Silny rozbłysk słoneczny M4.7 zwiastunem nowej fazy aktywności naszej dziennej gwiazdy?

Kategorie: 

Źródło: NASA

Następuje znaczny wzrost aktywności słonecznej i po niedawnych CME, które wywołały nawet zorze polarne nad Polską, mamy kolejny tego przykład. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin mieliśmy już cztery rozbłyski klasy M z największym M4.7 z rejonu 2473.

Dwa aktywne regiony 2472 oraz 2473 znajdujące się po wschodniej stronie tarczy słonecznej posiadają strukturę magnetyczną zdolną do wyprodukoawania flar nawet klasy X. Do tej pory mieliśmy cztery rozbłyski klasy M kolejno M2.8, M1.1, M1.6 oraz M4.7. Warto zaznaczyć, że ten ostatni jest największym w ciągu ostatnich miesięcy.

Grupa plam 2473 odpowiedzialna za ostatnie rozbłyski - źródło: NASA

Rozbłysk był długi wiec prawdopodobnie powstanie CME(koronalny wyrzut masy), które jednak powinno ominąć naszą magnetosferę ze względu na usytuowanie rejonu na tarczy słonecznej. Region 2473 w ciągu ostatniu klkunastu godzin zdecydowanie zwiększył swój rozmiar oraz potencjał i już otrzymał klasyfikację magnetyczną "Beta-Gamma-Delta"

Nad nim znajduje się region 2472 który również posiada potencjał do generowania silnych rozbłysków. W ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się kolejnych flar być może nawet klasy X.

Grupa plam 2472 - źródło: NASA

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Dziś piękny słoneczny dzień

Dziś piękny słoneczny dzień nad Polską w tych nadchodzących ciężkich czasach w których nawet papież już mówi oficjalnie o apokalipsie. Nic dziwnego, że cywilizacja upada skoro demokracja już nie jedne imperium zrównała z ziemią i doprowadziła do ruiny.
 http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bergoglio-ostrzegl-ze-tegoroczne-swieta-bozego-narodzenia-moga-byc-ostatnie-2015-12
Smutne to wszystko. Najbardziej przykre jest jednak to, że ludzie nie widzą zagrożenia jak za dniach Noego. Ja nie będę siedział cicho dlatego piszę i piszę podstawy archekracji
Archekracja i wzrost gospodarczy oraz spółki skarbu państwa
Archekracja w swoim założeniu nie reguluje wolnego rynku w żaden możliwy sposób. Wzbogaca i urozmaica go natomiast poprzez dodanie struktur umożliwiających osobom nieposiadającym wkładu własnego na wdrażanie swoich pomysłów w postaci produktu końcowego. Działa to na następujących zasadach:
-Tworzy Spółdzielczy innowacyjny projekt aktywności i rozwoju (SIPAR) podlegający pod sferę gospodarki społecznej a dokładniej pod ministerstwo funduszu społecznego.
Ministerstwo funduszu społecznego przekazuje część pieniędzy z budżetu państwa do organu SIPAR, który przydziela te pieniądze osobom starającym się o refundację swoich biznes planów oraz refundację badań naukowych. Pieniądze przeznaczone na refundację są to pieniądze spółdzielcze całego społeczeństwa archekratycznego. Osoby, które otrzymały pomoc społeczną (refundację) stają się właścicielem 51% udziału w przedsiębiorstwie, które powstało w wyniku refundacji. Pozostałe 49% przejmuje ministerstwo funduszu społecznego, dzięki czemu czerpie ono zyski z nowych produktów wprowadzonych na rynek.
Spółdzielczy innowacyjny projekt aktywności i rozwoju:
- likwiduje monopol i system korporacyjny
- wyrównuje szanse całego społeczeństwa na odniesienie sukcesu życiowego
- szybko wprowadza na rynek innowacje
 - zapewnia dodatkowe fundusze do budżetu państwa
- tworzy z państwa podmiot gospodarczy prowadzący działalności gospodarcze
- przyspiesza w znacznym stopniu wzrost gospodarczy
- obejmuje opieką ludzi oraz odkrycia naukowe, które w każdym ustroju niepartym o archekracje nie miały by szans zaistnieć
- zmniejsza bezrobocie
- każdy obywatel staje się akcjonariuszem i udziałowcem w państwie- sukces państwa sukcesem jednostki.  
Nad kontrolą, czyli prawidłowym i moralnym przepływem tych funduszy czuwa 12 osobowa rada archekratów.  Każdy obywatel powinien mieć wgląd w to, w jaki projekt przeznaczone zostały pieniądze z uzasadnieniem, dlaczego?
Ministerstwo skarbu państwa tworzy państwowe firmy oparte o wynalazki na uczelniach i uniwersytetach państwowych a ludzi zaangażowanych w odkrycia naukowe na tych uczelniach czyni uhonorowanymi przez ministerstwo skarbu państwa nadając im tytuł magistra architektury kraju. Jeśli projekt naukowy zostaje wdrożony w życie magistrowie ci dostają automatycznie tzw. fundusze społecznego zadowolenia. Dzięki temu, co miesiąc otrzymywać będą wynagrodzenie za udział w odkryciu naukowym. Za wysokość tego wynagrodzenia odpowiadać będzie ministerstwo skarbu a nad prawidłowym i uczciwym przepływem funduszy 12 osobowa rada archekratów.
 
Myślę że jak będę poświęcał na ten ustrój tyle pracy dziennie co obecnie to za 4 lata będzie już w pełni rozbudowany i z korektami. Na razie to cały czas tylko szkic ale kręgosłup już jest i to jest najważniejsze.

Portret użytkownika debaucher

Kurczę pieczone,to jak to

Kurczę pieczone,to jak to jest z tymi rozbłyskami?Internet mi działa,prąd w chałupie mom...Czy te wasze obserwacje to nie jest przypadkiem nauka o gównie?
Bo już panocku pierdzielicie od x czasu i ciągle jakoś ni moze nic pierdyknąć!
A znacie moze panocku:"Nie o to chodzi by złowić króliczka,ale by gonić go,ale by gonić go,ale by gonić go,ale by gonić gooooo..."-SKALDOWIE:))))))))))

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika jaa

z rozbłyskami jest tak, że

z rozbłyskami jest tak, że Słońce może wystrzelić w kierunku Ziemi jakąś plazmą albo innym energetycznym ładunkiem, ale to jeszcze nie znaczy, że a) trafi; b) ładunek będzie na tyle energetyczny i na tyle długi żeby naruszyć stabilność pola elektromagnetycznego Ziemi lub chociaż satelit.

Poza tym. Osłony przed takimi impulsami, które są umiejscowione ponad Ziemią przejmują większe dawki i je albo neutralizują albo przekierowują poza Ziemię.

Poza tym. Twoje martwienie się takimi komunikatami jest, że tak powiem, na odległym miejscu wśród tych, którzy naprawdę mają powody do zmartwień gdyby doszło do jakichś awarii związanych ze słonecznymi rozbłyskami. A to właściciele satelit, dużych firm, państw i cała pomniejsza grupa kulku miliardów obywateli Ziemi.

Portret użytkownika keri

Nie ma żadnego zagrożenia z

Nie ma żadnego zagrożenia z kosmosu dla Ziemi. Straszenie asteroidami (czasem Słońcem) to plan B, jeśli nie zadziała plan A czyli straszenie terroryzmem.
Jeśli nie boisz się terrorystów, to napuszczą na Ciebie asteroidę, bo masz się bać. Wtedy dasz sobą sterować i pozwolisz, aby zabrali Ci forsę na walkę z terrorystami/asteroidami.
 
Artykuł nie mówi nic o zagrożeniu, gdyż aktywność  Słońca jest naturalna.
Artykuł mówi, że Słonce się do nas uśmiecha i mamy piękny grudzień Smile
 

https://bacologia.wordpress.com. Nie jesteśmy na zewnątrz galopującej kulki.

Skomentuj