Silny wiatr zgiął w pół wieżę radiową w USA

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wieża  radiowa na szczycie Sugarloaf Mountain dosłownie złamała się na pół ze względu na silne wiatry, które wiały w poniedziałek.

 

Radiostacja i wieża łączności na szczycie Sugarloaf Mountain zgięła się jak precel przy wyjątkowo silnych wiatrach. Wcześniej obiekt został skuty lodem przy niedzielnej śnieżycy. Potem przyszły silne wiatry.

„Wieża była dość ciężka przez zlodowacenie” - powiedział Ethan Austin, dyrektor ds. marketingu w Sugarloaf. „A potem cały ten wiatr zaraz po tym wiał przez cały dzień i on spowodował katastrofę. Jesteśmy drugim najwyższym szczytem w stanie Maine, więc mamy dość silne wiatry, ale nie jest tak, że za każdym razem dzieje się coś tak dziwnego, jak wczoraj."

We wtorek na Sugarloaf ciągle wiało. Pozamykano działające tam wyciągi i stoki narciarskie. Biuro National Weather Service w Gray informuje, że wiatry na szczycie Sugarloafu przekraczały 100 mil na godzinę w poniedziałek po południu, gdy wieża runęła. Na tej wieży znajdował się wskaźnik wiatru, ale nie udało się jeszcze pobrać stamtąd danych.

 

Wieża jest własnością TDS z Maine. Była wykorzystywana jako nadajnik telefonii komórkowej i pełniła funkcję wieży komunikacyjnej dla Homeland Security i Franklin County Dispatch. We wtorek po południu wiatry były nadal zbyt silne, aby wysłać specjalistów, aby ci oszacowali szkody.

 

Przedstawiciele firmy twierdzą, że czujniki z budynku pod wieżą wskazują, że zamontowane na niej urządzenia są sprawne i nadal działają. To dobra wiadomość dla Franklin County Dispatch, która ma nadzieję podłączyć do tego budynku wieżę zapasową na Sugarloaf. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego korzysta z sąsiedniej wieży straży granicznej jako „kopii zapasowej”.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika jasiek

w stanach płaci się bardzo

w stanach płaci się bardzo duzy podatek katastralny, dlatego klasy średniej nie stać na normalny europejski dom. Domy buduje się z płytu gipsowej, pazdzierzu i sidingu. Wartość takiego domu jest groszowa(koszty budowy) z to oznacza, że podatek katastralny jest do zakceptowania przez normalnie pracujach, domy przy tym sa dobrze ubezpieczone.. Ameryka to jedna wielka prowizora. :) 

Portret użytkownika I❤️NWO

W polace dzisiaj, “04.03.2019

W polace dzisiaj, “04.03.2019” bardo mocno wialo, Szczecin wyglada jakby przeszli przez niego kilka malych tornad lub burz z gradem, wszedzie walaja sie galezie, poblokowaly przejscia, zniazczyly samochody i mienie... nikt o tym nie pisze.

Strony

Skomentuj