Silne trzęsienie ziemi w południowych Chinach zniszczyło setki domów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W czwartek rano w godzinach porannych, południowo-wschodnią część prowincji Syczuan nawiedziło trzęsienie ziemi, które zniszczyło wiele domów. Setki mieszkańców zostało poszkodowanych, ale na szczęście nie ma żadnych ofiar śmiertelnych.

 

Trzęsienie ziemi o mocy 5,3 stopnia w skali Richtera wystąpiło w prefekturze miejskiej Yibin na głębokości 15 km. Zniszczenia odnotowano w kilku miejscowościach. Lokalne media mówią o ponad 770 poszkodowanych i tylko jednej rannej osobie. Wstrząs zniszczył prawie 700 domów.

 

Po kilku godzinach, w regionie zarejestrowano ponad 40 wstrząsów wtórnych o mocy poniżej 3 stopni. Służby ostrzegają jednak przed kolejnymi silnymi trzęsieniami ziemi.

Społeczeństwo w prowincji Syczuan jest doskonale przygotowane na tego typu katastrofy, dlatego najnowsze trzęsienie ziemi nie było tak zabójcze. Chińska prowincja położona jest na terenach aktywnych sejsmicznie.

 

W maju 2008 roku, w Syczuanie wystąpiło katastrofalne trzęsienie o mocy 8 stopni w skali Richtera, które zabiło około 70 tysięcy ludzi, zraniło ponad 370 tysięcy kolejnych i wywołało straty szacowane na kwotę około 150 miliardów dolarów, a kołysanie było odczuwalne nawet w Wietnamie i Pakistanie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj