Silne trzęsienie ziemi w południowej części Peru

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/db/event.php?id=gfz2011vdoi

Wstrząsy o magnitudzie do 6.9 w skali Richtera wystąpiły wczoraj około siódmej wieczorem czasu uniwersalnego. Epicentrum znajdowało się 52 km na południe od nadmorskiego miasta Ica i 299 km na południowy wschód od Limy.

 

Głębokość trzęsienia to około 30 kilometrów. Nie ma w tej chwili potwierdzonych informacji o ofiarach, ale wiadomo, o co najmniej 20 rannych. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju, Limie. Kołysały się tam budynki a ludzie mający w pamięci możliwości tego żywiołu, w panice uciekali na otwartą przestrzeń.

 

Niektórzy świadkowie twierdzili, że wstrząsy były odczuwalne na poziomie tych z 2007 roku, kiedy trzęsienie ziemi w Peru zabiło 596 osób. Większość z nich zginęła pod gruzami w momencie wystąpienia zjawiska lub z odwodnienia i odniesionych ran.

 

Sejsmolodzy uspokajają, że wstrząsy z 2007 roku były prawie 30 razy silniejsze niż wczorajsze, ale niepokojące jest to, że zlokalizowano je na podobnej głębokości, co może wskazywać na istniejący potencjał do powtórki tego groźnego zjawiska naturalnego.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ja

Kalendarz Majów wyraźnie

Kalendarz Majów wyraźnie przedstawia cały pełny cykl tj ostatnie 5 tysięcy lat cywilizacji człowieka.W przededniu wejścia w nową erę Wodnika /12 grudzień 2012 przejście przez równik ekliptyki/ będzie trwał chaos w każdym aspekcie życia. Zatracanie wartości, a nawet odczłowieczenie i porzucanie wartości humanizmu. Odejście od bogów, Boga, a więc czas trwania Apokalipsy/tak, on już trwa cały czas/. Drzewo życia oddzielające Wschód od Zachodu przebiega dokładnie przez Polskę! I zobaczcie co się zaczyna dziać, jesteśmy ni pies ni wydra. Nie zachód ani nie wschód taki rozdrapywany twór pomiędzy dwie opcje. Jednak w Kalendarzu Majów jest zapisane czarno na białym, że tę ostatnią wojnę pomiędzy tymi dwoma koncepcjami życia na tej planecie wygra właśnie Wschód. Siły Kosmiczne bowiem odwracają się bezpowrotnie od tych zachodnich.  I zobaczcie, co się dzieje, jaka konsekwencja działania. Europa wyraźnie skręca w kierunku wschodnim, choć była do tej pory zachodnia. To wszystko nie dzieje się przypadkiem. To jest odgórny plan życia na Ziemi i wszystko właśnie się dopełnia. Chiny są potęgą tylko dzięki polityce Zachodu i teraz to właśnie one staną na straży cywilizacji ludzkiej. Chińscy planiści, wodzowie armii działają od początku zgodnie ze swoją wielką Księgą I ching, a następny rok będzie właśnie ich rokiem - Rokiem Smoka!

Portret użytkownika gumowypapec

Kalendarz majów to zapis

Kalendarz majów to zapis numerologiczny. jesli ktokolwiek uświadomił Cię że mówi on o sytuacji politycznej, podziałach ziemi w tym sensie i różnych innych rzeczach tego typu to Cię poprostu wyrolował bo nie ma zadnych podstaw to takiej interpretacji. rachuba czasu jest czymś całkowicie odmiennym od przepowiedni. osobiście nie wątpie w mądrość twórców tego kalendarza, dlatego myślę że coś jest w dacie jego końca. kalendarz ustala sie ze wzgledu na jakies wydarzenia (jak to u nas w kalendarzu jest - jeden obieg wokół słońca) tylko o jakim wydarzeniu myśleli majowie jest trudne do ocenienia i tylko i wyłącznie jest to spekulacja.

Portret użytkownika NEDDON

Rozumiem Cie,lecz wydaje mi

Rozumiem Cie,lecz wydaje mi sie ze nie masz racji. Tu nie chodzi tylko o cykl 5600 letni,ale o 3 cykle. W 2012 roku zbiegaja sie razem, a takze koncza : cykl 5600 letni, 12000 letni oraz 26000 letni. Jesli chodzi o ten pierwszy : przeciez zachodni swiat nie panowal 5600 lat nad cala ludzkoscia ! Wydaje mi sie tez, ze oczekujesz zmian politycznych, a tu nie chodzi tylko o polityke. Nie nalezy tez podchodzic do tego tematu jako Polak, Niemiec czy Wloch lub Chinczyk ! Musimy podejsc do tego tematu jako CZLOWIEK planety ZIEMIA bo ONA jest cala NASZA i Wspolna dla NAS wszystkich ! Musielibysmy zaczac inaczej myslec. Chcialbym zyc na planecie bez granic, bez swiatowej policji, bez niewolnictwa, bez podzialow spolecznych, na ktorej panuje milosc i wzajemna tolerancja wobec wszystkiego ! Tego tez oczekuje i tego powinnismy wszyscy sobie z calego serca zyczyc.

jestem NIKT

Skomentuj