Silny rozbłysk słoneczny klasy X prawdopodobnie skierowany w Ziemię

Kategorie: 

Źródło:NASA/SDO

Piątek przywitał nas flarą M4.0 a żegna rozbłyskiem X3.1 z największego od 24 lat aktywnego regionu  na słońcu oznaczonego numerem 2192. Był to szósty co do wielkości rozbłysk X w obecnym cyklu słonecznym

 

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że monstrualny region 2192 zaczyna tracić swój rozmiar, jednak wczoraj około godziny dwudziestej okazało się, że wytworzył on bardzo silną i dużą plamę delta w okolicy największego skupiska energii. Na efekty nie czekaliśmy zbyt długo o godzinie 23:07 czasu polskiego wziosła się flara która została sklasyfikowana jako X3.19.

Był to zarazem szósty co do wielkości rozbłysk słoneczny w obecnym cyklu. Rejon 2192 jest w pozycji geoefektywnej, jednak według wstępnych danych jakimi dysponujemy,  podczas rozbłysku nie powstał CME (koronalny wyrzut masy). Jednak na dokładne dane musimy jeszcze poczekać.

Region 2192, mimo iż stracił dzisiaj trochę na swoim rozmiarze, wciąż zachowuje klasyfikację magnetyczną "Beta-Gamma-Delta" dzięki powstaniu nowej plamki delta. Prawdopodobieństwo kolejnego silnego rozbłysku jest tam duże, a rejon pozostanie w pozycji geoefektywnej jeszcze przez kilkanaście godzin.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z serwisu poświęconemu Słońcu:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika Marcin

Witam czy jest szansa jeszcze

Witam czy jest szansa jeszcze że wystąpi potężny robłysk.Czy z takim potencjałem żeby odebrać nam elektronike.Czy ta plama ma potężny potencjał nie wydaje mi się X2 co to jest toć to słaby rozbłysk nic nam nie grozi.W dupe można się pocałowaćz takim rozbłyskiem.Ciekawe czy taki rozbłysk X2 jest w stanie spowodować jakąs mocną magnetyczną na Ziemi.

Portret użytkownika keri

Informacje o dużej aktywności

Informacje o dużej aktywności Słońca są to znakomite wiadomości. Wiesz dobrze, dlaczego.
Pozdrawiam i życzę Tobie Angelusie i sobie jak również innym dobrym istotom słonecznym mnóstwa wspaniałych rozbłysków.
PS. Oprócz promieniowania elektromagnetycznego ważne dla Ziemi jest też promieniowanie korpuskularne Słońca. Zasłanianie Słońca chemtrailsami nic niskoenergetycznym humanoidom nie da.

Portret użytkownika wacek

ps. a w bajkach animowanych

ps. a w bajkach animowanych komputerowo (ostatnio modne), chyba nie było wyjatku, słyszę słowa: "olał","olej go","spadaj", itp. dość rynsztokowe odzywki, Flaki się przewracają, "CZYM" będą nasze dzieci?!
 
 

Portret użytkownika wacek

Przepraszam, zajrzałem tylko

Przepraszam, zajrzałem tylko pobieznie do pierwszego linku. Ja się trochę nie zgodzę, częśc ludzi ma już dość i w deprescji mają myśli samobójcze - w pewien sposób jako "reset" a żyją nerwowo bo "góra" (prl) im te nerwy napędza.
 Wywalić (lub trwale(!! uszkodzić ant.) telewizory i radia w p...du jak najdalej. To gadające szkrzynki, jak to słyszę to mi się flaki wywracają, w każdym zdaniu brednie dla niedorowinietych.
Dla mnie treści TV to synonim piekła, jeżeli mam się go bać [piekła] - to to jest jedna z tych rzeczy które do mnie namacalnie trafiają!
 
 

Skomentuj