Silny huragan Michael wkrótce uderzy we Florydę. Zarządzono ewakuacje

Kategorie: 

Źródło: NOAA/GOES-East

W Zatoce Meksykańskiej pojawił się sztorm tropikalny Michael, który jeszcze dziś powinien przybrać na sile i zamienić się w huragan kategorii trzeciej w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Żywioł kieruje się na północ i wkrótce uderzy we wschodnią część Stanów Zjednoczonych.

 

Aktualnie sztorm tropikalny Michael znajduje się na zachód od Kuby i przyniósł wiatry, wiejące z prędkością około 110 km/h. W kolejnych dniach, zachodnia część Kuby oraz półwysep Jukatan w Meksyku mogą spodziewać się potężnych ulew, które wywołają powodzie.

Michael pod postacią huraganu już w środę może uderzyć we Florydę. Według agencji NOAA, żywioł będzie przemieszczał się w kierunku północno-wschodnim i zagrozi stanowi Georgia i wschodniej części Alabamy. Michael może dotrzeć nawet do Karoliny Południowej i Karoliny Północnej.

 

Na Florydzie już ogłoszono stan wyjątkowy i zarządzono ewakuacje z przybrzeżnych miejscowości. Trwają przygotowania na nadejście silnego huraganu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Dzisiaj w radiu słyszałem, że

Dzisiaj w radiu słyszałem, że ten huragan to 4, a Irma to była 2. Dezinformacja, która moim zdaniem potwierdza, że są to sztuczne twory. Usrael już dawno poszedł na wojnę z własnym społeczeństwem. Całę szczęście, że Polin to biedny kraj, i stać ją tylko na szczepionki "przeciw" HPV oraz kilka zestawów LRAD. Durnie tutaj cieszą się z nieszczęścia zwykłych Amerykanów, żal to czytać nawet Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj