Silniejsze wstrząsy odnotowano w Australii i Nowej Zelandii

Kategorie: 

stock.xchng

W okolicy Australii zanotowano wstrząsy o magnitudzie 5,2. Zjawisko miało miejse wczoraj,16.04.2011 o gozinie 12:47:01 czasu lokalnego. Wstrząsy odczuwano w Brisbane w Australii oraz w stanie Queensland na północno-wschodnim wybrzeżu kontynentu. 

 

Według US Geological Survey (USGS), magnituda miała wielkość 5,2. Epicenrum znajdowało się na głębokości około 10 km od powierzchni gruntu. 


W mieście Christchurch, Nowa Zelandia, tego samego dnia doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,3 w skali Richtera. Wstrząs zanotowano wczoraj o 16:38:16 czasu lokalnego. Trzęsienie w miejscowości Christchurch na Południowej Wyspie Nowej Zelandii może być wstrząsem wtórnym po trzęsieniu o sile 6.3 w skali Richtera z 22 lutego, które zniszczyło miasto i spowodowało śmierć 183 osób.

 

 

Epicentrum było 20 kilometrów na południowy-wschód od Christchurch, na głębokości 11 km, co potwierził Nowozelandzki Instytut Geologiczny. Korespondent chińskiej agencji Xinhua powiedział, że ​​widział, iż część towarów w lokalnym supermarkecie podczas trzęsienia ziemi spadała z półek. Część miasta była pozbawiona prądu. Lokalny zakład energetyczny robił wszystko by szybko wznowić zasilanie.

 

 

 

ŹródłoRadio China International

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj