Silne trzęsienie ziemi w Turcji - trwa akcja ratunkowa

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Dzisiaj w nocy w tureckiej prowincji Elazig, na wschodzie kraju, doszło do silnego trzęsienia ziemi. Magnituda wstrząsu wynosiła 6,8 stopni w skali Richtera. Pod gruzami znajduje się bardzo wiele ludzi i już wiadomo, że są przynajmniej 22 ofiary śmiertelne.

Tureckie władze informują, że trwa akcja ratunkowa. Na nagraniach z tureckiej telewizji widać, że zawaliło się bardzo wiele budynków, których zgliszcza są obecnie przeszukiwane przez służby. Wiadomo już, że jest co najmniej 1000 rannych, a bilans ofiar z pewnością jeszcze wzrośnie. 

 

Wstrząsy rozpoczęły się w piątkowy wieczór, około 17:55 czasu UTC, co odpowiada 20:55 czasu lokalnego. Epicentrum było w okolicy miast Sivrice i Elazig, będącego stolicą prowincji o tej samej nazwie. 

Głębokość tego trzęsienia ziemi to zaledwie 10 km, a to oznacza, że przy tej sile zjawiska było ono bardzo niebezpieczne. Są doniesienia, że wstrząs główny był odczuwalny nawet w Libanie, Syrii i w Iranie. 

 

Cały czas Dochodzi też do licznych wstrząsów wtórnych. Naliczono ich już ponad 200.Zdecydowanie przeszkadza to w pracy ratowników usiłujących dostać się do przysypanych gruzami ludzi i stwarza dla nich poważne zagrożenie.

 

Turcja znajduje się w strefie aktywnej sejsmicznie i od czasu do czasu występują tam silne trzęsienia ziemi. Niektóre z nich są wyjątkowo zabójcze. Warto wspomnieć chociażby trzęsienie ziemi w mieście Izmit, do którego doszło w 1999 roku. Spowodowało ono śmierć 17 tysięcy osób. Miejmy nadzieję, że tym razem ostateczny bilans nie będzie aż tak tragiczny.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Armagedon w twoim mózgu trwa

Armagedon w twoim mózgu trwa od dawna.Dobrze że dodałeś słowo prawdopodobnie, dzieki temu zostawiłes sobie furtkę by w 2021 też bredzić o końcu świata .Zawsze czyń ten zabieg to i w 2059 będziesz dalej mógł bredzić że to już blisko, a Nibiru na horyzoncie.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Ufolec z marsa

"I mówi do mnie: Wody, które

"I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki. A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu."

niech się tak stanie wkrótce

Portret użytkownika jestem, który jest

Zobaczcie na pomiary z SOHO.

Zobaczcie na pomiary z SOHO. Od trzech dni napinają jonosferą do ekstremalnych wartości !!! Wszystko, żeby "zbić nam zimę" Nic im już NIE wychodzi, dlatego będę naciągać do coraz większych ekstremanych napięć, aż w końcu PĘKNIE !!! " ... moce niebios zostaną wstrząśnięte ... " Za każdym rezem ich ZABAWY kończą się tak samo. Trzęsienia ziemi itp. Świadome zabijanie i mordowanie to ich JEDYNE NAJLEPSZE zajęcie, bo niczego innego nie potrafią. Do tego dochodzi manipulacja umysłami. Myślę, że każdy odczuwa skutki tego. Otępienie, niechęć, złość ... to ICH zadanie, za to im PŁACĄ, bo to PŁATNE PACHOŁKI SZATANA. Walczą z Bogiem, ale to trzeba być kompletnym GŁUPCEM, żeby nie wiedzieć jak się taka walka kończy. Nie było, nie ma i nie będzie NIKOGO kto zwycięży w walce z Bogiem i NIKT NIGDY Go NIE zabije. Teraz nadchodzi czas, ze bestia okaże swoją potęgę nienawiści. Cała swoją nienawiścią udeży, ale to strał we jej własne istnienie. Bo my wieżący w Boga mamy DOM, mamy OJCA a bestia go nigdy nie miała i mieć nie będzie. Swoją nienawiścią zabije na końcu samą siebie, a my będziemy już w domu OJCA pod Jego opieką. Żałosna to świadomosć nie mieć domu i ojca.

Strony

Skomentuj