Silne trzęsienie ziemi na wyspie Honsiu - są liczne zniszczenia i przynajmniej kilkudziesięciu rannych

Kategorie: 

Źródło: twitter

Na japońskiej wyspie Honsiu wystąpiło płytkie i silne trzęsienie ziemi o sile 6,5 stopni w skali Richtera. Ze wstępnych doniesień wynika, że przynajmniej 50 osób zostało poszkodowanych. Wiadomo też, że zawaliło się wiele domów.

 

Do wstrząsów doszło 22 listopada o godzinie 13:08 czasu uniwersalnego, co odpowiada 22:08 czasu lokalnego. Głębokość tego zjawiska, które wystąpiło nie pod dnem tylko pod wyspą, to tylko 10 km. Ze względu na niewielką głębokość wstrząsy były mocno odczuwalne.

Z najnowszych informacji wynika, że szczególnie ucierpiał jeden z miejscowych ośrodków narciarskich w tak zwanych "japońskich alpach". Trzęsienie zburzyło tam ponad 40 budynków.

W promieniu 100 km od epicentrum mieszka około 4,1 mln osób i przynajmniej 50 z nich wymagało pomocy ambulatoryjnej. Wiele osób zdołało się wydostać z zawalonych domów. Ratownicy zalecają, aby nikt nie wracał do uszkodzonych domów, bo to może powiększyć bilans rannych, zwłaszcza, że oczekiwane są kolejne zjawiska sejsmiczne.

 

Już w pół godziny po trzęsieniu zanotowano do 20 wstrząsów wtórnych a przez najbliższy tydzień spodziewane są dziesiątki trzęsień ziemi o magnitudzie powyżej 5 stopni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika maxi172

Straszliwą

Straszliwą nieodpowiedzialnośćią było samo pozwolenie budowania tego typu elektrowni na terenie tak strasznie podatnym na tego typu zjawiska. Ten kto pozwolił na to, i ten kto to wykonał, zasługują na potępienie, bo Japonia jako niepodległy kraj, zagraża teraz w sposób specyficzny całemu światu. 

Skomentuj