata powoli sypie się w gruzy, a ludzie na całym świecie się budzą i protestują przeciw złodziejom i degeneratom rządzącym hujnią gejropejską czy uSSmanią !!..............Brednie o "padającej Rosji i cenach ropy" są już śmieszne dla każdego !!.........Tacy jak ty bredzą o tym od kilku lat i co??...........Rosja miała paść w 2014, potem 2015, potem 2016..............teraz podobno w 2017.............Hehehehe.........Przypominasz mi nawiedzonego świadka jehowy, który po każdym niezrealizowanym końcu świata zapowiada, że właśnie poznał kolejny termin i teraz to już na pewno.............!!..........Daj spokój, bo to tak śmieszne jak demokracja na nazistowskiej, banderowskiej upadlinie !!..........A nawiasem mówiąc, ceny ropy idą w górę, nad czym popłakują funkcjonariusze uSSmańscy w tvp.info !!.........Hehehehe!!...................Reasumując ekstragoo..wienko.............nadchodzi powolny koniec totalnej hegemonii uSSmańskiego bankruta, który będzie musiał się pogodzić z wielobiegunowym światem, a kierunek Polski to Rosja i Chiny !!........Amen !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ekstragoon

Nigdy nie podawałem daty -

Nigdy nie podawałem daty - Paradoksalnie gdy Putin jest u władzy nie obawaim się niczego. On jest BIZNESMENEM, zarabia kasiorkę. Korzysta z życia lubi panienki (gimnastyczki) i to dobrze. Problemem jest bieda i brak pracy poza dużymi aglomeracjami. Inna sprawa to strach co będzie po nim, bo Wołodia jest przewidywalny....a te protesty przeciwko UE to gdzie bo nic nie wiem, tylko poproszę o odp. konkretną a nie w stylu "wszędzie, jełopie USSmański"

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

tysiące ludzi protestujących

tysiące ludzi protestujących przeciw islamizacji europy, przeciw bandyckim TTIP, czy CETA to jeszcze za mało dla ciebie??..........Takich protestów jest coraz więcej i są coraz liczniejsze !!...........Nie chodzi mi, że nie podawałeś daty, ale że trolle twojego pokroju bredzą o "upadku" Rosji od kilku lat, a efekty odwrotne!!...........I przestań bredzić o tej biedzie w Rosji, bo na całym świecie i w każdym kraju są biedne rejony, ale bez przesady!!........Ty po prostu za wszelką cenę próbujesz znależć plamę na słońcu i toi już jest śmieszne !!...........Masz tu na tej stronie opis Polaka, który mieszka w Rosji, więc z czym chcesz polemizować??..........Facet tam mieszka i opisuje, a jednocześnie może na wszystko spojrzeć z pewnej perspektywy, bo mieszkał i na zdegenerowanym zachodzie, więc ma porównanie !!........To co opisuje obala wszystkie twoje brednie !!....

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ekstragoon

Owszem, 100% zgoda, lecz

Owszem, 100% zgoda, lecz Ruska bieda jest po 100 kroć  bardziej dotkliwa dla przeciętnego Rosjanina niż "imperializm" USA. Inna sprawa  że przeciętny Rosjanina nawet nie wie że jest biedny, to my to wiemy mieszkańcy UE. Swiat cywilizacji zachodu wystrzelił na tle reszty świata dlatego jest taka przepaść ekonomiczna. NIestety ten świat ucieka także Rosjanom, dostają błyskotki przywiezione  zachodu, idee i propagandę mają już na miejscu

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika John Moll

Biedni ludzie znajdą się w

Biedni ludzie znajdą się w każdym państwie. Nie zmienia to jednak faktu, że Polska powinna nabrać większego dystansu do USA, NATO i Unii Europejskiej oraz nawiązać wreszcie normalne stosunki z Rosją. Dla nas, Polaków, liczy się tylko dobro Polski a sojuszników mamy w V4.

Strony

Skomentuj